Junior Member
    Merhabalar

forumdaki ilk mesajım.

2014 model Audi a4 2.0 TFSI Quatro bakıyorum.

2.0 tfsi motorlarda yağ yakma sorunu ne durumda? Daha öncesi 2010 model 1.8 TSI passat kullanmıştım her 5.000 km de bir lt civarı yağ yakıyordu.

2014 model araçlardaki 2.0TFSI için kronik bir sorun var mıdır yoksa tek sorunu yağ yakma mı ?

Bazı forumlarda 2.0 TFSI motorlar 80.000 km civarında indirildiği pistonların değiştiği, bazılarında motorun reflektiye girdiği falan yazılmış. Bunlar kronik olan sorunlar mı yoksa kullanıcı kaynaklı sorunlar mıdır?

Junior Member
    Alıntı yakob Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar

forumdaki ilk mesajım.

2014 model Audi a4 2.0 TFSI Quatro bakıyorum.

2.0 tfsi motorlarda yağ yakma sorunu ne durumda? Daha öncesi 2010 model 1.8 TSI passat kullanmıştım her 5.000 km de bir lt civarı yağ yakıyordu.

2014 model araçlardaki 2.0TFSI için kronik bir sorun var mıdır yoksa tek sorunu yağ yakma mı ?

Bazı forumlarda 2.0 TFSI motorlar 80.000 km civarında indirildiği pistonların değiştiği, bazılarında motorun reflektiye girdiği falan yazılmış. Bunlar kronik olan sorunlar mı yoksa kullanıcı kaynaklı sorunlar mıdır?
    Merhaba
    2009-2012 tfsi motorlarda bahsettiginiz kronik sorun mevcut.
    Bu konudaki birkac ayrinti icin, hazirladigim asagidaki videoyu seyredebilirsiniz:

2014 modellere gelene kadar yag yakma sorununun farkedilip gerekli tasarim degisikliginin yapildigini soyluyor Audi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Junior Member
    Cevabınız için teşekkür ederim.

2014 model TFSI araçlarda bu sorunlar kesin olarak giderildi diyebilir miyiz yoksa model yılı 2014 ve üzeri olan araç sahipleride hala aynı konulardan şikayetçi mi ?

Benim bir önceki aracım 2010 model 1.8 TSI Passat, araç %90 şehir içi trafikte kullanıldı ve ortalama 6.000 km de bir lt yağ eksiltiyordu araç.
    Bu aracı 4 yıl kullandım 60.000 km civarı yol yaptım. yağ eksiltmesi dışında motorda bir sorunum olmadı hiç .

Alıntı tumcakirm Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba
    2009-2012 tfsi motorlarda bahsettiginiz kronik sorun mevcut.
    Bu konudaki birkac ayrinti icin, hazirladigim asagidaki videoyu seyredebilirsiniz:

2014 modellere gelene kadar yag yakma sorununun farkedilip gerekli tasarim degisikliginin yapildigini soyluyor Audi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Junior Member
    2014 lerde kronik sorun giderildi yağ yakmaz
    Ama performanslı kullanırsan azda olsa eksilme olur turbodan dolayı