Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    Önceliğim yakıt tüketimi diyorsanız boşa bi aracı alıp kendinizi üzmeyin. Yav işte şu kadara iniyor bu kadara iniyor diye yazılan değerlere çok takılmayın. Normal kullanımda şehiriçi trafikte oldukça yüksek seviyeler de görürsünüz. Kısa mesafe olur, yokuş olur, sık ışık olur, trafik olur vs. O zaman 15-20 de görürsünüz. Tabi uzun yolda 5-6-7. Şehiriçi geniş bulvarlarda ve uzun mesafe sürüşlerde 7-8 olur o başka.
    Tabi bence 10 bin km yol yapıyorsanız com fazla takılmayın yakıta. Senede en kötü bin lira fazla yakıt parası verirsiniz ama güzel ve sizi mutlu eden bir arabaya binersiniz.

Mercedes Benz W204 FL C180 1.8 CGI Fascination
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)

Junior Member
    Selamlar,
    Bende bir ay önceaine kadar 2012 A3 dizel otomatik kullanıcısydım ve çok kararsızdım yeniden dizel mi alim yoksa 1.4 tfsı a4 mü diye çok araştırdım ve yılda 14 bin km yaptığım için A4 de karar kıldım. Sonuç olarak dizel A3’den sonra çok az bir yakıt farkı ile ; konfor, surat, sessizlik, genişlik,sürüş ve kalite keyfine ulaştım hergün binesim geliyor arabaya �� bmw 3.18 mercedes c 180 ve passat arasında kaldım almadan önce fakat şimdi iyi ki Audi A4 diyorum niye mi? Bmw nin audi a4 kadar premium konforu ve gösterişi yok ayrıca 0-100 daha yavaş ve yakıtı bir tık fazla ve kasa değiştirecek.Mercedes yine iç genişlik kötü o tablet tarzı ekran iğrenç ve iç konsol 2012 den bu yana a serisinde kullanılan ve beğenilmeyen bir görünüm ve kalitede, araç yakıtıda yine bir tık fazla ama hızlanması çok az farkla iyi ve heryerde karşımızda �� passat ise iyi hoş ama audi den inip ona binmem şahsi görüşüm ve kalitesi yol tutuşu sessizliği audi değil ayrıca kullanılan vitesde ki yağ oranı audiye göre daha az (dsg) buda kuru şanzman sayılır hatalara açık.. günlük uzun mesafe yapmıyor ve yıllık 15 bini geçmiyorsanız kesinlikle A4 Tfsı diyorum��.. yakıtı şöyle anlatım ikinci depom (290+290TL)oldu tam şehir içi Ankara da dur kalklı bir trafikte 1260 km yapmışım takdir sizin daha arabam rodaj süresinde bence biraz daha artar bu km diye düşünüyorum..
    Son düzenleyen Hclk, 28-Şubat-2018 saat 23:58.

Senior Member
    Alıntı Hclk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Selamlar,
    Bende bir ay önceaine kadar 2012 A3 dizel otomatik kullanıcısydım ve çok kararsızdım yeniden dizel mi alim yoksa 1.4 tfsı a4 mü diye çok araştırdım ve yılda 14 bin km yaptığım için A4 de karar kıldım. Sonuç olarak dizel A3’den sonra çok az bir yakıt farkı ile ; konfor, surat, sessizlik, genişlik,sürüş ve kalite keyfine ulaştım hergün binesim geliyor arabaya �� bmw 3.18 mercedes c 180 ve passat arasında kaldım almadan önce fakat şimdi iyi ki Audi A4 diyorum niye mi? Bmw nin audi a4 kadar premium konforu ve gösterişi yok ayrıca 0-100 daha yavaş ve yakıtı bir tık fazla ve kasa değiştirecek.Mercedes yine iç genişlik kötü o tablet tarzı ekran iğrenç ve iç konsol 2012 den bu yana a serisinde kullanılan ve beğenilmeyen bir görünüm ve kalitede, araç yakıtıda yine bir tık fazla ama hızlanması çok az farkla iyi ve heryerde karşımızda �� passat ise iyi hoş ama audi den inip ona binmem şahsi görüşüm ve kalitesi yol tutuşu sessizliği audi değil ayrıca kullanılan vitesde ki yağ oranı audiye göre daha az (dsg) buda kuru şanzman sayılır hatalara açık.. günlük uzun mesafe yapmıyor ve yıllık 15 bini geçmiyorsanız kesinlikle A4 Tfsı diyorum��.. yakıtı şöyle anlatım ikinci depom (290+290TL)oldu tam şehir içi Ankara da dur kalklı bir trafikte 1260 km yapmışım takdir sizin daha arabam rodaj süresinde bence biraz daha artar bu km diye düşünüyorum..
    kesinlikle ++++1
    yakıt şuan 650 km de ortalama 9.5 lt ankara şehiriçi
    W205 kasa C serisindeki kronik sorunlar, rüzgar sesi vs ve önceden W204 kullanım fikrime göre mercedes düşünmedim.
    BMW ye hiçbir zaman ilgim olmadı.
    Passat dizel ile neredeyse A4 baz paket 1.4 eşdeğer gibiydi.
    tercihim A4 den yana kullandım
    A3 8V 1.2 TFSI Ambiente & A4 1.4 TFSI Dynamic