Member
    Alıntı ingolstadt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Köln istanbul neredeyse 2500 km yolu sıkıntılı bir aracla gitmeyi cesaret edebiliyormusunuz,Allah korusun sırbistanda Bulgaristanda falan bii sıkıntı cıkarırsa yolda perişan olursunuz,her ihtimale karşı ADAC plus üyeliginiz olsun.Diger konuda dediginiz mantıklı parca fiyatları TR Almanya(avrupa)neredeyse aynı fark buralardaki işcilik ücretlerinin pahalı olmasından kaynaklı,gecmiş olsun inşallah en az masrafla kurtulursunuz.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Haklısınız böylede bir durum var Allah korusun.
    Audi A5 quattro

Member
    Parcayi buradan daha ucuza alabilirim internetten, fakat Gumusok sadece benim beyanima gore bana bir teklif verdi. Bence gayet de guzel bir teklif.
    Problemin baslangici, filtre kapaginin gevsemesi sebebiyle yag bosalmasi idi. Filtre kapagi da yanlis parca takildigindan gevsemis( 60 bin servisinde filtre degisirken, usta demeye bin sahit gereken bi sahis kapagi catlatmis, yenisini siparis ettik; onda da yanlis seviye getirmisler. ondan gevsedi.)
    dogru kapagi takip, yagi tamamladiktan sonra hic acmadim bir daha orayi. Ama Gumusok actiginda baska birsey de gerekirse (umarim gerekmez) yine onlarin halletmesi daha dogru.

Gelmeden once sonkez fiyat karsilastirmasi yapip, Gumusok ile iletisime gececegim. Ona gore gerekli parcalari Almanya`dan yada Turkiye`den alma karari verilecek.
    Saolsun baya ilgilendiler, cevapladilar tum sorularimi.

2500km`lik yola gelince, bu problem ile yolda kalali 1 sene olmus suan baktigimda. Yaklasik 18bin km yaptim bu en son kapak degisiminden sonra. Uzun yol, kar-kis surusu dahil. Bir problem yasamayacagimi umuyorum. Ama tabiki ADAC Plus hazir, en kotu ihtimale karsin.

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    ADAC plus iyi bir tedbir uzun yol için ancak bir handikapı var sakın gözardı etmeyin,diyelimki Zagreb’de belgrad da yada Sofya’da aracınız arızalandı(Allah korusun)eger arac kısa süre içinde tamir olacak durumdaysa ADAC aracınızı bulunduğunuz yere en yakın Audi servisine çeker,tercihi size bırakmaz(Türkiye ye yada tekrar Almanya’ya çektirmek isterseniz.)

Bu da bir gurbetci için en istenmeyen secenektir,zira yıllardır okuyoruz şahit oluyoruz,bu ülkelerde gurbetcilerin tamir ayağına nasıl dolandırıldıklarını tamir ve parca için nasıl fahiş fiyatlar istendigini.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Member
    Endesilerinde tamamen haklisin, ama cok enteresan bi problem bendeki, dur kalk hareketlerinde kendini gosteriyor, gosterdigim ustalarin dedigine gore, farkedilmesi guc bir sikintiymis. Benim farketmeme sasirdilar; hatta turk bir usta, araci bu sekilde satmami; masraf yapmamami onerdi ama, 2-3 sene daha kullanacagim, memnunum simdilik aracimdan.

Daha once is seyahati sebebiyle yaptigim yolculukta, evime 300km mesafede yolda kaldim. ADAC geldi araci otoparkina cekti, 3 gun sonra da istedigim tamiraneye gonderdi araci.
    Tabi bu sirada kiralik aracimi vs, herseyi karsiladilar. Ama Sirbistan ve Bulgaristan gibi sistemsel problemli ulkelerde; bu dedigin senaryolarin ortaya cikmasi gayet mumkun..
    Ben acikcasi alistim bu problemle nasil basa cikabilcegime. Turkiye`de duzgun bir tamir yapip, sorunsuz bir sekilde 3 sene daha kullanirim.

Sonra 9 vitesli Mercedes E Coupe serisine gecme zamani... Biraz ispatlasin kendini bakalim. Audi gelecek icin gozumden cok dustu. Arabanin motoru yancak diye geri cagirdilar, yeni yazilim yuklediler, o sirada sanziman icin iyi niyet garantisi istedim hazir elim kuvvetliyken. Siz kotu musterisiniz, seat`a yaptirmissiniz son bakimi dediler. Ben de siz kotu ureticisiniz, yanma tehlikesi olan motorla 2 sene hayatimi riske attiniz dedim ama, pek ise yaramadi haliyle..

Junior Member
    Almanya dan selam dostum, tam olarak aracında ki problem nedir? İstop mu ediyor arıza lambası mı yakıyor yoksa düşük hızlar da titreme problemi mi var?