Junior Member
    a4 b8 araçta özellikle yağmurlu havalarda kapı fitillerinde hafif bi vıcıklama sesi duyuyor musunuz?
    sesi çözmek için ne yapmalı? silikon spray işe yarar mı?

Senior Member
    Merhaba. Ayni sorun bende de var. Silikon spreyi kapi cam aralarina surerseniz cami indirip kaldirdiginizda her seferinde yağ izi birakiyor. Ancak camin ici e dogru sıkmazsaniz iyi olur. Baglanti yerlerine deneyin azaliyor. Ama sonrasinda 3 ay sonra tekrarliyir. Servis iç kapi sistemini komple degistirince ancak gecer dedi. Bu da cok maliyetli. Sonuc olarak tamamen gecmiyor. Zaman gectikce de artiyor.

Junior Member
    Alıntı Smart55 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba. Ayni sorun bende de var. Silikon spreyi kapi cam aralarina surerseniz cami indirip kaldirdiginizda her seferinde yaÄŸ izi birakiyor. Ancak camin ici e dogru sıkmazsaniz iyi olur. Baglanti yerlerine deneyin azaliyor. Ama sonrasinda 3 ay sonra tekrarliyir. Servis iç kapi sistemini komple degistirince ancak gecer dedi. Bu da cok maliyetli. Sonuc olarak tamamen gecmiyor. Zaman gectikce de artiyor.
    çok teşekkürler cevap için, kapı içerisinden geliyor yani değil mi? kapının dış fitillerinden değil?
    bir de tekrar teyit edeyim özellikle yağmurlu havalarda vıcıklama sesi, normalde de çukurlara sert düşersem sanki kapı komple oynuyormuş gibi bir ses?..
    audinin servisi berbat, heryer mi öyle bilmiyorum da, bunun için servise gittim, bi kaporta bölümüne gösterin dedi müşteri temsilcisi. normalde aracı benden alır ne yapılması gerekiyorsa o yaptırır, ben kaporta bölümü arıyorum, usta arıyorum, başka bi markada böyle muamele görmedim ben.

Senior Member
    Bu ürünü tavsiye ederim. Eski aracımda işe yarıyordu sesi bir miktar azaltıyordu. Silikon spreyin araç kauçuk parçalarına sürülmesi tavsiye edilmiyor diye okumuştum ama nedenini hatırlamıyorum. Bu trim sesi olayı bütün araçlarda var. VW grubu araçlarda diğer markalara göre daha az kendi tecrübelerime göre. Servise bu nedenle gittiğimde kapı denge ayarlarını kontrol edip kilitlere gres sürmüşlerdi.

Servisle ilgili de, bu şekilde doğrudan şu bölüme gösterin diye bir şey hiç duymadım, servis danışmanı atanıyor normalde ve bütün işlemler onun üzerinden yürüyor. hangi servis acaba bu?

Junior Member
    Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu ürünü tavsiye ederim. Eski aracımda işe yarıyordu sesi bir miktar azaltıyordu. Silikon spreyin araç kauçuk parçalarına sürülmesi tavsiye edilmiyor diye okumuştum ama nedenini hatırlamıyorum. Bu trim sesi olayı bütün araçlarda var. VW grubu araçlarda diğer markalara göre daha az kendi tecrübelerime göre. Servise bu nedenle gittiğimde kapı denge ayarlarını kontrol edip kilitlere gres sürmüşlerdi.

Servisle ilgili de, bu şekilde doğrudan şu bölüme gösterin diye bir şey hiç duymadım, servis danışmanı atanıyor normalde ve bütün işlemler onun üzerinden yürüyor. hangi servis acaba bu?
    samsun özön servis. daha önce seat aracım vardı, aynı serviste seatın temsilcisi çok ilgili bi arkadaştı. ben de böyle durumla ilk karşılaştım. gittim kapıdan özellikle yağmurlu havalarda ses geliyor dedim, kaporta bölümüne çıkıp gösterin dedi. hadi o tamam, ararsın ustayı, bi araç gönderiyorum ilgilen dersin, onu da yapmadı. gidip usta bul bilmem ne.. sanayide işler daha profesyonel.

Senior Member
    Internette izlemistim. Eger kapida kaucuk varsa bu kaucugu diş fircasi ile uzerinden 2 defa gecin. Benim aracta kaucuk yok. Epey sesi azaltiomus. Denemekte fayda var. Hic bir katki maddesi dis fircasina surmeden yapin bu islemi.

Junior Member
    Alıntı Smart55 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Internette izlemistim. Eger kapida kaucuk varsa bu kaucugu diÅŸ fircasi ile uzerinden 2 defa gecin. Benim aracta kaucuk yok. Epey sesi azaltiomus. Denemekte fayda var. Hic bir katki maddesi dis fircasina surmeden yapin bu islemi.
    abi teşekkürler, onu da bi deniycem bakalım, bir de kapı kilidinin sardığı çelik u şeklinde çubuk var. onu da keçe bantla kaplıycam bakalım. ama büyük ihtimal camdan geliyor gibi ses. özellikle çukurlara girdiğimde ya da logar kapağından falan geçerken geliyor. silikon spray sıktım kenarlara ve camın indiği yuvaya da sıktım, biraz koku da yaptı, iz de.. ama sesi kesmedi, devam ediyor.

Bu Konu için Etiketler