Member
    arkadaşlar aracım 27 bin km geldi.bakıma 3000 km kaldı.tesadüf aracı kurcalarken yağ seviyesi ölçümü yaptım.aracı 12 binde borusandan aldığımda bakımı yapılmıştı ve yağ max seviyesindeydi.bir miktar yağ azaltmış.herhangi bir uyarı vs vermedi.normal midir?ara ara sport modda kullanıyorum onunla bir alakası var mı?birde egzozda siyah kurumlar oluyor ama 3 arkadaşımda bmw var hepsinde mevcut.benzinli araçta ilginç geldi doğrusu.

Senior Member
    Benzinli araç yağmaz diye bir durum yok ama ölçüm yaparken düz bir alanda mıydınız ?Bizdede var ama böyle bir durum ilk kez gördüm...
    (ek)sh

Member
    Dün borusan'a gittim.durumun normal olduğunu söylediler.bazı araçlarda kullanıma bağlı bakım zamanı gelmeden bile eksiltiyormuş.kullanımla alakalı bir durummuş.12 bin Km olması gereken bakımı geçmiş araç ve daha 3000 kaldı diyor.yani benim açımdan iyi bir durummuş.bakımdan sonra takip etmeyi düşünüyorum.
    kullanımdan dolayı periyodik bakımdan bir hafta sonra 9000 kaldı gösterene bile rast gelmiş ordaki arkadaş.ne derece doğru bilemem ama bana biraz enteresan geldi.
    öneri anlamında;bakıma girerken yağ vs anlamında servise özellikle söylemem gereken bişey var mı?

Senior Member
    Yağ seviyeniz gayet normal, endişelenecek bir durum yok.
    Motor hava filtresini de mutlaka değiştirsinler.
    Son düzenleyen Monza, 14-Aralık-2017 saat 14:34.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Member
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yağ seviyeniz gayet normal, endişelenecek bir durum yok.
    Motor hava filtresini de mutlaka değiştirsinler.
    teşekkürler.hava filtresini ve polen filtresini borusandan alıp genelde 6000-7000 km de bir kendim değiştiriyorum
    bosch olarak aslında 100-150 liraya setler var ama güvenemiyorum.

Senior Member
    Alıntı zgr_brs Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    teşekkürler.hava filtresini ve polen filtresini borusandan alıp genelde 6000-7000 km de bir kendim değiştiriyorum
    bosch olarak aslında 100-150 liraya setler var ama güvenemiyorum.
    Madem elinizden bu işler geliyor, Motor Hava Filtresi olarak KN de kullanabilirsiniz, 15.000 km civarı yıkayarak ilerleyebilirisiniz.
    Polen filtresini mutlaka orijinal kullanın, aksi taktirde kötü koku yapabiliyor.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content