Junior Member
    merhaba,

2009 A5 Coupe aracım bugün sol ön farından ampul değişimi uyarısı verdi. servisi aradığımda sadece ampul için 630 TL istediler + işçilik ücretiymiş.

bu ampulü bir şekilde temin etsem, yurtdışı vs. bunun takılması hakında fikri olan var mı. amatör birisi takabilir mi, yoksa servis gibi bir yerde alet edevat gerektiren bir işlem mi. bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. alt tarafı bir ampul değişimi için 1.000 TL vermek istemiyorum.

edit: baya araştırdım, buraya sonucu yazayım ki faydalı olsun benden sonrakilere.

2 tane öne çıkan ampul var.
    1- osram night breaker h7
    2-philips xtreme viision h7

n11 gibi sitlerde 70 tl gibi fiyatlara satılıyor. nasıl takacağınız ise youtube videolarında mevcut.

sanayide tekine 150 tl istediler. çiftini 70 tl ye alıp ikisini de kendim takıp yenilicem. hem arabayla haşır neşir olmuş oluruz, bağımız artar
    Son düzenleyen demondays, 20-Eylül-2017 saat 20:57.

Member
    merhaba aracınız xenon farlı modelmı yoksa normal ampüllü olan modelmi
    07 AUDİ A6 2.0 TFSİ---sold
    10 AUDİ A5 2.0TFSİ Q Hidden Content

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Servisin Verdiği fiyat xenon ampul fiyatı sizin yazdığınız halojen ampul fiyatı, ampulleriniz H7 değil büyük ihtimal D3S, Aracınızda xenon yoksa servis aracınızda xenon olduğunu varsayarak fiyat vermiş .
    2F2F Mazisi..

Member
    bana fıyat olarak pek halogen ampül fiyatı gibi gelmedi ama
    07 AUDİ A6 2.0 TFSİ---sold
    10 AUDİ A5 2.0TFSİ Q Hidden Content

Senior Member moonlightblue Üyenin Avatarı
    kendin de takarsın. önce eski ampülü sök üstündeki model numarasını öğren öyle osram al. hem eskisini söküp geri takarken elin alışır yenisi eline ulaştığında sağa sola minimum temas ile daha kaliteli bir işçilikle takarsın. İşe kendini verip son derece yavaş hareketlerle sökme montaj işleri yaparsan servislerdeki ustalardan bile kat kat daha iyi iş çıkaracağın kesin atla deve bir iş değil.

Junior Member
    yanlış ampulleri almısım zaten, doğrusu ds3 olanmış iki tanesine toplamda 500 tl gibi bir fiyat verdim ama sorun devam etti merğersem sol farın beyni yanmış, 500 tl de ona verdim.

Hocam buna bakan kişi doğru düzdün arıza tesbiti yapmadan almasaydınız keşke yukarıda size ds3 yazmıştık. Geçmiş olsun
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    Merhaba bende geçen kış aniden patlayan sağ ampülüm için yerel bir oto elektrikçisine başvurdum. Bire bir aynısı diye 160 liraya ye bir ampül taktılar fakat ışık biraz kör. Zamanla kullandıkça diğerini yakalayacağını söylediler. Çok az bir fark oldu fakat aynı oranda aydınlatma yok. İnternet üzerinden hangi ampülü sipariş vermeliyim?

4300kelvin orjianl rengidir, zamanla ampul rengi de değişmez takan kişi yalan söylemiş, osram veya philips ds3 (aracınızda bul olduğunu varsayıyorum) 4300k olanı alabilirsiniz, biraz daha beyaz yansın derseniz 6000k da olabilir daha üstü renk yağışta önünüzü görmenize engel olur
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    4300kelvin orjianl rengidir, zamanla ampul rengi de değişmez takan kişi yalan söylemiş, osram veya philips ds3 (aracınızda bul olduğunu varsayıyorum) 4300k olanı alabilirsiniz, biraz daha beyaz yansın derseniz 6000k da olabilir daha üstü renk yağışta önünüzü görmenize engel olur
    Çok teşekkürler.

Bu Konu için Etiketler