Junior Member av.mustafasahin Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar merhaba,

Foruma yeni katıldım. 2 seneye yakın süredir Audi TT biniyorum, çok fazla araç kullandım ancak bu arabadan aldığım haz ve mutluluğu başka bir araçta bulamadım. Ancak TT hakkında sürekli önyargılı yaklaşımlar ile karşılaşıyorum. Bunları tamamına yakını doğru bilinen yanlışlar... bu konuyu beraber zenginleştirebileceğimiz kanaatindeyim.

Başlıyorum;

Yanlış algı: Arka koltukları gereksiz, çok basık, normal birisi oturamıyor, safkan spor bir arabada gereksiz yer işgal etmiyor mu?

Doğru olan: Audi TT segmentinin en özel aracıdır. Zira rakipleri (z4,slk,cayman) sadece 2 koltuğa sahiptir. TT ise 150cm boyuna kadar arkada 2 kişinin rahatlık ile oturabileceği bir arabadır. Ve hatta segmentinde 2 çocuklu genç bir çift için 2. Bir araca gerek olmaksızın binilebilecek tek araçtır. Zira 2 çocuklu bir aile çocukları 15 yaşına gelene kadar rahatlık ile 4 kişi binebilir. Bu haliylede genç bireylerin kesinlikle aile hayatında dahi binebileceği yegane araçtır.

Bununla beraber arka koltuklarını yatırdığınız zaman muazzam bir yükleme bagaj hacmine sahip olmaktadır. Teknik olarak 290 litre olan bagaj hacmi, koltukları yatırılması ile 700 litre hacime çıkmaktadır. Buda segmentinde eşsiz ve en kullanışlı aracı olmasını sağlamaktadır.

Rakiplerinin max bagaj hacimleri ise;

Z4 : 310 lt
    Cayman: 260 lt
    Slk: 335 lt

Sizlerinde başlığa katkılarından mutluluk duyarım.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    bende 2. TT mi kullanıyorum şu an. Ve ilkinde de bunda da yorumum değişmedi. Sahip olduğum en keyifli , en rahat , kullanım maliyeti açısından en optimum, fiyat performans açısından en iyi spor otomobilim diyebilirim.

Ondan sonra en keyifli alternatif Z4 dür bence. Ama onunda ciddi bir alan problemi var maalesef. Caymanı zaten klasman dışı tutuyorum fiyatından ötürü. SLK ise kullanım açısından pek keyifli gelmedi bana.

TT z4 gibi arabalar zaten mahalle muhabbetlerinde hep boklanır , en son e cabrio satarken alan arkadaşa TT alıcam dediğimde , abi onu sorduk kimse tavsiye etmedi , çok kötü araba dediler muhabbetlerini ben sürekli duyuyorum tt yi kötüleyince e cabrio alınıyorsa zaten bir şey tartışmaya gerek yok. Sapla samanı ayıramıyor insanlar. Her coupe araba aynı kategoride değerlendirilemez. TT bana göre safkan orta sınıf spor bir arabadır. e-coupe 4 coupe a5 coupe vs. vs. gibi araçlar ise sedan versiyonların sadece 2 kapılı karosere bürünmüş halleridir.
    TT

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    TT audinin en büyük başarısıdır.

Geçmişten günümüze gelen efsane..
    2F2F Mazisi..

Junior Member av.mustafasahin Üyenin Avatarı
    Neden Audi TT? Diğer arabalardan farkı ne?

Bence buna verilebilecek pek çok cevap var iken diğer arabalarda olmayan ve belkide tüm tarihleri boyunca olamayacak kadar zamanının ötesinde ve üstün bir teknolojiye sahiptir TT.

TT'yi eşsiz yapan ve fark yaratan 5 özelliği;

Quattro, magnetic ride, turbofsi motor, stronic şanzıman, Audi space frame teknolojisi. (Hastası olduğum hıza duyarlı arka spoilerı söylemiyorum bile)

İlk olarak Audi space frame teknolojisi ile %69 aluminyum olan bir arabadan bahsettiğimizi bilmemiz lazım. Bu öylesine üstün bir teknoloji ki Audi sadece 3 modelinde kullanıyor. TT, R8 ve A8. Audi TT'nin Audi kendi modelleri içinde bile ne kadar ayrıcalıklı olduğu tartışmasızdır.

Audi space frame teknolojisini araştırarak ne kadar özel bir teknoloji olduğu anlayabilirsiniz. Kolaylık olsun diye bir linkte paylaşmadan edemeyeceğim.

https://www.google.com.tr/amp/s/www....mp/221821.html

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleyen av.mustafasahin, 18-Temmuz-2017 saat 23:47.