Junior Member
    arkadaşlar öncelikle mrb. aranızda yeniyim ama forum çok faydalı artık abonesiyim

aracım 2009 118 kw 160 ps motor kodu zannedersem cabb yada caba (ruhsat yanımda deil)
    lpg taktırmayı düşünüyorum öneriniz bu montaj işini şu şehirdeki usta yapar falan diyen varmı...

ayrıca lavato landrenzo 3250 gbi fiyat olan sitemler taktırsam(bütcem biraz sıkıntılı) memnun kalırmıyım..

Junior Member
    merhaba, 2009 160 lık CDH-B ve CDH-A kodlu iki aracım oldu ve ilkine lovato taktırdım. çok memnundum. %35 tasarruf sağlamıştı. şimdi 160 lık CDH-B kodlu olana atiker atikfast D.İ taktırdım çok yeni 1 günlük....ama senin motor kodunu hiç duymadım ?? sen lovatoyu veya atikeri arayıp sor o motor koduna kit yapmışlar mı ? bu araçların bazı motorlarına uymuyor lpg? senin motor kodun da ben hiç duymadım, cdh kodlu araçlarda uyum çok güzel, istb da üçel müh de yaptırdım. düşünürsen orayı ara ve sor...yada markaların direk genel merkezlerini ara sor.....
    lpg uyumlu ise ve tasarrufun %35 olur ise de bence taktır...sonuçta uyumlu olarak kitleri yeni yeni yapıyorlar, eski sistemler gibi değiller...herkez uymaz algısında ama işçilik ve doğru montaj çok önemli....

Senior Member
    hocam özel değilse 1 gün önce atikfest'i ne kadara taktırdınız ve tasarruf ne kadar araç 100km'de ne kadar lpg ne kadar benzin harcıyor kaçar litre yani
    Audi A4 B8 1.8 TFSİ 160 Multitronic

Junior Member
    daha tam test edemedim, tatile çıkıyorum bugün...tüketim değerlerini paylaşacağım ki herkezin aklında olan bazı ön yargılar kırılsın....110 km yaptım dün lpg takıldıktan sonra depo fulledim, 1 ışık söndü....benzin sarfiyatı da gayettt az gibi...bu değerleri tam olarak ölçüp buradan yazacağım....

lpg doğru işçilik ve montaj....doğru kit takıldığı zaman şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım...6.arabam ve hep lpg yi ben taktırdım...atikfast de ilk izlenimlerim güzel, lovato taktırmak için gitmiştim, aradaki 1000tl fark çok geldi, inşlhh sorun yaşamam ve memnun kalırım,

Senior Member
    Haberleriniz bekliyoruz hocam tatil dönüşü yazmayı unutmayın iyi tatiller
    Audi A4 B8 1.8 TFSİ 160 Multitronic

Junior Member
    Abicim test ettinizmi atikeri son surum ne

Junior Member
    herkeze merhaba,
    atikfast kit tatilde 1960 km kullandım, tüm egeyi dolaştım, klimalı ve ortalama serilikte kullandım...1 gün önce taktırıp yola çıktım, kafamda soru işaretleri ve sorun olursa ne yaparım çok vardı.....ama hiçbir sorun olmadan keyifle tatili tamamladım, hem de 510 tl lik yakıt alarak....bu Dİ direk enjeksiyonlar benzin de tüketiyor ya, 31 lt LPG alıyor depom, 30- 40 tl lik benzini de ortalama bitiriyor....ben toplam aldığım yolu ve toplam ödediğim yakıt paralarını topladım, not aldım hep....veeeeee 26-27 krş gibi bir değer çıktı karşıma..

atikerden memnun kaldım, daha önceki a4 üme lovato taktırmıştım, ondan da çok memnundum..atiker yazılımı italyan yapmış, bu kit de...
    performans olarak da 210 220 çok rahat yakaladım... gaz ayarı açık sanırım, biraz daha az yakar, ayarı yapılırsa ama bu şekilde beni mutlu etti...
    şehir içi de ortalama 35 krş civarlarında, çok dur kalk ve sıkışık tarfikte 40 krş oluyor...
    31 lt LPG ile 385 km yol yaptım...
    doğru ustalık çok önemli, montaj ve tesisat önemli....doğru ayar ve tecrüübeee.....lpg taktırmayı düşünüyorsanız ustanızı ve yeri iyi seçmelisiniz...

Junior Member
    çok tşler tufan bey değerli bilgilendirmeleriniz için araç manuelmi oto mu

Junior Member
    otomatik, 8 ileri

Member
    tufan bey memnuniyet durumunuz nasil acaba sorun var mi?