Konu Kapalı
Sayfa 1 - Toplam 12 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... SonSon
    Member ondrgnc Üyenin Avatarı
    Merhaba arkadaşlar,

Birçok konuyu inceledim ama genelde A6 2.0 TDI ya da Quattro yakıt tüketimi hakkında tartışılmış. 2017 Audi A6 TFSI Quattro için şehir içi yakıt tüketimini test eden oldu mu acaba?

Şehir içi 8,4 lt Şehir dışı 6,0 lt

Aracımı değiştireceğim için arkadaşlarımla da bu konuda tartıştığımız oluyor, Geneli 13 lt ve üzeri olacağını söylüyor ama çevremde kullanıpta test etmiş kimseyle sohbet etme şansı bulamadım. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Dün yine Audiye gittim ve A5i inceledim. 2 çocuklu biri olarak A5 bagajı hiçbir şekilde beni tatmin etmedi, dış görüntü, malzeme kalitesi, iç dizayna kesinlikle lafım yok 10 numara araç olmuş ama işte 2 küçük çocuğunuz varsa ne kadar harika bir araba olsa da genişlik, bagaj hacmi vb unsurlar öncelikli tercih oluyor. Arka koltuklar zaten 2 tane çocuk koltuğu koyacağım için iptal olacak.

Keyifli forumlar dilerim.

Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    A6 benzinli quattro cok az tercih edildigi icin tuketimi ile ilgili paylasilan bilgi miktari da az. Bu sorunun cevabini almak oldukca zor.

Mercedes Benz W204 FL C180 1.8 CGI Fascination
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)

Haklısınız Murat bey,

Böyle giderse trafikte denk geldiğim A6 TFSI kullanan birinin önünü kesip sorucam İnternette araştırıyorum, yorumcunun biride belirtilen litreyi 2 ile çarpıp hesaplayın demiş. Neye göre bu yorumu yapmış onuda anlamıyorum. Tamam bu lt hesapları düz yolda 90 km hızla ve sadece şöförün ağırlığıyla hesaplanıyor ama 2 katı demek sanki biraz acımasızca olmuş. 17 lt yakmak için herhalde şehir içinde aracı ciddi şekilde zorlamak gerekir.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    2.0 quattro a6 10-11 litre yakar sakin kullanımda şehir içi. agresif ve sport modda 13 litreleri çok rahat görür.

aynı motor ben tt ile 12-13 litre arası yakıyorum şehir içi , ama genelde hep sport modda kullanıyorum. TT a6 dan yaklaşık 150 kilo daha hafif.
    TT

Bilgi için teşekkürler @HaKoTT bey,

Sport modu çok kullanan biri sayılmam, genel olarak sakin araç kullanan bir yapım var. İş çıkışı çevre yolu sakinse müziğin sesini biraz açıp şehir içi 120 130 lara çıkan biriyim ama malum benim gibi başkalarının da iş çıkış saati oluyor mesafe de altı üstü 5 km falandır.

Senior Member a4udi Üyenin Avatarı
    2017 Q7 2.0TFSI Quattro olarak söyleyeyim ş.içi 10-11 litre yakıyor.

Senior Member
    bu arada A6 ve Q7'deki 2.0 tfsi 252 hp, TT'deki 230 hp. cok fark yaratirmi bilmem ama asagi yukari aynidir tuketimleri

Senior Member
    Bu konuyu biraz araştırdım. Almanya da sıfır aracı dyno ya çıkarmışlar. 252 yerine yalan olmasın 270-275 beygir vermiş. Şehir içi 9-10 litre şehir dışı 7,5-8,5 litre demişler.
    Geçen hafta A4 kombiye bir baktım. Ön sağ koltuğu kendime göre ayarladım. Arka sağa geçtim bacak mesefesi gerçekten çok yetersiz geldi.
    Şu anda bagaj ve iç mekan genişliği isteyen ve binek tarzı araç alacak birisine Audi de tek alternatif A6. Hatta A6 kombi.
    Türkiye konfigratöründe olmasına rağmen A6 Kombi 2.0 TFSI ı satmamaları çok saçma.
    Üstelik Türkiye de benzinli piyasası olmadığından 2 dizel 190 ile 2 benzinli 252 arasında acayip bir fiyat dengesizliği var .

Senior Member FatihDemirel Üyenin Avatarı
    İmkan varsa A6 avant alın, bende de 2 tane yeğen var ablam aldı aracı aşırı memnun.
    Eski Kullanıcı adı:16BFD97

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    Alıntı eray999 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bu arada A6 ve Q7'deki 2.0 tfsi 252 hp, TT'deki 230 hp. cok fark yaratirmi bilmem ama asagi yukari aynidir tuketimleri
    motor birebir aynı , ben inanmıyorum o yazdıkları hp değerlerine , benim arabam hiç 230 hp gibi gitmiyor açıkçası.

Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu konuyu biraz araştırdım. Almanya da sıfır aracı dyno ya çıkarmışlar. 252 yerine yalan olmasın 270-275 beygir vermiş. Şehir içi 9-10 litre şehir dışı 7,5-8,5 litre demişler.
    Geçen hafta A4 kombiye bir baktım. Ön sağ koltuğu kendime göre ayarladım. Arka sağa geçtim bacak mesefesi gerçekten çok yetersiz geldi.
    Şu anda bagaj ve iç mekan genişliği isteyen ve binek tarzı araç alacak birisine Audi de tek alternatif A6. Hatta A6 kombi.
    Türkiye konfigratöründe olmasına rağmen A6 Kombi 2.0 TFSI ı satmamaları çok saçma.
    Üstelik Türkiye de benzinli piyasası olmadığından 2 dizel 190 ile 2 benzinli 252 arasında acayip bir fiyat dengesizliği var .
    üşenmesem aynı şeyi bende yapıcam , yani gidip dynoya çıkıcam , her iddasına girerim 260-270 hp çıkartır bu motorlar. aldığımdan beri söylüyorum araba efsunlu sanki
    TT

Konu Kapalı
Sayfa 1 - Toplam 12 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... SonSon