Junior Member
    Arkadaslar Merhaba,

2 cocuklu (biri bebek) 33 yasindayim. Su anda kucuk bir dizel hatchback kullaniyorum ve arka diz mesajesi ile bagaj inanilmaz yetersiz geliyor bana.

2.0 TDI Quattro(2013-2014) ile 320d(2014) arasinda kaldim. 320d ile ilgili cok fazla yorum okudum fakat A4 ile ilgili pek bir yorum yok.

Oncelikle merak ettigim yakit tuketimi. Istanbulda yasiyorum ve hergun 100km kadar yol yapiyorum. Gayrettepe/Beylikduzu arasi Ise gidis 50km donus 50km. A4 icin sehir ici 8-9 gibi rakamlar okudum bu ne kadar dogrudur? 320d yakit tuketimi 6,5 civari sanirim.

Ek olarak quattro dizellerin herhangi bir kronik arizasi buluyor mu?

Senior Member dewrim Üyenin Avatarı
    Ben olsam BMW alırdım iki aracıda kullandım yalnız ikisininde benzinlisini kullandım kullandiklarim tek çekerdi önce BMW sonra Audi kullandım bence BMW bı gömlek üstün özellikle arizasizlik konusunda ama iki araçta ta diz mesafesi sizi tatmin etmez ikiside bagaj konusunda tatmin edicidir

ASUS_Z012S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    audi a4 1.8 tfsi 120bg

Junior Member
    a4 diz mesafesi jetta dan daha mi dar?

Senior Member
    Merhaba, A4 kullanıcıları yardımcı olacaktır; ama mekanik olarak quattro'lar 7 ileri s-tronic şanzımanlı, şanzıman var kronik arıza, o da yeterli tek başına zaten. Kavrama, mekatronik ve/veya hidrolik beyin sıkıntı çıkarabilir. Şanzıman koduna da bakmak lazım, DQ500'ler ve DQ200'lerin sorunlarını duymayan kalmadı, google'a yazarsanız çıkan sonuçlar rehber olacaktır. Çoğu kişi de, servis değişim yaptığından susuyor, birkaç ay sonra yine arızalanacağı halde. Zaten servis de bin dereden su getirip nazlanarak, yine dünya para ödetip bir kısmını karşılıyor arızanın. Quattro almazsanız da multitronic alırsanız, onlar da kronik problemli, zincir kopması/şanzıman dağılması ve kart arızaları var kronik, şanzımancıyla akraba olduğum için son 1 yılda, hangisinin neyi var neyi yok ezberledim.
    1999 A3 1.6 102 Hp Attraction Manuel [Satıldı]
    2006 A3 2.0 FSI Ambition Tiptronic S-Line [Satıldı]
    2010 A5 2.0T Quattro S-Tronic S-Line Hidden Content [Satıldı]

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    X1 tavsiye ederim hem koltukları yatıyor hemde bagaj yüklemesi yukarı kadar olduğu için daha çok işinize yarayacaktır. Cam tavanlı alırsanız çok da ferah olur.
    2F2F Mazisi..

Senior Member dewrim Üyenin Avatarı
    Alıntı hedehodo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    a4 diz mesafesi jetta dan daha mi dar?
    Jettadan daha dar değil ama daha geniş te değil bence ben 2008 yılından 2012 yılına kadar sıfır aldığım Jettayi da kullandım ama A4 le aralarında aman aman bı diz mesafesi farkı yok ve jettanin bagajı A4 ten çok daha geniş

ASUS_Z012S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    audi a4 1.8 tfsi 120bg