Senior Member
    21 Nisan tarihli Autobild den alıntıdır. 2019 içerisinde yapılacak olan faceliftde TR pazarını yakından ilgilendirecek 2 tane motordan söz etmişler :
    1.5 Litre TDI. Bu motorun 136 ve 183 PS olan 2 versiyonu olacakmış ? İlginç geldi doğrusu. Bekleyip göreceğiz. Bir de 1.4 TSI 150 PS. 1.5 TSI 150 PS olarak değişecekmiş. Herhalde yakıtını daha da düşürecekler.

Member
    1.5 tdi enteresan olur, önemli olan doğuşun o motorlu araçları kaça satacağı. mb dizel c yi getirince fiyatının ne olduğunu gördük hep beraber.
    1.5 tsi zaten vw grubunda kullanılmaya başlandı, zamanla tüm vag araçlarına yayılacak tahminimce. ama şu anda (golf idi yanılmıyorsam) çok fazla bir avantajı yok gibi duruyor performans ve tüketim açısından.
    2016 A4 AVANT 1.4 TFSI DYNAMIC

Member
    Alıntı akorkmaz11 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1.5 tdi enteresan olur, önemli olan doğuşun o motorlu araçları kaça satacağı. mb dizel c yi getirince fiyatının ne olduğunu gördük hep beraber.
    1.5 tsi zaten vw grubunda kullanılmaya başlandı, zamanla tüm vag araçlarına yayılacak tahminimce. ama şu anda (golf idi yanılmıyorsam) çok fazla bir avantajı yok gibi duruyor performans ve tüketim açısından.
    tamamen emisyon değerleriyle alakalı mevcut motorların günceli gibi düşünüyorum

Senior Member
    Yaparlarsa , 1.5 TDI 183 PS Quattro Avant enteresan bir seçim olabilir. Herhalde karmada 5,5-6 litre felan görür ???

Senior Member
    Quattro olmazsa o araç zaten çok sarar...
    (ek)sh

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    BMW gibi audi de silindiri 3 e düşürecek anlaşılan. Hiç sevmedim ben bu 3 silindir işini , sesi de sarsıntısı da bi garip.
    TT

Junior Member TolgaGS Üyenin Avatarı
    Motor düşücek ama konfor da düşecek !! 3 silindirdi düşük motor araçlarda inanılmaz ses oluyor
    2014 A4 2.0tdi 150ps

Senior Member kadiraktas Üyenin Avatarı
    Bence yanılıyorsunuz benzinli 3 silindirli motorlar o kadar sessiz ve sarsıntısız çalışıyor ki çoğu zaman çalıştığını bile unutuyorsunuz

3 silindir teoride 4 ten az sallantı yapamaz. O yüzden genelde çift sayıdır. Boxer motorlarda tam karşılıklı oldukları için sarsıntı azdır.

Ama heralde inline yapıyorlar, o yüzden haklı olabilirsiniz.

Senior Member kadiraktas Üyenin Avatarı
    Yanlış aksettirdim düzeltme yapayım motorun sarsıntısız çalıştığı için değil motor kulak tasarımı çok güzel yapıldığı sarsıntısız araç yoksa motor böbrek taşı dökme makinası gibi