Senior Member Andromeda Üyenin Avatarı
    Audi'nin çok satan modeli A3'ün 2018 makyajlı kasasına ait casus fotoğraflar sızdı

AUDI Q5 2.0 TDI & [BMW 116i SATILDI] Mercedes Benz C180 Coupe

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Merakla girdim görünce koptum bunu yapan arkadaş iyi audi fanıymış Audi bu modelde tasarımı daha da sadeleştirmiş

Madem konu açılmış 1-2 bilgi ekleyelim

Bildiğiniz üzere Audi makyajlı A3ünü geçtiğimiz yıl tanıtmıştı. Geçen bir yılın ardından 2019 Audi A3 modeli hakkında yeni ayrıntılar gelmeye başladı bile.

Haftalık otomotiv dergisi Auto Expresse göre, yeniden tasarlanan 2019 Audi A3, önümüzeki yıl bir evrim geçirerek A4e daha benzer bir hale gelebilir. Halihazırda diğer Audi modellerinde olduğu gibi zaten A4ün daha küçük bir versiyonunu andıran Audi A3 için bunun ne anlama geldiğini kavramak güç.

Audi, 2019 A3 modelinde geniş yelpazeli kasa seçenekleri sunacak. Bu seçeneklerin şirket tarafından bir coupe modeli de içerecek şekilde genişletilebileceği düşünülüyor.

İç mekan hakkında ise henüz çok az şey bilinmekte, ancak şirketin araçta sanal kokpit sistemi de dahil olmak üzere bir çok tanıdık teknolojiyi kullanması muhtemel. Araçta bir WiFi hotspot, kablosuz akıllı telefon şarj aleti ve bazı yarı otonom sürüş teknolojilerinin de kullanılması planlanıyor.

2019 yeni Audi A3ün iskeletinin altında ise gelecek nesil VW Golfleride destekleyecek olan MQB platformunun güncellenmiş bir versiyonu kullanılacak. Büyütülmesi planlanan platform sayesinde arka koltukta seyahat eden yolcuları daha ferah bir kabin beklemekte. Platform büyüse de, muhtemelen araç önceki versiyonuna kıyasla daha hafif olacak.

Araçta kullanılacak motor seçenekleri henüz doğrulanmış değil, ancak bilindik benzinli ve dizel motorların performansı ve yakıt verimliliği artırılmış versiyonlarının kullanılması bekleniyor. Ayrıca söylentilere göre Alman şirketi 48 Voltluk hafif hibrit motor seçeneğinin yanı sıra, çevre dostu bir e-tron hibrit motor seçeneğini de Audi meraklılarıyla buluşturacak.

Yeniden tasarlanan 2019 Audi A3ün mevcut modelden biraz daha yüksek fiyatlarla 2019da piyasaya çıkması bekleniyor.

2F2F Mazisi..

Junior Member
    Bence ilk once su ic kalitesini iyilestirmeleri lazim. Kusra bakmayin ne kadar a3 sevsemde su an golf ve ya mercedesin yanindan gecemez. Anca 1.16 ile karsilasir ki ikiside rezalet. Golfun icinin her yeri deriyken a3 un kapidan bildigin plastik sesi gelmesi insani uzuyor.

Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    Alıntı Kaan Cakmak Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bence ilk once su ic kalitesini iyilestirmeleri lazim. Kusra bakmayin ne kadar a3 sevsemde su an golf ve ya mercedesin yanindan gecemez. Anca 1.16 ile karsilasir ki ikiside rezalet. Golfun icinin her yeri deriyken a3 un kapidan bildigin plastik sesi gelmesi insani uzuyor.
    "Golfun icinin her yeri deriyken" ?? Bir yaşıma daha girdim
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)

Senior Member
    Alıntı muratduran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Demek istedigi yumusakken kapi icleri haliyken sanirim.
    Ve bende katiliyorum kapilarda kullanilan plastik asiri sert.Premium oyuncusu olan bir markaya kesinlikle yakismiyor ne yazikki lakin rakipleri Mercedes A da kapi altlari dahi yumusak 1.16da kapi ustleri A3e nazaran baya yumusak.
    Ayrica tekrar rakiplerine oranla Maliyet acisindan Led stoplarin olmayisi tam bir fiyasko artik,bildiginiz uzere bmw mercedes zenonsuz ledsiz arac getirmiyorken audinin zenonu standart yapip arka stoplari toyota corolla ve hyundai elentra ile hemen hemen ayni gece goruste arac getirmesi hic yakismadi.Ayrica makyajli kasada ki broadway lerdekine benzeyen helezon yaylar araca cok basit gorumum kazandirmakta,Leylek gibi duran premium arac gordunuz mu Allah Askina bu audi sanirim yerini vw birakicak

Junior Member
    Alıntı muratduran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aynen oyle golfun kapi icleri deri, ust taraflarida yumusak plastiktir. A3 ise bildigin tugladir. Ayip gunah birde daha fazla para istiyorlar. Hakliya hakli ne kadar audi sevsemde yani a3 su an golf un yanina yaklasamaz. Gercekten terbiyesizlik.

Soylede bir dip not geciyim ben bir kac ay once sport line a4 aldim. Bildiginiz gibi bu en dolu pakettir.(opsiyonlar haric) Adamlar bana ayni fiyata guya "DOLU" bir a3 sedan satmaya calistilar (dolu dedikleride ne varsa icinde anlamadim sanirim sadece 5 cm kalinliginda deri bulunan koltuklardi). Gercekten ayiptir yani. Bu konuda en kotu bmw 1.16 nin oldugunu dusunurdum ama gercekten a3 ona yaklasiyor. Yazik gercekten yazik

Senior Member
    daha önce golf 7 şimdide a3 sedan sahibi olarak golfün içi deri a3 1e yaklaşıyor lafları beni aşırı güldürdü şu golf fanlığı bi bizim ülkede yazıktır

Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    Alıntı alikanyoler Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    daha önce golf 7 şimdide a3 sedan sahibi olarak golfün içi deri a3 1e yaklaşıyor lafları beni aşırı güldürdü şu golf fanlığı bi bizim ülkede yazıktır
    Pohahaha
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Bugatti Automobiles SAS
    Bentley Motors Limited.
    Automobili Lamborghini S.p.A.
    Porsche AG.
    Audi AG.
    Volkswagen.
    SEAT, S.A.
    Škoda Auto.

Bu kalite sıralaması değişmez bir alt marka bir üst markadan kaliteli olması hiyerarşiyi bozar, biri yazmıştı en iyi yerl, vw diye heralde bir ülkede fabrikası dahi olamayan ama bu kadar çok sevilen başkar marka yoktur, Ferit bey ihya oldu sayesinde..
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    bende golf 7 sahibydim kullanması zevkli bir araç ama başka bir ülkede audi a3 ten iyidir diyen yoktur bizim ülkede golf bmw 3 serisi ile karşılaştıran var :d