Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Bu haber Doruğa adanmıştır

Teaser görüntülerinin ardından makyajlı 2018 Mercedes S-Serisi'ni 2017 Şanghay Otomobil Fuarı lansmanı öncesinde nihayet kamuflajsız görebildik. Birçok teknolojik yenilik ve ufak tasarım dokunuşları ile gelen amiral gemisi modeli artık daha fazla sürüş yardımı getirerek insanları otonom sürüşe bir adım daha yaklaştırıyor. Normal modelin yanı sıra AMG paketine sahip türevler de mekanik ve görsel yeniliklerden nasibini aldı.

Tüm modellerde elden geçirilmiş ön ve arka yüzler bizi karşılıyor. Eskiden V12 motorlu seçeneklerde sunulan ön ızgara, artık 6 ve 8 silindire sahip güç ünitelerinde de kullanılıyor. Maybach versiyonları bunlara ek olarak ekstra krom şeritler ve markaya özel logoya kavuşmuş. Mercedes, yeni LED ön ve arka farlarda Akıllı Aydınlatma Sistemine yer vermiş. Bu paket dâhilinde ön farlar Ultra Geniş Huzme, Yol Yüzeyi Tarama ve viraj takip özelliklerine sahip olacak. 20" çapında iki yeni jant seçeneği dış bölümdeki dokunuşları tamamlıyor.

Güç anlamında Mercedes, amiral gemisi modelinde yelpazeyi oldukça genişletmiş. Çift turbolu, 3.0 litrelik V6 motor 367 bg güç üretebiliyor. Bir adım yukarıda Maybach ve S550'de standart olan çift turbolu, 4.0 litre hacmindeki V8 yaklaşık 476 bg sunuyor. AMG S63'te ise aynı motorun 612 bg'lik türevi var. Yeni AMG Speedshift 9 ileri otomatik şanzımana kavuşan S63, bu motor/vites kutusu ikilisi sayesinde durur hâlden 97 km/s hıza sadece 3.4 saniyede ulaşabiliyor. S65, 630 bg'lik V12 motor ile devam ediyor.

İç mekana dair fotoğrafları geçtiğimiz günlerde görmüştük. Üç kollu direksiyona geçişin yapıldığı kabinde iki yeni ahşap detay seçeneği var. LED ambiyans aydınlatmasında renk seçeneği diğer modellerde gördüğümüz gibi 64.

Boyutları 12.3 inç olan ve yüksek çözünürlüklü iki ekran, artık tek bir çerçeveye sığdırılmış durumda. Direksiyon üzerinde her iki ekranı da kontrol eden dokunmatik paneller var. Aracın tüm fonksiyonları konsolun merkezinde bulunan dokunmatik panellerden ve ses komutuyla da gerçekleştirilebiliyor. Classic, Sport ve Progressive olmak üzere üç farklı ekran teması seçeneği, makyajlı S-Serisi'nin sunduğu yeni teknolojiler arasında.

Alman üreticinin Energizing Comfort adını verdiği yeni sistem ise S-Serisi'ne "fiziksel konforu ve performansı gerek sürüş esnasında, gerek molalarda geliştiren" modlar kazandırıyor. Kısacası araçta klima kontrolünden koltuk masajı ayarına, müzik ve parfümden ambiyans aydınlatmalarına kadar her şeyi ayarlayan 6 yerleşik program bulunuyor.

Gelelim S-Serisi'nin en önemli yeniliğine. Henüz siz direksiyon başında uyurken araç kendi kendine gidemeyecek ancak Aktif Acil Durum Durma Asistanı sayesinde Akıllı Sürüş özelliği devrede iken sürücüden tepki gelmediği takdirde makyajlı S-Serisi kendi kendine durabilecek.
    2018 Mercedes-AMG S63 Sedan 2018 Mercedes-AMG S63 Sedan

Aktif Yönlendirme ve Mesafe asistanları geliştirilirken Aktif Şerit Değiştirme Asistanı, manevraları bir dokunuş ile yapabilecek. Yeni S-Serisi, hızını viraj ve kavşaklara göre de ayarlayabilecek. S-Serisi, geliştirilmiş kameraları ve radarlarının yanı sıra navigasyon ve harita verilerinin de desteğiyle sürüş karakterini öğrenebilecek.

2018 S-Serisi'nin fiyatları henüz açıklanmadı. Türkiye'de şu anda satışta olan kasa 860,000 TL dolaylarında, gelen ekstra donanımlar bu rakamı 900,000 TL bandının üzerine çıkarabilir.

Kaynak: Mercedes-Benz
    2F2F Mazisi..

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Mercedes, bu serisine gerçekten ayrı yaklaşıyor diğer serileride kötü değil ancak buna verdiği önem belli. Radikal bir makyaj görürmü acaba diye bekliyordum ama mevcutu korumuş çünkü zaten görüntü olarak S serisi başarılı idi. Yeni gelen far sisteminin videosunu daha önce izlemiştim gerçekten teknolojik olarak güzel ilerlemeler sağlıyorlar. İçerisi kusursuz. Malzeme kalitesi ve tasarım gerçekten belli.

Yeni dizel motorlarda mevcut ve bildiğim kadarı ile v6 değil artık sıralı 6 silindir.

3.0 dizel 286hp ve 340hp mevcut
    Son düzenleyen designo, 20-Nisan-2017 saat 17:12.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Teşekkür ederim Sayın Admin

Yeni motorlar;

3.0 V6 258hp 620Nm dizel yerine 2.9 I6 286hp 600Nm(S350d) ve 340hp 700Nm(S400d)

4.7 V8 449hp 700Nm benzinli(S500/550) yerine 4.0 V8 469hp 700Nm benzinli(S560)

600 artık 680 olarak isimlendirilmiş ama verileri bulamadım. S65in motoru güncellenmediyse 680de aynı kalmıştır diye düşünüyorum.

Bir de yeni 3.0 I6 benzinli motorun kullanıldığı mild-hybrid kombinasyonu var. Turbo lagini azaltmak için elektrikli kompresör kullanılacak. (408hp 500Nm) Bu araçta tüm elektronik sistemler 48 Volta göre düzenlenmiş olacak.

İleride 1.6 4 silindirli motorların 1.5 3 silindir olarak değişmesiyle Mercedes de BMW gibi tüm motorlarını 500cc lik silindirlerin kombinasyonu ile üretecek.
    Son düzenleyen summit, 21-Nisan-2017 saat 01:30.

Member
    Ledlerde böylelikle tek şerit C, iki şerit E, üç şerit S olmuş oldu

Senior Member
    Benim kalbim bu konuyu kaldıramayacak
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member designo Üyenin Avatarı

Bu düz 6 silindirli Motorlarda komple kayış sistemi kalkmış ve bunların görevini 48volt bir motor yapıyormuş. Yeni bir teknoloji geliştirmiş Mercedes ve diğer markalara gene öncülük yapacak görünüyor.

Senior Member red_s4 Üyenin Avatarı
    Alllahım sana geliyorum................

Member
    Daha ne kadar güzel yapılabilir diyorum ve her seferinde üstüne koyuyorlar.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Alıntı designo Demiş ki: Mesajı Görüntüle

Bu düz 6 silindirli Motorlarda komple kayış sistemi kalkmış ve bunların görevini 48volt bir motor yapıyormuş. Yeni bir teknoloji geliştirmiş Mercedes ve diğer markalara gene öncülük yapacak görünüyor.
    Integrated starter generator

Ben sadece benzinli motorda oldugunu okudum, dizellerde de var mi?
    Son düzenleyen summit, 22-Nisan-2017 saat 09:25.

Senior Member
    Buna laf söyleyen taş olur,arkadaşımızın yukarıdaki yorumuna katılıyorum.Her defasında daha nekadar güzeli olabilir ki diye düşünüyorsun,adam daha da iyisini yapıyor...
    (ek)sh