Alıntı akorkmaz11 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
bu özelliği herhalde bizim gibi aracında virtual cocpit ve navi olmayanların sorması bile abes herhalde
Alıntı gokay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
Peki google earth i nasıl kullanabiliriz araçta. sim kart girişi mevcut.
Mevzuyu netleştireyim;

Sim girişi, Google Earth, Wifi Hotspot vs. bunlar Audi Connect ile alakalı. Türkiye'de çalışmıyor. Menüsü kapalı. Sadece Harita güncellemesi internet sitesi üzerinden SD kart ile yapılabiliyor. Sim girişinin aktif olması bir şeyi değiştirmez çünkü zaten hizmet yok. Bu hizmetler için SIM de şart değil, telefondaki internet üzerinden de kullanılabiliyor aslında ama bu da kapalı. Google Earth haritalarını kullanamıyoruz yani Doğuş oto Audi connecti açana kadar.

Smartphone interface ise Apple carplay ve Android Auto özelliği sağlayan opsiyon. Tek yaptığı telefondaki müzik, harita, telefon, mesajlar, siri gibi desteklenen özellikleri orta ekrana yansıtmak ve MMI kontrolleri ile kontrol edebilmek.

Aracınızda MMI Navigasyon + Virtual Cocpit varsa; Carplay Virtual cockpiti desteklemiyor ve dahası, Virtual cockpitteki telefon, sesli komut ve harita ekranını devre dışı bırakıyor. En kötü yanı bu. Audinin kendi sistemi, telefonu USB ile bağlamanız durumunda çok daha iyi çalışıyor benim düşüncem. O yüzden bence gereksiz. Ses kalitesi Bluetooth'dan çok daha iyi ama USB ile neredeyse aynı.

Aracınızda Navigasyon yok ise, olabiliyorsa Carplay çok mantıklı çünkü araca navigasyon özelliği kazandırıyor ve orta ekranın işlevini geliştiriyor. Ama 4600 çok yüksek bir rakam. Şahsen onun yerine Led fara geçerdim ya da Bang&Olufsen ses sistemi taktırırdım. Ya da 18-19 jant alırdım.

Ek olarak; Bir arkadaş oluyor demiş ama Audi phone box ile iphone 7 kablosuz şarj diye bir şey yok. iphone'da yok yani bu özellik.