Merhabalar,

2012 model bir A8 3.0 TFSI aldım. Araçta MMI 3G+ mevcut. Navigasyon çalışıyor fakat harita eski. TV source undan ses geliyor ama görüntü yok, el freni çekili vs. farketmiyor. BOSE ses sisteminin sesi rezalet. Fader ve balance ayarları kafasına göre takılıyor.

Bu sorunlar için pzt. doğuştan randevu aldım. Fakat binlerce TL bayılmadan önce sizlere bir danışayım dedim.

MMI ve navigasyon güncellemesi için araştırma yaptım. Fakat bulabildiğim dosyalar hep EU için. Türkiye ROW'e girdiğinden bir yerden bulduğum EU update dvdsi çalışmadı. Brickleme ihtimali de olduğundan iyi bilen birine yaptırayım diyorum. Ankarada önerebileceğiniz biri var mı?

BOSE'un anfisine ne olmuş olabilir? Bildiğim kadarıyla soketli olduğu için yanlış bağlantı gibi bir ihtimal yok. Yazılımsan bir sıkıntı mı var acaba? Yoksa neyse diyerek doğuşa mı değiştirtsem? Yeni anfilerin sesi daha iyi diyorlar.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    B8 2.0TFSI quattro S-Line -06KA3106- SOLD
    CTS BorgWarner K04, CTS catch can, Mahle/IE internals, IE intake manifold, APR Carbonio CAI, AEM water/meth, Magnaflow cat, SuperSprint S4 catback, Forge FMIC, Forge BOV, R8 coils, NGK iridium plugs
    D4 SWB 3.0TFSI quattro -06KT782-
    ASS supercharger&crank pulley, CES Valvetronic 2x90mm, K&N E-2999,
    R8 coils, NGK iridium plugs, AEM water/meth, more coming soon

Senior Member CayenneS Üyenin Avatarı
    Benim aracımda da Bose sistem var bagaj da amfisi geçen gün servise götürdüğüm de aracımı kabloların bazıları yıpranmış değiştirdiler ve güncelleme yaptılar ses çok daha iyi oldu fakat aracım audi değil mantıken aynı sistem olması lazım kablolarda zamanla yıpranma olabiliyor veya oynama soketler de sıkıntı çıkabiliyor ankara da neresi var bilmiyorum ama doğuş'un bu iş için isteyeceği mebla çok fazla olacaktır.
    The best or nothing.//
    Hidden Content

Senior Member
    Merhaba,
    Bose sistemli A6 C6 sıfırdan bizde MMI güncellemesi yapmadan önce baslar ve tizler en yükseğe yakın bir yerde tutuyordum.
    https://a6retrofit.com Adresinden MMI güncellemesini yaptım. Şu anda Baslar tam ortada Tizlerle Ortayı 3 kademe geçik. Ses kalştesi de arttı. Eğer aracın ses sisteminde tamirat olmadıysa , sizden önceki sahibi devamlı çok yüksek sesde dinlemediyse software güncellemesi ile düzelebilir. Olmazsa da anfiyi iyi bir elektronikçiye söktürüp kontrol ettirmek en güzeli.
    Birde VAG kablosu ile bağlayıp ses sistemine girip tek tek her hoparlöre test sinyali göndermek mümkündür.
    Navigasyon güncelleme için de aynı siteyi bir deneyin .
    https://a6retrofit.com

VCDSte herhangi bir hata gözükmüyor. Bir de ses ile ilgili sorun sadece kalite değil. Hiç bir DSP ya da surround ayarı çalışmıyor. Ayrıca fade/balance dediğim gibi kafasına göre davranıyor. Yani tam ortadayken ses arkadan ve kısık geliyor, ön sola alınca bir anda inanılmaz artıyor ve arka sağdan geliyor falan gibi.

Verdiğiniz link inceledim fakat bendeki sistem MMI Navigation Plus olarak geçtiği için onunla ilgili birşey yok.
    CTS BorgWarner K04, CTS catch can, Mahle/IE internals, IE intake manifold, APR Carbonio CAI, AEM water/meth, Magnaflow cat, SuperSprint S4 catback, Forge FMIC, Forge BOV, R8 coils, NGK iridium plugs

Senior Member
    O zaman anfiyi söküp iyi bir elektronikçiye durumu anlatıp incelemesini söyleyin. Belki tamir edilebilinir. İnşallah sorun anfidedir. Ana ünitede bir şey çıkmaz.

Evet Doğuş yine klasik çakallığını yaptı. İfadelerine göre benden önceki sahibi orijinal olmayan yazılım attırmışmış o yüzden modüller bozulmuşmuş 30bin lira verecekmişim yenileriyle değişecekmiş Aracı satın aldığım çok değerli ağabeyim araca bugüne kadar doğuştan başka kimsenin dokunmadığını, maslakta Türkçeye çevirttiğini ve işlemi yapanları arayıp durumu anlatacağını söyledi, haber bekliyorum.

Evet aracın eski sahibi kimseye ulaşamamış. Kendisi aracın 2. sahibi olduğu için kimin nerede ne zaman ne yaptırdığı belli değil. Yarın adamlarımı doğuşa gönderip çemkirteceğim.

Aracın orijinal yazılımını geri yüklemeyi bilmeyen doğuşu tebrik ediyorum. Ayrıca MMI update veya navigasyon haritası yüklenemediğini öyle birşeyin hiç bir zaman olmadığını almanya tarafından bu işlemler için gerekli bilmemnelerin gelmediğini söyledikleri için de kutluyorum. Böyle saçmalık olamaz. Türkiye'den pahalı araç alınmasının ne kadar tehlikeli olduğunu gösteren bir kanıt daha.

30bin TLymiş. 30 bin TL'ye ben o arabaya dijital ses işlemcisinden hibrit kapasitörüne kadar komple entegre dünyanın en iyi ses sitemini yaptırırım yahu, yemişim Bose unu.

Bağırma çağırma ve almanyaya durumu anlatan e-mail atma sonucunda dahi durumu çözemez isem benim aklıma istanbulda Ender Elektronik geliyor. İlla ki çözerler 1-2bin TL'ye. Başka sizin bildiğiniz yer var mı arkadaşlar İstanbul veya Ankarada?

Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Bostanci sanayide mert oto elektronik geliyor aklima.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eski kullanıcı adı: uussff

Senior Member
    Araç için orjinal MMI update ve Navi update CD leri mutlaka vardır. Hatta bu cd ler Audi parça numarası ile orjinal parça gibi satılıyorlardır. Ebay.de araştırın.

Senior Member