Junior Member
    Herkese hayırlı forumlar aracımda ara sıra esp ikaz lambası kendiliğinden yanıyor ve kontak açıp kapayıncaya kadar gösterge ekranında sönmüyordu..Artık her araca bindiğimde kısa bir süre sonra esp ikaz ışığı yanmakta daha önce böyle bir durum başına gelen var mı? Yada bu konu hakkında fikri olan?

Member clskn Üyenin Avatarı
    Benim aracımda da ESP ışığı yanıyordu. Uzun süren araştırmalar ve deneyimlerden sonra ESP beyninin arızalı olduğunu farkettik. ESP Beyni değişti. Fakat benim sorunum yine devam ediyordu. En son hava kütle ölçer değiştirince düzelmişti. Gerçi sorunlar farklı olabilir. Ama sonuçta ESP ışığı yanıyorsa ESP arızalı olma ihtimali yüksek. Ankara' da Hakan Usta var. Tamir işlemini denedi. Olmadı, ben de çıkma sağlam parça aldım. Sorun çözüldü.

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    A4 Avant 3.0 Quattro Tiptronic

Junior Member
    aracı vag cihazına bağladık 00526 arıza kodu verdi.. bu arıza kodunu fren müşürü yada stop lambalarında problem olunca veriyormuş..lambalarda problem gözükmüyor bakalım fırsat bulunca müşürüde değiştircem..Bu arada yaklaşık bir haftadan beri esp uyarısı vermedi..

Junior Member
    fren müşürü değişti şimdilik problem gözükmemekte esp problemi yaşarsanız aklınızda bulunsun..

Junior Member
    Akü den kaynaklı bir probleminiz olabilir. Aküyü de kontrol etmenizi tavsiye ederim.