Senior Member
    Herkese merhabalar.Aracım için jant ve yay arayışındayım ama bir türlü aklımda bir fikir oluşmadı.Şu an üzerinde 17 jant var 19 jant düşünüyorum onu altta fotoğraf olarak ekleyeceğim.Aracın sert olmasını istiyorum ama uzun yolda da sekmesini istemiyorum konfordan ödün verebilirim ama yoldaki her şeyi de hissetmek istemem.Hangi yay takmam gerektiği konusunda emin değilim.
    Eibach 3,5cm yay için çok fotoğraf buldum bazısında tam istediğim bu diyorum bazılarında ise hiç düşürmüyor belli olmuyor gibi sanki ayrıca önceleri bile 3cm düşürüyor diyen de var..5 cm konusunda ise kullanan kişilerden bilgi alamadım çok fazla yok kullanan açıkcası.
    H&R ise iyi düşürüyor ama çok sert diyorlar ayrıca arkası fazla düşüyor araba sanki sürekli yüklüymüş hissi veriyor bana.
    Değerli forum üyeleri olarak bilginize ihtiyacım var kullananlar gören edenler ne yapmalıyım karar veremiyorum
    jant.png
    Bu janttan bu renkte düşünüyorum yükseklik olarak da 1 parmak daha yüksek olabilir benim için.
    Son düzenleyen BrigLand, 10-Nisan-2017 saat 23:55. Sebep: imla
    Audi A4 B8 1.8 TFSİ 160 Multitronic

Junior Member WaLLkHaN Üyenin Avatarı
    Bence çok alçalmış gibi geldi araç.
    Bende bu aralar yay peşindeyim ve 3,5 Eıcbach Pro ya bakınıyorum.
    Takipte kalayım

Senior Member
    19 jant ile 3.5 eibach yeterli konforda olacaktir. 18 ile 3.5 eibach kullandim uzun yolda yuksek suratte sekme yapiyor. Sonrasinda 17 ye gectim cok daha konforlu yay ile. 19 ile 35 yanakta hava kacirma sorunu da olabiliyor lastigin.

Yanlis yazdim pardon. 19 ve yay cok konforsuz olacaktir demek istedim.

Senior Member
    Yüksek sürat derken 180-200 gibi mi eğer öyleyse genelde 120-130'u geçmem 200'lü hızlara çıkarsam da denemek için sonra yavaşlarım ama 120 ile bile sekme yapıyorsa düşünmek gerek.Konfordan vazgeçebilirim aracın görüntüsü şu an hoşuma gitmiyor dışarıdan bakınca güzel görünsün ama konfor az olsa da sorun değil şimdilik.Merak ettiği konu ise 8.5 x 19 ET 32 olan jant ile 3,5cm yay nasıl görünür yay olmasına rağmen leylek gibi kalır mı onu merak ediyorum

Senior Member
    Kesinlikle leylek gibi gorunmez. Ben 18 inc 3.5 eibach ile arka teker camurluk arasi 2.5 parmak ön 2 parmakti. Göruntu gauet iyiydi. 19 jant ile çap daha buyuyecegi icin aralik daha da inecektir. Ancak dedigim gibi her ne kadar göruntu harika olsa da bir muddet sonra insan konforuna dönmek istiyor. Dönup dolasip yine en fazla 17 jant aliyorsun. Zevkini al derim. Bu arada et degeri 35 ile 45 arasi kullanabilirsin. 35 ten daha dusuk olursa davlumbaza 5 kisi ile surtme yapabilir. Ben 18 inc ile 29 et kullaniyordum sorun yoktu 5 kisiyle.

Bu arada resimdeki jant modeli guzel. Bir de rs6 modeline bakabilirsiniz. Ozellikle içi siyah olan beyaz renkte harika gorunuyor.

Senior Member
    Sizin taktığınız jantı biliyorum hemen hemen aynı oluyor çamurluktan çıkma mesafesi ama yine de çok az bi kamber verebilirim ne olur ne olmaz diye Ayrıca jant orjinal düşünüyorum onun için bu janta bakıyorum piyasada 2.el hatasız çok pahalı değil replika yerine 2.el orjinal düşünüyorum.

Eibach 3,5 veya 5 cm kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa hatta fotoğraf koyabilirlerse çok yardımcı olurlar
    Son düzenleyen BrigLand, 12-Nisan-2017 saat 15:50. Sebep: imla

Junior Member
    Selam ben şu an b8 kasa kullaniyorum aldığımda standard süspansiyon vardı 18 inc lastiklerle.ben daha önceki iki aracımda yay kullanan biri olarak spor yay istemedim ve daha öncede kullandığım. Ve memnun olduğum icin soğuk.press uyguladim. Evet yay yol tutuşu spor amortisör ile artiriyor
    fakat biraz sekiyor ama kesin ..press ise 2-3cm oldu inan asla sekme yapmıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.su an siteden emrah kardeşimin sattığı s line süspansiyonu almak bana nasip oldu ve taktirdim press ten bir tik daha iyi ve spor yay gibi sekme yapmiyor. Ama az daha sert..s line süspansiyon olmasa press yaya koni sari alıp takacaktim..sekme istemiyorsan yay takma derim.2.3 cm press ideal ..jant ise 18 üzeri üzer derim..
    Son düzenleyen rs4black, 15-Nisan-2017 saat 09:48.

Senior Member
    Press işine girme tehlikeli diyenler oluyor sürekli kimse tavsiye etmiyor çok da bir bilgim yok o konu hakkında aslında.Siz hangi aracınızda hangi yayı ve kaç mm kullanıyordunuz mesela B8 için H&R çok sert ama eibach iyi diyorlar ama farklı markalarda değişiyormuş sanırım.

Junior Member
    Selam.tabiki zararli diyen olacak.sebebi yayi 6- 10 cm bastırır geziyim dersen zararı olur.ama yazdigim. Gibi 2..3 cm bastırır san hiç bir sıkıntı olmaz..ben e39 bmw de hatta iki araçta en son b8 kasa audi a4 de kullandim.hatta. şu an elimde. Pressli yaylar duruyor..ilgini çekerse özelden mesaj at.yardımcı olurum..