Member
    Alıntı aaalp Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Gökay bey, bilgilendirmen için tşkler. Bu Simkart'ın artısı tam olarak ne oluyor? Benim arabada mesela cep telefonu kablolu (Apple Car Play) ya da kablosuz olarak otomatikman bağlanıyor her arabaya bindiğimde. Bu kartı taktığımda bana artısı ne olacaktır? Arabada internet aktif olursa kullanmadığım neyi kullanmam mümkün olacak? Aydınlatırsan sevinirim. Çok tşkler tekrardan.
    Araçta cep telefonundan bağımsız google maps oluyor. Ve mobil bir internet ağınız oluyor. Başka bişey yok benim bildiğim bilen varsa daha iyi yorum yapacaktır.

Senior Member
    Alıntı aaalp Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Güzel ve bilgilendirici bir konu. Tecrübelerimi ekleme yapayım.
    Aldığım araç 2017 A4 B9 Sedan 2.0 TDI. MMI Plus yüklü idi. Apple Car Play yoktu. Audi Erel'de yüklettim.
    Audi sadece size lisansı satıyor, ek olarak kolluğun altındaki USB giriş bölümünü de çift USB olan versiyon ile değiştirmeniz gerekiyor.
    Apple Car Play sadece kablolu bağlantı ile çalışıyor. Bluetooth bağlantısında çalışmıyor.
    Google Maps çalışacak mı ekranda dedim. Audi de, Ender Elektronik de çalışmaz dedi.
    Ama çalışıyor. Google Maps ikonunu 1. değil 2. sayfada bulabiliyorsunuz.
    Bende çalışan uygulamalar:
    - Google Maps
    -Apple Maps
    - di.fm
    -Whatsapp (mesaj geldiğini gösteriyor o kadar, mesajlar ekrana gelmiyor)
    - Spotify

Herkese iyi sürüşler.
    ender ve servis muhtemelen google earth çalışmaz demek istemiştir. carplay varsa zaten google maps uygulama olarak çalışacaktır.
    google earth için aracın kendisinin internete çıkabiliyor olması gerekiyor. Türkiye'de desteklenmiyor. ben kendi çabalarımla açtım ama sim 3 ay sonra btk tarafından bloke edildi.

Member
    Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ender ve servis muhtemelen google earth çalışmaz demek istemiştir. carplay varsa zaten google maps uygulama olarak çalışacaktır.
    google earth için aracın kendisinin internete çıkabiliyor olması gerekiyor. Türkiye'de desteklenmiyor. ben kendi çabalarımla açtım ama sim 3 ay sonra btk tarafından bloke edildi.
    Bende sorun yok. Sim kart girişi çalıştığı için earth i görebiliyorum. Ama bağımsız render ediyormu anlamadım. Muhtemelen o anki harita versiyonuna göre render ediyor. Tanımları kullanıyor. YOksa gayet hızlı ve net render ediyor Earth.

Senior Member
    Alıntı gokay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bende sorun yok. Sim kart girişi çalıştığı için earth i görebiliyorum. Ama bağımsız render ediyormu anlamadım. Muhtemelen o anki harita versiyonuna göre render ediyor. Tanımları kullanıyor. YOksa gayet hızlı ve net render ediyor Earth.
    Sim kaydı yapılmamasına rağmen btk bloke etmesiyse iyisiniz. Ben sordum doğuş özellik olsa bile sim kapalı olduğundan kayıt ettirmiyoruz dedi ve öyle kaldı. Bende de sim çalışıyor ama bağlanamıyor bu yüzden.

Member
    Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sim kaydı yapılmamasına rağmen btk bloke etmesiyse iyisiniz. Ben sordum doğuş özellik olsa bile sim kapalı olduğundan kayıt ettirmiyoruz dedi ve öyle kaldı. Bende de sim çalışıyor ama bağlanamıyor bu yüzden.
    Valla bende sorun yok. Bağlıyım ve tıkır tıkır çalışıyor.