Member
    Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Geldi. Sim ve earth çalışıyor. Hotspot client çalışmıyor. 3 ay çalıştıktan sonra imei bloke oldu. Doğuşa sordum sim kapalı olduğundan imei kaydını yapmıyorlarmış. Ben de henüz yaptırmadım. 500 lira btk ya ödemek gerekiyor ve pasaport lazım. Yazın istanbuldan bodruma kadar full google earth ile gittim. 400 mb civarı data kullandı.
    Bir sorum olacak. Sim kart burada ne işe yarıyor. Yani iphone u bağlamaktan farklı ne yapıyor. Veya şöyle söyleyelim. Google maps i live olarak görünüleyebiliyormu? Yoksa o an MMI da kayılı harita datasını mı ullanıyor? Yani sim kartın açı olmasının esprisini anlamaya çalışıyorum.

Senior Member
    Alıntı zenonk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler öncelikle.
    Aldığın anteni link atabilir misin?
    Montajını nerde yaptırdın?
    Aldığım ürün bu http://s.aliexpress.com/umi6j6ba
    Ender elektronikte de var ama fiyatı yüksek. Mmi ünitesine sökebilen herkes takabilir bunu yeri hazır zaten. Ben geri görüş taktırırken rica ettim taktılar. 5 dk lık iş mmi söküktü kameradan dolayı zaten.

Alıntı gokay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bir sorum olacak. Sim kart burada ne işe yarıyor. Yani iphone u bağlamaktan farklı ne yapıyor. Veya şöyle söyleyelim. Google maps i live olarak görünüleyebiliyormu? Yoksa o an MMI da kayılı harita datasını mı ullanıyor? Yani sim kartın açı olmasının esprisini anlamaya çalışıyorum.
    Normalde audi connect hizmetleri olsa çok fazla seçenek var fakat türkiyede olmadığı için çok işe yaramıyor. Araç telefonu olarak çalışıyor. Aracı internete çıkarıyor ve araçtakiler aracın wifi’ını kullanabiliyor. Google earth overlay olarak aracın haritasının üstüne biniyor. Google maps değil google earth. Yüksek çözünürlüklü uydu görüntüsü yani. Yolda giderken aa burda göl mü varmış, çifliğe bak ne büyükmüş gibi hiç fark etmediğimiz şeyleri görüyorsun. O kadar. İmei kayıtlı değil 3 ay sonra kapanıyor. 500 lira verip açmaya değer mi tartışılır.

Member
    Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aldığım ürün bu http://s.aliexpress.com/umi6j6ba
    Ender elektronikte de var ama fiyatı yüksek. Mmi ünitesine sökebilen herkes takabilir bunu yeri hazır zaten. Ben geri görüş taktırırken rica ettim taktılar. 5 dk lık iş mmi söküktü kameradan dolayı zaten.

Normalde audi connect hizmetleri olsa çok fazla seçenek var fakat türkiyede olmadığı için çok işe yaramıyor. Araç telefonu olarak çalışıyor. Aracı internete çıkarıyor ve araçtakiler aracın wifi’ını kullanabiliyor. Google earth overlay olarak aracın haritasının üstüne biniyor. Google maps değil google earth. Yüksek çözünürlüklü uydu görüntüsü yani. Yolda giderken aa burda göl mü varmış, çifliğe bak ne büyükmüş gibi hiç fark etmediğimiz şeyleri görüyorsun. O kadar. İmei kayıtlı değil 3 ay sonra kapanıyor. 500 lira verip açmaya değer mi tartışılır.
    Şunu kasettim maps derken. MMI da yüklü olan taslak üzerine oluşturuyor görünüyü. Yani yol tanımı eski kalmışsa yine ona oturtacak. Güncellenmeyecek. Harita internet bağlantısı sayesinde kendisini güncellemiyor yani.

Junior Member
    Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkürler. 2015 a4 tfsi sport almak üzereyim veburdaki paylaşımlar çok iyi kılavuz oldu bana.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Junior Member
    Güzel ve bilgilendirici bir konu. Tecrübelerimi ekleme yapayım.
    Aldığım araç 2017 A4 B9 Sedan 2.0 TDI. MMI Plus yüklü idi. Apple Car Play yoktu. Audi Erel'de yüklettim.
    Audi sadece size lisansı satıyor, ek olarak kolluğun altındaki USB giriş bölümünü de çift USB olan versiyon ile değiştirmeniz gerekiyor.
    Apple Car Play sadece kablolu bağlantı ile çalışıyor. Bluetooth bağlantısında çalışmıyor.
    Google Maps çalışacak mı ekranda dedim. Audi de, Ender Elektronik de çalışmaz dedi.
    Ama çalışıyor. Google Maps ikonunu 1. değil 2. sayfada bulabiliyorsunuz.
    Bende çalışan uygulamalar:
    - Google Maps
    -Apple Maps
    - di.fm
    -Whatsapp (mesaj geldiğini gösteriyor o kadar, mesajlar ekrana gelmiyor)
    - Spotify

Herkese iyi sürüşler.

Member
    Çalışmaz olurmu gayet güzel çalışıyor. Yakın zamanda Google Maps açıkken haraket eder sonra park ederseniz park yerinizi hatırlama desteği de geldi. Şahsen ben Carplay den çok memnunum. Çünki güncellemeler iphone sayesinde heran gelebiliyor. Navigasyon daha güncel oluyor. Audi yi beklersek işimiz iş.

Member
    Bendeki mmi da MTC sim kart takılı. Hiçbirşekilde kapanma söz konusu diil. İnternet sürekli aktif.

Junior Member
    Bendeki mmi da MTC sim kart takılı. Hiçbirşekilde kapanma söz konusu diil. İnternet sürekli aktif.
    MTC sim kart ne oluyor acaba? Nereden temin ettiniz?

Member
    Alıntı aaalp Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    MTC sim kart ne oluyor acaba? Nereden temin ettiniz?
    Turkcell den alabilirsiniz. Ses iletişimi içermiyor. Sadece Data yani internet var.

Junior Member
    Turkcell den alabilirsiniz. Ses iletişimi içermiyor. Sadece Data yani internet var.
    Gökay bey, bilgilendirmen için tşkler. Bu Simkart'ın artısı tam olarak ne oluyor? Benim arabada mesela cep telefonu kablolu (Apple Car Play) ya da kablosuz olarak otomatikman bağlanıyor her arabaya bindiğimde. Bu kartı taktığımda bana artısı ne olacaktır? Arabada internet aktif olursa kullanmadığım neyi kullanmam mümkün olacak? Aydınlatırsan sevinirim. Çok tşkler tekrardan.