Senior Member
    bende hem virtual cockpit var hem de carplay ve bence aracın navigasyonu varsa carplay'e çok gerek yok. Özellikle Carplay bağlanınca, aracın navigasyonu, bluetooth telefon menüsü, sesli komutu kullanılamaz hale geliyor, her şeyi telefona aktarıyor araç. Benim hoşuma gitmiyor bu durum. Çift ekran harita kullanmayı neden engellemişler anlamadım.

Yalnız özellikle araçta audi sound ya da Bang&olufsen varsa bluetooth ile caplay üzerinden müzik çalmada belirgin bir fark gördüm ben. Carplay ile çok daha net ses.
    Diğer yandan aracın navigasyonu çok geç güncelleniyor. Haritalar eski, yeni yollar yok.

Yeni bir şey buldum, OBDEleven diye, araçta kodlama yapmaya yarıyor, (VCDS gibi ama çok daha ucuz ve basiti). Bununla birlikte Türkiye'deki araçlarda google earth, street view, wifi hotspot, sim kart girişi açmak mümkünmüş. Gelince yapacağım. Ender Elektronik de yapılabilir dedi ama kesin olur demedi. Daha önce yapmamış, hazır açık getirdikleri mmi ile yapmışlar.

Member
    Ender elektronik hatırlayamamış. Fakat benim aracıma yaptılar tüm saydıklarınızı.

Junior Member
    başarıya ulaşırsan sonuçları burda paylaşırsan seviniriz.

Member
    Telefon özelliği CarPlay de de var. Kullanıyorum. Sesli komut olarak Siri yi öneririm.Çok başarılı. Haritası da bence yeterli. Tek sıkıntı dediğiniz gibi. Eğer CarPlay in haritasını açarsanız onu hayalet ekrandan göremiyorsunuz.

Junior Member
    Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bende hem virtual cockpit var hem de carplay ve bence aracın navigasyonu varsa carplay'e çok gerek yok. Özellikle Carplay bağlanınca, aracın navigasyonu, bluetooth telefon menüsü, sesli komutu kullanılamaz hale geliyor, her şeyi telefona aktarıyor araç. Benim hoşuma gitmiyor bu durum. Çift ekran harita kullanmayı neden engellemişler anlamadım.

Yalnız özellikle araçta audi sound ya da Bang&olufsen varsa bluetooth ile caplay üzerinden müzik çalmada belirgin bir fark gördüm ben. Carplay ile çok daha net ses.
    Diğer yandan aracın navigasyonu çok geç güncelleniyor. Haritalar eski, yeni yollar yok.

Yeni bir şey buldum, OBDEleven diye, araçta kodlama yapmaya yarıyor, (VCDS gibi ama çok daha ucuz ve basiti). Bununla birlikte Türkiye'deki araçlarda google earth, street view, wifi hotspot, sim kart girişi açmak mümkünmüş. Gelince yapacağım. Ender Elektronik de yapılabilir dedi ama kesin olur demedi. Daha önce yapmamış, hazır açık getirdikleri mmi ile yapmışlar.
    OBDEleven sonuçlarını bekliyoruz.

Senior Member
    Alıntı zenonk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    OBDEleven sonuçlarını bekliyoruz.
    Yarın gelecek gözüküyor, sağdan soldan açılabilecek bütün özellikleri topladım, deneyeceğim sırayla.

İlk olarak sim kart, google earth/street view, wifi hotspot özelliklerini deneyeceğim. Burada adım adım anlatılmış;

https://www.audiworld.com/forums/a4-...-audi-2912779/

Ayrıca;
    - start/stop durumunu hatırlama
    - klima hava iç sirkülasyon butonu hatırlama
    - video in motion

Bu özellikleri de açmayı buldum onları da deneyeceğim. Başarılı olursam paylaşırım bilgileri.

Alıntı gokay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ender elektronik hatırlayamamış. Fakat benim aracıma yaptılar tüm saydıklarınızı.
    Sanırım sizinkinde açma işlemlerini dışarıda yaptırmışlar, sizin de belirttiğiniz gibi. Bana uğraşırız, kesin açabiliriz diyemiyorum dedi. Ya da ben öyle anladım.

Member
    Benim MMI cihazı avusturyaya gitti. Belkide orada yapıldı bu işlemler.

Junior Member
    Arkadaşlar bnm aracım a5 yeni kasa orda bu konu olmadığı için burdan yazıyorum sonuçta aynı altyapı olduğu için aracımda hayalet ekran mmi plus mevcut CarPlay mevcut kullanıyorum harita güncel tüm yollar var Bi sıkıntı yaşamadım fakat Audi connect menüsü yok ve Bi turlu WiFi ye baglanamıyorum bu konuda yardım bekliyorum

Junior Member
    @cukecuke

Hareket halinde video özelliği olursa süper.

Member
    Audi Connect hizmeti Türkiye de kullanılmıyor. O ücretli bir hizmet. Burada açık değil.