Senior Member Andromeda Üyenin Avatarı
    Klima ayarlarındaki bu ayar ne işe yarıyor çözemedim ?
    Biraz kurcaladım bir kaç dakika sonrasına ayarladım ama klima açılmadı?

AUDI Q5 2.0 TDI & [BMW 116i SATILDI] Mercedes Benz C180 Coupe

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Araç çalıştırılmadan, yazın araç içi çok ısındığı için saat ayarı yaparak yada connected drive app üzerinden hemen aktivite ederek havalandırmayı açıyorsunuz. Klima devreye girmiyor yani soğuk şekilde üflemiyor ama içeriyi bi nebze olsun rahatlatıyor.

Sizin araçta menüde var ama klimadaki özellik desteklemediği için aktif olmuyor sanırım. Oraya saat girince o vakit geldiği an klimadaki fan devreye girmesi lazım.
    Son düzenleyen designo, 30-Mart-2017 saat 20:09.

Senior Member
    alttaki etkinleştir kutusuna tıklamanız gerekiyor

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Bmwde Auto klima olan tüm araçlarda bu özellik var. Fonksiyonu sadece havalandırma soğurma ve ısıtma yok belirttiğiniz satte devreye giriyor benim çok kullanıdığım bir özellik yazın sunroof yada cam açmak yerine bunu ayarlıyorum aracı rahatlatıyor. Yanlız her gün tekrar ayarlamanız gerekli alttaki kutucuğa tıklayınca devreye giriyor. Aktif olunca klimada pervane işareti bir süre yanıyor.
    2F2F Mazisi..

Yanıtlar için teşekkür ederim. Deneyeceğim. ✌

1. Zamanı ayarlayıp 1. Zamanı etkinleştiri işaretlemiştim. Ama araba çalışırken ve hareket halindeyken denemiştim acaba o yüzden mi olmadı? Ayrıca 2. Zaman ne işe yarıyor acaba? Biri başlangıç biri bitiş zamanı mıdır?

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    araba çalışırken devreye girmez kontak kapatınca klimada dediğim pervane işaretini göreceksiniz. 2ci zaman farklı bir zaman girmek için sabah-akşam gibi..
    2F2F Mazisi..

2013 yılından beri arabayı kullanıyorum ve bu özelliğini yeni öğrendim Sıcak havalarda iş çıkışında işime yarayacak. Evimde kapalı otopark var ama iş yerinde açıkta duruyor ve akşama kadar içi çok ısınıyor doğal olarak. İş çıkışından 5-10 dakika öncesine ayarlayınca en azından boğucu sıcaklığını giderir diye düşünüyorum. Dün akşam ve bu sabah deneme amaçlı olarak programladım ve araca geldiğimde havalandırma çalışıyordu

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Otomobillerde ilginç özellikler olabiliyor. Araç tesliminde aktarılanlar çok kısıtlı. Yurt dışı forumlarında genelde kullanıcılar buluyor bu durumları. Bizlerinde bilmediği illaki daha vardır,

Radyo kanal tuşlarına menüdeki bazı ekranıda kayıt edebiliyorsunuz. Kısa yol gibi oluyor. Mesela bende 4 nolu tuşta navigasyon kayıtlı basınca direk geliyor.

İşe yarayan bir ayrıntı bu da.
    Son düzenleyen designo, 11-Nisan-2017 saat 17:09.