Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    4.18 ler 1.6 değil bu arada 1.5 3 silindirli. ki o motor gerçekten facia bırakın coupeyi falan bmw ye yakışmıyor.

Bu motor yüz karası ama çatır çatır satıyort sebebi ötv, buradan çıkan sonuç şu audi coupe araç türkiyede satmak istemiyor veya audi coupe türkiyede alıcı tarafından tercih edilmiyor.
    2F2F Mazisi..

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu motor yüz karası ama çatır çatır satıyort sebebi ötv, buradan çıkan sonuç şu audi coupe araç türkiyede satmak istemiyor veya audi coupe türkiyede alıcı tarafından tercih edilmiyor.
    ben çatır çatır sattığını düşünmüyorum. 1.5 makyajdan sonra ortalık c serisi ve c coupe doldu , millet hala 2. el 1.6 316 ve 320ed kovalıyor. 418 coupe iki senedir yolda toplasan 10 tane görmemişimdir.

audi niye coupe satmak istemesin ümit, ne farkedecek audi için satılmyor işte
    TT

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    Alıntı Bertan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Abi, coupede 1.4-1.5-1.6 olmaz diyen gücü yetiyorsa 2.0 hacimliyi alır.
    Zorla 1.5 A5 verilmiyor ya.
    1.5 litrelik A5 satılmıyor da 2.0ı mı satılıyor sanki. Sorun hacimde mi fiyatlarda mı.

Senelerce bmw 3.20 atmosferik 150-170 hp coupe satmadı mı taksi gibi. (e46-e92-93)

1.6 litre hacmini tartışacak adam zaten 2.0 coupe alır.

Piyasa 2.0 A5lerden geçilmiyor da 1.4ler elde kalmış gibi dönüyor muhabbet.

1400-1500 kg arabaya 250 nm 150 hp araba, dsg şanzıman vs vs bu arabanın performansı A5'e yakışmıyor demek yorumdur.
    Kimi seve seve biner kimi söve söve
    arabanın 2.0 ı ile 1.4 ünün satışını karşılaştırırsan yanılırsın. diğer markaların satışına bakacaksın. zebil gibi c180 var her yerde , ona bakarsan 420d ve e300 de var ortalıkta , ama a5 tutulmadı. 1.4 kendi sınıfında ezildi , 2.0 olanı da yine kendi sınıfında ezildi. Marka fanatizmine gerek yok, yorum değil ben gördüğüm gerçekleri söylüyorum.

ben a5 coupe sahibi oldum , 1.8 tfi coupe idi yazılımlı. o araba o cüsseyle önden çeker inanılmaz keyifsiz , 1.4 ü düşünemiyorum bile. hayatımda kullandığım sürüşü en keyifsiz arabaydı.
    Son düzenleyen HaKoTT, 12-Aralık-2018 saat 13:27.
    TT

Senior Member
    Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arabanın 2.0 ı ile 1.4 ünün satışını karşılaştırırsan yanılırsın. diğer markaların satışına bakacaksın. zebil gibi c180 var her yerde , ona bakarsan 420d ve e300 de var ortalıkta , ama a5 tutulmadı. 1.4 kendi sınıfında ezildi , 2.0 olanı da yine kendi sınıfında ezildi. Marka fanatizmine gerek yok, yorum değil ben gördüğüm gerçekleri söylüyorum.

ben a5 coupe sahibi oldum , 1.8 tfi coupe idi yazılımlı. o araba o cüsseyle önden çeker inanılmaz keyifsiz , 1.4 ü düşünemiyorum bile. hayatımda kullandığım sürüşü en keyifsiz arabaydı.
    Yanlış anladın abicim. Markayı savunmadım. Marka fanatizmi de yapmıyorum. Audiyi savunmadım ki argümanlarım, 1.4-1.6dan coupe olmaz diye kestirilip de A5 satışlarının motor hacmine bağlanmasına yönelikti.
    Motor hacmi ile coupe satışları üzerinde çok durmamak gerek demeye çalıştım hep.
    Senin de dediğin gibi diğer markaların 2.0 altı motorları satılıyor gayet. Özellikle C Coupe ve 4'ü de çok görüyorum yolda.
    A5 eğer daha az sattıysa bu bence marka algısı, önden çekişli-arka çekişli farkları ve dsg korkusudur diye düşünüyorum.

Audinin marka algısı ülkemiz genelinde Bmw-Mercedes'e nazaran daha düşük olduğu kanısındayım.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Hakan Bursada 4 serisi çok var hatta makyajlı kasaya bile çok denk geliyorum, tabi bir 3 gibi olmaz 3 serisi lokomotif araç. Artık görmediğim araç E coupe eski kasa çok varken yenisine sadece 2 defa denk geldim.

Audi genel olarak sade bir araç bu yüzden kullanıcı kitlesi farklı, bmwnin de farklı mercedesinde, bu 3 marka arasında geçiş zor alışan alıştığı araçtan devame diyor. Hem copue hem sade dererece olarak gösterişsiz bir araç tercih etmeyebilir kullanıcı, C coupe çok daha dikkat çekici mesela vezk meselesi
    2F2F Mazisi..