Junior Member
    Arkadaşlar Merhaba,

Uzun zamandır forumu takip etmeme rağmen , üye olmak bugüne nasipmiş =)

Bilmiyorum daha önce konuşuldu mu ama servisle ilgili bir sorum olacaktı

A3 1.4 TFSI aracım var , 2.yılı Mart'ta dolacak ve garantisi bitecek aracın. Araç şu an 43000 KM'de ve normal 45000 bakımı hariç fren balatalarıda değişmesi gerekecek.

Malumunuz Doğuş ve Şenyıldız'dan fiyat aldığımda periyodik bakım (960 tl) + fren balatası değişimi (800 tl) toplam 1700-1800 tl civari bir şeye geliyor.

Özel servisten fiyat aldığımda ise bu fiyatın yarısından az fiyatlar aldım.(Yetkili bosch servisi)

Sizce ne yapmalıyım ?

Aracın garantisini uzatmayı düşünmüyorum ve gidip yetkili servise bayılmak istemiyorum.(Tek çekincem stronic ile ilgili ileride oluşabilecek problemlerle ilgili doğuş'un iyi niyet garantisini kullanmaması aracı başka yere götürdün diye ama ileride belki çıkabilecek bir problem içinde her 15000'de 1000 tl'de vermek istemiyorum)

Bu noktada tecrübelerinize ihtiyacım var

Ayrıca Maslak'ta tavsiye edebileceğiniz kaliteli bir özel servis var mıdır?

Saygılar

Teşekkürler

Senior Member
    Periyodik bakımı ve fren hidrolik değişimini yetkili serviste, balata değişimini özel serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Balataları değiştirip, bakım için servise giderseniz daha doğru olur.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member
    Almış olduğunuz balata fiyatı ön-arka set için mi yoksa sadece önler için mi?

Junior Member
    Ön ve arka set 492 , işçilik 313 tl fiyat verdi servis.

Senior Member
    Ablamın Jettasını 2.el aldık yaklaşık 2 senedir özel servise gidiyordu.Kurban bayramında yolda kaldılar "mekatronikten ötürü" kavga etmemize gerek olmadan tüm işleri garantiden karşıladılar,sadece yağ parasını verdik.
    Araçların kalıtsal hatalarında çokda servis geçmişine bakmıyorlar,ama imkan dahilinde ise yetkiliye gitmek "iyi niyet garantisi"nin devamını sağlıyor.
    Levent abinin dediğini yapabilirsiniz bakım yetkilide diğer özelde...
    (ek)sh

Senior Member
    Alıntı gokhanors Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ön ve arka set 492 , işçilik 313 tl fiyat verdi servis.
    Çok ta anormal fiyat değil bence.
    Arkaların da değişim ihtiyacı olduğuna emin misiniz?

Junior Member
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Çok ta anormal fiyat değil bence.
    Arkaların da değişim ihtiyacı olduğuna emin misiniz?
    Aslında durumunu bilmiyorum ama 45000'de değişse iyi olur diye düşünüyorum. Belki yetkili serviste sadece önü değiştirtebilirim. Bu arada 8V'lerde balata ikaz ışığı var mı?

Ön balatalardan ses gelmesine rağmen varsa böyle bir ikaz ışığı yanmadı.

Ek olarak ,

Dışarıda yaptırırsam hangi balata markasını tavsiye edersiniz ? Brembo , Bosch ve ATE internette bulabildiklerim.

Senior Member
    Alıntı gokhanors Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aslında durumunu bilmiyorum ama 45000'de değişse iyi olur diye düşünüyorum. Belki yetkili serviste sadece önü değiştirtebilirim. Bu arada 8V'lerde balata ikaz ışığı var mı?

Ön balatalardan ses gelmesine rağmen varsa böyle bir ikaz ışığı yanmadı.

Ek olarak ,

Dışarıda yaptırırsam hangi balata markasını tavsiye edersiniz ? Brembo , Bosch ve ATE internette bulabildiklerim.
    Arka balatalarınız 4 mm altına düşmediyse değişime gerek yoktur.
    A3lerde balata ikaz müşiri olmayabilir.
    VAG genelde TRW balata kullanır ama yazdığın seçenekler arasından ben ATEyi tercih ederim.

Senior Member
    En azından önlerde olması lazım, benim 2011 Leon'da vardı.

Member receporen Üyenin Avatarı
    Merhaba;

Diğer arkadaşlarında dediği gibi periyodik bakımlarda yetkili kaydı olması, iyi niyet avantajları sağlayabiliyor özellikle yıllar geçmesine rağmen araç km.si düşük kalmışsa.

Periyodik bakım için uygun mudur bilemem ama spesifik arıza ve hatalarda VAG grubu için aşağıdaki servisi şiddetle tavsiye ederim.

Maslak Atatürk San. Sit. Gümüşok Servis - Oktay Usta

2.0 FSI aracım yaklaşık 6 ay servis servis gezmişti. Şenyıldız, Avek ve bir sürü özel servis...
    Hiçbirinin çözemediği arızayı tek çözebilen kişi olmuştu.
    Yine bu forumda tavsiye almıştım kendisini.

İyi günler,
    - 03' MlINI R53 Cooper S "Alta Pulley +Alta Intercooler + Koni Pro Kit + Water injection kit + Custom Headers"
    - 04' AUDI A3 2.0 FSI "K&N 57S Filter kit + Supersprint Exhaust + S3 Wheels + Eibach Pro kit" -SOLD
    - 09' FIAT 500 1.4 Sport "Simota air filter kit + Monza Exhaust - Laser Blue Hexis Lamination - Konig Wheels + Pressed springs" SOLD
    - 03' MINI R53 Cooper S "H&R Springs" SOLD
    - 97' BMW E36 320i Cabriolet "Stock + Estoril Blau + Forged M Double Spoke Wheels + Tein Coilovers" SOLD