Junior Member
    iyi günler, 2015 model 2. tdi 177 beydir Audi A4 aracım var.
    Bu hafta sonu 30.000 bakımına sokacağım aracımı.
    Yetkili servis aracımda emisyon hakkında yazılım güncellemesi yapacağını belirtti.
    Uygulamanın zorunlu olduğunu belirttiler, benimde güç kaybı hakkında çekincelerim var.
    Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Senior Member
    Güç kaybı olacağını zamnetmiyorum.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Junior Member
    İngiltere web sitesinde çok net yazmışlar, sorun yok diyor:

We would also like to take this opportunity to reassure you that independent testing authorities have confirmed that there will be no negative impact on engine performance, maximum torque, fuel consumption, noise and CO2 emissions as a result of having this update applied.

https://www.audi.co.uk/owners-area/emissions.html
    2015 audi a4 2.0 tdi 177 hp multitronic

Member
    Merhaba,

Emisyon hilesini yapan firmaların üstüne gitmek yerine, "güç kaybı yaşarsam" telaşları sarması üzüntü verici. Ben söyleyim;
    Mümkünse güç kaybı yaşayın hileyle çevreye daha fazla zarar veren araçlara binmektense güç kaybetmek daha iyidir.

Junior Member
    Merhaba,
    Audi A3 tdı motor aracıma güncelleme yapıldı ve bilgim dahilinde olmadan.. aracımda şehir içi 4-5 litre yakıt göstergeleri yalan oldu 6.8 in altına inmiyor ayrıca güç kaybı yaşıyorum. Bunun için hukuksal yola gideceğim ayıplı mal dattılar ve sağlımızla oynadılar, evet sağlıktan önemli değil güç kaybı ama biz bunu bilerek o paraları ödemedik sadece az yakıp çok güç elde ettiğimiz için satın aldık bu nedenle kandırıldığımızı düşünüyorum ve mahkemeye kadar gideceğim.. eski haline döndüremiyorlar arabamı .. sağlığı önemseyen arkadaşlar güç önemli diyor ama kandırılmamak da önemli diyorum en azından arabamızı geri alıp yenisini uygun şartlarda vermeleri gerek diye düşünüyorum. Ve arkadaşlar servis dediğim gibi bakım diyor ama güncellemeyide size danışmadan yapıyorlar bilginize sakın yaptırmayın ve imza atmayın hiçbir evrağa

Junior Member
    Alıntı Hclk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba,
    Audi A3 tdı motor aracıma güncelleme yapıldı ve bilgim dahilinde olmadan.. aracımda şehir içi 4-5 litre yakıt göstergeleri yalan oldu 6.8 in altına inmiyor ayrıca güç kaybı yaşıyorum. Bunun için hukuksal yola gideceğim ayıplı mal dattılar ve sağlımızla oynadılar, evet sağlıktan önemli değil güç kaybı ama biz bunu bilerek o paraları ödemedik sadece az yakıp çok güç elde ettiğimiz için satın aldık bu nedenle kandırıldığımızı düşünüyorum ve mahkemeye kadar gideceğim.. eski haline döndüremiyorlar arabamı .. sağlığı önemseyen arkadaşlar güç önemli diyor ama kandırılmamak da önemli diyorum en azından arabamızı geri alıp yenisini uygun şartlarda vermeleri gerek diye düşünüyorum. Ve arkadaşlar servis dediğim gibi bakım diyor ama güncellemeyide size danışmadan yapıyorlar bilginize sakın yaptırmayın ve imza atmayın hiçbir evrağa
    Sizin bilginiz olmadan hiçbir güncelleme yapamazlar. Ben özellikle yaptırmadım ve aracın garanti dışında kalmadığı hakkında teyit aldım. Direk yazılı şikayette bulunun. Yükledikleri şey bir yazılım sonuç olarak, geri alınabilir diye düşünüyorum

Junior Member
    Servise ayna arızası için gittim akşam arabamı teslim aldığımda bu işlemide yaptıklarını söylediler İki defa başvurdum ve geri eski yazılımı yükleyemeyeceklerini bildirdiler almanyada audinin aldığı kararmış ve zorunlularmış aracınızı tekrar getirin olmazsa motoruna bakalım dediler ve ben kabul etmedim hemen suçu aracın motorunda aradılar kesinlikle motorunda kısmında olmadığını güncellemeden sonra olduğunu dile getirdim ve inanın götürmeye korkuyorum şimdi avukatlarla görüşüyorum. Şaka gibi ama maalesef gerçek
    Son düzenleyen Hclk, 09-Temmuz-2017 saat 12:20.

Junior Member
    Bundan sonra her servise girdiğimde emisyon güncellemesi istemiyorum diye belirteceğiz o zaman geçmiş olsun

Senior Member
    Alıntı Hclk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Servise ayna arızası için gittim akşam arabamı teslim aldığımda bu işlemide yaptıklarını söylediler İki defa başvurdum ve geri eski yazılımı yükleyemeyeceklerini bildirdiler almanyada audinin aldığı kararmış ve zorunlularmış aracınızı tekrar getirin olmazsa motoruna bakalım dediler ve ben kabul etmedim hemen suçu aracın motorunda aradılar kesinlikle motorunda kısmında olmadığını güncellemeden sonra olduğunu dile getirdim ve inanın götürmeye korkuyorum şimdi avukatlarla görüşüyorum. Şaka gibi ama maalesef gerçek
    Bundan 1 şişe kullanın: http://www.hepsiburada.com/liqui-mol...l-pm-otson5120
    Sonrasından tekrar yazışalım.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Junior Member
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bundan 1 şişe kullanın: http://www.hepsiburada.com/liqui-mol...l-pm-otson5120
    Sonrasından tekrar yazışalım.
    Hemen deneyecegim.. simdi yazilim attirdim arac 149 hp oldu performans super fakat yakit 2.0 tdi gibi yani sehir ici 8 litre..