Junior Member sercan sülükcü Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum.

Sizlere sormak istediğim istediğim bir takım sorular var.

Öncelikle istanbul anadolu yakasından yazıyorum.

Bir süredir audi tts model bir araç bakıyorum bu aracın teknik verisi ve quattro oluşu cezbetti diyebilirim.

Şu an hali hazırda Porsche panamera GTS (2013) Bmw 5.20d (2007) iki adet aracım var o nedenle onun yerine şu olsun diye alternatif bir araca ihtiyacım yok.

Özellikle aracı kullanan arkadaşlar veya test edebilmiş birileri var ise sevinirim.

Kronik problemler ve bilmem gerekenler nedir.

Servis olarak güvenilir neresi vardır?

Malum evli olduğum için araç problem çıkarır ise hanım söylenmeye başlar

Şanzıman ve motorda büyük değişikliklere gitmeden neler yapılabilir.

Özellikle yazılım konusunda revo veya evotech hangisi tercih edilmeli?

Yeni kasasına baktım fakat içi özellikle de ekransız oluşu diğer baz modeller gırtlak dolu iken yeni kasaya pek yakıştıramadım.

Yeni kasa bir Panamera GTS alacağımdan tts in eski kasası tercihimdir.

Araç hafta sonu aracı keyif için birazda benim ufak çıtır gazlamalarım için bir köşede duracak.

Şimdiden teşekkür ederim.

Senior Member
    merhaba,

tts kullanmadım fakat bir ara ciddi niyetlenmiş ve araştırmıştım.
    söyleyebileceklerim şunlar;

2011 ve öncesi modeller 280 nm tork, 2011 ve sonrası olanlar 350 nm tork değerine sahip. aralarında ciddi yakıt tüketimi ve performans farkı var. görüntü olarak da 2011 modellerin ızgarası ve sis farı çerçeveleri daha güzel geliyor bana.
    kronik problem olarak şanzıman denebilir her zamanki gibi. normal tt'lerdeki 6 ileri s-tronic daha sıkıntısızken tts'tekiyle ilgili sorunlar yaşayanlar olmuş.
    Yazılımı distribütör firma kendisi de garantili yaptırıyordu bi ara (abt) şu an durumları bilemiyorum.
    yeni kasa görüntü olarak pek aradaki farka değmez ama motor olarak 310 hp oldu ve tüketim epey bir düştü. ama 272 hp de gayet iyi bir değer. 0-100'ü 5 saniye daha ne olsun.
    umarım gönülünüze göre bir araç bulursunuz.

Junior Member sercan sülükcü Üyenin Avatarı
    Çok teşekkür ederim. Yeni kasayı inceleme fırsatım oldu fakat bana daha çok yeni bir tt den ziyade makyajlı gibi geldi.Özellikle de iç kısım belki beğenenler vardır fakat benim hoşuma gitmedi.İnsan o kadar para verince daha dolu bir iç dizayn istiyor. 2011 ve üzeri modeldeki farklılıkları bilmiyordum.O zaman 11 ve üzeri bakmak gerekiyor.