Senior Member a4udi Üyenin Avatarı
    2011 model Lowline bir A3 8P;
    Yol Bilgisayarı Yok (Orta Bilgi Ekranı Kullanılamıyor),
    Hız Sabitleme Yok,
    Fonksiyonel Direksiyon Yok (Üstelik Deri Değil Plastik 4 Kollu Direksiyon Var).

Bu araca direksiyon kontrol ünitesinin uygun olan versiyon ile değişimi, hız sabitleme ve yol bilgisayarı kollarının takılması ve multi fonksiyonel deri direksiyon simidi montajı yapılmış, Yol Bilgisayarı, Hız Sabitleyici ve Fonksiyonel Direksiyon özellikleri kodlanarak aktif hale getirilmiştir. Böylelikle araç Highline seviyeye çıkmıştır, fotoğraflarla işte nasıl yaptım ;

Kullanılacak Direksiyon Simidi :

Kullanılacak Hız Sabitleme, Yol Bilgisayarı Kolları ve Direksiyon Kontrol Ünitesi :

Aracın Eski Direksiyonuna Son Kez Bakıp Sökmeye Başlıyoruz :

Ve Mutlu Son :

Son düzenleyen a4udi, 06-Nisan-2016 saat 22:46.

Senior Member Kürşat Turan Üyenin Avatarı
    Elinize kolunuza sağlık, maliyeti ne oldu acaba ?

In God we trust...
    Senaryoyu ben yazarım, figüranlar oynar...

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Maşallah kardeşim, eline koluna sağlık, yine on numara işçilik, yine harika faydalı bir paylaşım,araç sahibinede hayırlı ugurlu olsun. 👌👏👏
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Arkadaşımızın aracına uyguladık kendisinden herhangi bir işçilik ücreti talep etmedim ancak kullandığımız parçalar şu lekilde; 3 kollu krom tuşlu fonksiyonel direksiyon simidi, 3 kollu airbag, airbag kablosu, yol bilgisayarı kolu, hız sabitleme kolu, highline seviye direksiyon kontrol ünitesi ve açı sensörüne toplamda 2300-2500 TL civarında ödeme yapıldı. Ancak araca göre kullanılacak donanım değişiklik göstereceğinden fiyat da değişecektir.

Alıntı ingolstadt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Maşallah kardeşim, eline koluna sağlık, yine on numara işçilik, yine harika faydalı bir paylaşım,araç sahibinede hayırlı ugurlu olsun. 👌👏👏
    Teşekkür ederim İsmail abicim, araç anında sınıf atladı, arkadaşımız ve ailesi de durumdan çok memnun

Member
    Elinize sağlık arkadaşın artısı ortası beyaz ekranlı (yol bilgisayarı destekleyen) bir A3'e sahip olması (otomatik viteslerde ve advance paketin bir üstünde mevcut)
    Boş vakitlerimde uğraşmayı severim. Eski arabamda ortası kırmızı ekranlı olana ben cruise control takmıştım. Kadran değiştirmek istemediğim için daha ileri gitmemiştim.
    Sakıncası olmazsa bilgi edinmek için size bir iki soru soracağım.
    Kullandığınızı cruise kolunun sonu 549B ile mi bitiyor yoksa 513 F ile mi bitiyor.
    Direksiyon kontrol modülü 1k0 ile başlayan mıdır yoksa 8p0 ile başlayan mıdır? Sonu ne ile bitmektedir?
    Birde parçaları ebaydan mı temin ediyorsunuz? Kendi yeni aracımda midline modül mevcut bu araçta kırmızı ekranlı. Cruise control kolu satış fiyatınız nedir?

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Valla bravo eklemeler belki küçük ama baştan sona değişiyor iç mekan
    2F2F Mazisi..

Senior Member infectedtr Üyenin Avatarı
    Herzamanki gibi müthiş, eline sağlık kardeşim 🏻

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member
    İyi forumlar arkadaşlar yeni konu açmak istemedim hazır konu mevcutken bir soru sormak istiyorum. Aracım 2010 1.4 AMBİTİON A3 VE 3 kollu direksiyon mevcut ancak direksiyonumda tuşlar mevcut değil. Takmak için tuşları satan bir arkadaşla irtibata geçtim ancak çalışması için direksiyon beyninin desteklemesi lazım dedi. Bende bugün direksiyon altındaki kapağı söktüm ve beynin üzerindeki kodu aldım. Ancak tuşları aldığımda çalıştıracak beyne sahip miyim değil miyim anlamış değilim. Bu kodlardan anlayan veya tanıdığı, yönlendirebileceği kimsesi olan varsa çok sevinirim.

KOD BU: VW 1K0 953 549 DB

Member
    Alıntı Tofu_xXx Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    KOD BU: VW 1K0 953 549 DB
    Tofu bu modül midline ne yazıkki desteklemiyor tuş takımını cruise ve yol bilgisayarı desteği var ama direksiyon tuşunu desteklemiyor.
    Hangi modülün destekleyip desteklemediğine burdan bakabilirsin.
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...odule_Versions