Senior Member
    Alıntı takres Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    A6 2010 modeldi. 2017 bir araçla kıyas yaparsak hakkını yemiş olurum klasik olacak ama audinin konforu bmw nin sürüş keyfi bambaşka. Ben aracın siparişini geçtiğimde 2.0 tfsi a6 yoktu olsaydı düşünürdüm. Fiyatı gerçekten çok iyiymiş

Bir de 530i xdrive için yakıt tüketimi paylaşayım. 120 km sabit. Alacak olanlar için fikir olsun

Merhaba,

Bende de excutuve 530i var. Opsiyon olarak bluestone, kahve dakota, far, f1 vites var. Xdrive 20 bin TL daha pahalıydı. Daha çok şehir içinde kullandığım için 4 çeker çok yakar psikolojisiyle ( en az 1,5 lt fazla) arkadan itiş aldım. Bir de şehir dışında yüksek süratler de güçten düşer daha yavaş hızlanır diye düşündüm ( gerçi hiç 4 çeker kullanmadım belki de boş düşünceler). İstanbul- Antalya yolunda ( 8 saat yolculuk ) epey süretli gittim 9,2 ile gidip geldim ama epey bastım. 97 km hız xdrive ve 7,2 çok dikkatli kullanım gibi geldi bana.

Junior Member
    Alıntı weras Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba,

Bende de excutuve 530i var. Opsiyon olarak bluestone, kahve dakota, far, f1 vites var. Xdrive 20 bin TL daha pahalıydı. Daha çok şehir içinde kullandığım için 4 çeker çok yakar psikolojisiyle ( en az 1,5 lt fazla) arkadan itiş aldım. Bir de şehir dışında yüksek süratler de güçten düşer daha yavaş hızlanır diye düşündüm ( gerçi hiç 4 çeker kullanmadım belki de boş düşünceler). İstanbul- Antalya yolunda ( 8 saat yolculuk ) epey süretli gittim 9,2 ile gidip geldim ama epey bastım. 97 km hız xdrive ve 7,2 çok dikkatli kullanım gibi geldi bana.
    Hocam bizde de xdrive takıntısı vardı

Dediğim gibi 120 km ile sabit gittim hiç durmadan bunu yakaladım. Dönüşte de 7.4 litre ile geldim.

Member
    A6 2010 modeldi. 2017 bir araçla kıyas yaparsak hakkını yemiş olurum klasik olacak ama audinin konforu bmw nin sürüş keyfi bambaşka. Ben aracın siparişini geçtiğimde 2.0 tfsi a6 yoktu olsaydı düşünürdüm. Fiyatı gerçekten çok iyiymiş

Bir de 530i xdrive için yakıt tüketimi paylaşayım. 120 km sabit. Alacak olanlar için fikir olsun

Kesinlikle A6 suan eski kasa oldugu için cok iyi fiyatlar geciliyor

Bugun yeni bir teklif almıs arkadasım a5 tdı quattro s line sport edition paletli hayalet ekran vs arac baya dolu 410 civarı bir fiyat vermişler

Senior Member
    Alıntı weras Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba,

Xdrive ile ilgili düşünceleriniz boş düşünceler değil,babama aldığım 4matic 'i bugünkü aklım olsa kesinlikle almazdım.Birkere hantal ve yüksek süratlerde çokda verimli değil.Üstüne yakıtı da binince ne anlamı vardı diyorsun...
    İstanbul'da ikamet ediyorsunuz sanırım İstanbul'da 4çeker aracın hiç bir anlamı yok çünkü kar düzgün yağmıyor bile yağsa da en fazla etkisi 1 hafta toplamda.Senede 1 hafta araba kullanmak için 4 çeker almam-aldırmam şahsen.(Kasım da kış lastiği alıp devam etmek en mantıklısı...)
    Ama aracı limitlerinde kullanıyorum,yol tutuş 0-100 benim için önemli diyorsanız düşünülebilir.Yada araç kupondur varsın 4 çeker olsun dersiniz alınır...

Foruma hoşgeldiniz,uzun yolda güzel yakıyor evet ama trafikte coşma olayı var.10 lt altı sanki hayal gibi yada sürekli eco-pro da dikkatli kullanmak gerekiyor...
    (ek)sh

Junior Member
    @eksh
    Hoşbulduk dediğiniz gibi bu sadece uzun yol ortalaması. Trafikte şehir içi veya hakkını vererek kullandığımda 10 litre bile hayal. 12-13 lerde geziyor o zaman.
    Dört çeker olayında haklısınız. Arkadan itiş gibi yanlamıyor bu huyunu sevmiyorum. Yaşadığım yerde kış fazla olduğu için tercih ettim.

Senior Member
    @eksh
    Hoşbulduk dediğiniz gibi bu sadece uzun yol ortalaması. Trafikte şehir içi veya hakkını vererek kullandığımda 10 litre bile hayal. 12-13 lerde geziyor o zaman.
    Dört çeker olayında haklısınız. Arkadan itiş gibi yanlamıyor bu huyunu sevmiyorum. Yaşadığım yerde kış fazla olduğu için tercih ettim.
    4çekerle karda oynamak daha zevkli.350 Nm tork var,arkadan itiş olsa,yanlamak için güzel bir veri ama araç uzun ve ağır.
    (ek)sh

Junior Member
    Borusan g30 için 3 tane kışlık set öneriyor. Alacak olan var mı?

Member
    Borusan g30 için 3 tane kışlık set öneriyor. Alacak olan var mı?

Ben düşünüyorum alırsam da 17" lik olan düşünürüm; € kuru kendi kuru mu(bu ay 4 tl oldu) yoksa gerçek € değeri üzerinden mi hesaplıyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Junior Member
    Alıntı drsakok Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben düşünüyorum alırsam da 17" lik olan düşünürüm; € kuru kendi kuru mu(bu ay 4 tl oldu) yoksa gerçek € değeri üzerinden mi hesaplıyorlar

Kuru günlük kurdan alıyorlar maalesef. Ben de 19 olana bakıyorum ama jantın ofseti çok az. Biliyorum kışlıkta dar lastik iyi ama 275 lastiği 225 yapmak istemiyorum.

Member
    Kuru günlük kurdan alıyorlar maalesef. Ben de 19 olana bakıyorum ama jantın ofseti çok az. Biliyorum kışlıkta dar lastik iyi ama 275 lastiği 225 yapmak istemiyorum.
    Araç aldığımız bayiden bir ekstra indirim yaparlar mı sizce araç ile birlikte alıyoruz diye?