Administrator Ümit Üyenin Avatarı

Çok beklenen Audi RS3 Sedan, Paris'te düzenlenen otomobil fuarında ilk kez görücüye çıkarak, resmen tanıtılmış oldu. Bu senenin daha önceki günlerinde bir bayi konferansından öğrendiğimiz şeyler, A3 serisinin en güçlü üyesinin Fransa'nın başkentine gelişiyle doğrulanmış oldu.

İyi haberlerle başlayalım. Kaputun altında - ilk kez TT RS ile tanıdığımız - Audi'nin en yeni 2.5 litrelik, turbo beslemeli ve beş silindirli motoru bulunuyor. Ürettiği 400 bg (294 kW) - selefinden 33 bg (24.6 kW) daha fazla - güç ile yeni ünite, piyasada 5 silindire sahip en güçlü motor unvanını taşıyor. Maksimum tork değeri olan 480 Nm, 1,700 ve 5,850 devir arasında sürücünün emrine amade.

Audi'nin yeni "yer uçağı" durur hâlden 100 km/s hıza sadece 4.1 saniyede çıkıyor ve hızlanmayı sürdürdüğünde elektronik limitöre girene kadar 250 km/s'e ulaşabiliyor. Alman üretici, istek üzerine maksimum hız değerini 280 km/s'e kadar çıkarabiliyor.

Şimdiye kadar her şey yolunda görünüyor. Bir RS modelinden bekleyeceğiniz gibi elde edilen güç 7 ileri, çift kavramalı bir otomatik şanzıman ve firmanın Quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte her lastiğe iletiliyor. Dört tekerlekten çekiş sisteminin yönetimi, sürüş modunun seçildiği dinamik yol tutuş sisteminin içinde standart olarak sunuluyor. Bunun yanında yönlendirme, motor kontrolü ve ayarlanabilir egzoz kapakçıkları da modelde yer alacak özellikler arasında yer alıyor. Tüm bu sistemlerin üç farklı çalışma şekli oluyor ve sürücü bunlar arasından seçim yapabiliyor - Comfort, Auto ve Dynamic.

2F2F Mazisi..

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Jantlar disinda guzel.

Senior Member Trooper Üyenin Avatarı
    Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Jantlar disinda guzel.
    Harbiden o jantlar ne öyle ya çok bi seatımsı ya da skodamsı duruyor, VAG grubu içi copy paste mi yapmışlar ?
    Olmasaydın...Olmazdık...1881-193∞

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Alıntı Trooper Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Harbiden o jantlar ne öyle ya çok bi seatımsı ya da skodamsı duruyor, VAG grubu içi copy paste mi yapmışlar ?
    Bana da Leon FR'a daha cok yakisacakmis gibi geldi.

Member
    Far altı tamponlar bmw çizgilerini anımsattı bana. Alakası yoktur fakat sadece tampona bakınca BMW aklıma geliyor.

Senior Member terapati Üyenin Avatarı
    Makine cidden çok başarılı. Belli ki uzun süre testleri yapıldı ve RS3 Sportback'ten daha özel bir şey yapmak için yoğun uğraştılar adamlar, ki ancak makyaja yetiştirdiler aracı. Ancak büyük olasılıkla; memleketimizde vergi dilimi mağduru olacak ve Doğuş tarafında bile piyasaya çıkacağı az bilinen bir araç durumunda, sadece forumdaki bu başlıkta tozlanıp gidecek malesef
    2012 Audi Q3 2.0 TDI Quattro

2015 Audi S3 Sedan 2.0 TFSI Quattro

Junior Member
    önceki kasaları da getirmediler kaç defa sordum getirmeyeceklerini ifade ediyorlar belki şans fuar aracı falan o da düşük ihtimal

Senior Member Muss@ Üyenin Avatarı
    Mükemmel veriler. 2.5 motordan 400 hp alabiliyorlar ama S4 ve S5'te kullanılan 3.0 motordan sadece 354 hp almaları çok başarısız olmuş. O motordan en az 450 hp almaları gerekirdi.

Ayrıca şu S3'teki 2.0 motoru da A4 ve A5'e koysalar hiç fena olmazdı.

Bu arada dün Erel'deydim, siyah S3 vardı 236.000 tl'ye inmişti fiyatı. 230'a verirler herhalde.
    Audi A4 B8 2.0 TFSI Quattro S line S tronic // APR Stage 2 - 290 HP/470 NM - OEM Çift Susturucu Egzoz & Difüzör - OEM 3.0 TDI FMIC - Spor Katalizör (HFC) - RS4 Ön Panjur

Senior Member terapati Üyenin Avatarı
    Alıntı Muss@ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu arada dün Erel'deydim, siyah S3 vardı 236.000 tl'ye inmişti fiyatı. 230'a verirler herhalde.
    Makyajlılar yolda, eskiler ellerinde kaldıkça fiyatı daha da düşürecekler.
    2012 Audi Q3 2.0 TDI Quattro

2015 Audi S3 Sedan 2.0 TFSI Quattro

Senior Member Muss@ Üyenin Avatarı
    Alıntı terapati Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Makyajlılar yolda, eskiler ellerinde kaldıkça fiyatı daha da düşürecekler.
    makyajda sanırım 310 hp ve 7 ileri s-tronic olacak. performans ve tüketim bir tık daha iyidir sanırım. 3 sene sonra S5 SB düşünüyorum ama S3'ün sunduğu değerlere bakınca aklım kaymıyor değil Tek negatif tarafı küçük olması.
    Audi A4 B8 2.0 TFSI Quattro S line S tronic // APR Stage 2 - 290 HP/470 NM - OEM Çift Susturucu Egzoz & Difüzör - OEM 3.0 TDI FMIC - Spor Katalizör (HFC) - RS4 Ön Panjur