Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Macen şasisi q5, yeni q7 ile ciddi bir boyut farkı var arada.
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    O tarafı kesin. Fakat boyut sorun değilse , Porsche ile Audi arasındaki fark da ortada.

Senior Member MOT Üyenin Avatarı
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    O tarafı kesin. Fakat boyut sorun değilse , Porsche ile Audi arasındaki fark da ortada.
    Konu dışına pek çıkmak istemiyorum ama Macan'ı test etmiş biri olarak açıkça söylemek gerekirse bence içi hiç güzel değil; boyut kısmını bir kenara bıraktım. Nesi güzel değil derseniz otomatik klima tuşları, orta tünel ve özellikle otomatik klimanın derece göstergeleri çok basit ve ucuz duruyor. Ben test drive'ı yaptığım sırada henüz 2.0 motoru da çıkmamıştı ve 3.0'ların fiyatı nerdeyse Cayenne kadardı. O dönem bu arabayı alanın aklından şaşarım demiştim. En kötü 10 euro daha ver Cayenne al yani (Yeni makyaj görmüştü o da). Şimdi 2.0 ile güzel aksesuar Macan'lar 460bin TL civarı oldu diye biliyorum.

Şu an Porsche'nin yeni iç "dizayn dili" yeni kasa Panamera'dır. Yeni Cayenne de büyük ölçüde bu yeni "dizayn dilinde" olacak. Bu sebeple gerek güncel Cayenne, gerekse Macan, iç olarak bence Q7'nin gerisinde. Özellikle Macan 2 sınıf altı gibi. Tek benzer yanı fiyatı ve motoru. Sadece "Porsche" diye Macan almak bence hata olur. Ancak ülkemizde çoğu kişi sadece "Mercedes" diye A serisi aldığı için sırf "Porsche" olduğu için Macan alan da elbet olacaktır.

Bu yüzden Audi ile Porsche arasında ortada olan farkın marka imajı dışında birşey olduğunu düşünmüyorum. Gerçi bende 10 yıl önce 997.1 Carrera S olduğu için, bana göre Porsche'nin bir marka imajı artısı da yok.

Alıntı SefaDogan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bugün 2.0Tfsi Q7'yi test etme fırsatı bulduk. Kararımız kesin olarak bu araç. Aracı izmirde 250 km karma performansta kullandık yol bilgisayarında 10 litre gösterdi. İvmelenmesi ve yol tutuşu gayet tatminkar. Yönlendirilebilir arka tekerler gerçekten inanılmaz bir teknoloji.

supermen5'in söylediği gibi 2017 için Şubat'ı beklememiz gerekiyor. İlgilenenler ve merak edenler için aracın satın alma sürecini ve sunacakları yeni yıl kampanyalarını buradan tekrar paylaşacağım.
    Bu arada internetten araştırınca APR'ın, bu 252 hp'lik 2.0 motora yazılım çıkardığını gördüm. 310 hp civarına çıkıyormuş ki bu güçler 2.0 turbo bir motordan artık alınması gereken güçler.

Junior Member
    Alıntı MOT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben de XC90 ile Q7 arasında tercih yapmak durumunda kaldım çünkü 7 kişilik araç bakıyorum. XC90 açık ara favorimdi ancak bugün kısa bir test sürüşü yaptım ve aracın hem hissiyatını hem de kullanımını beğenmedim. Bu da beni doğrudan Q7'ye yönlendirdi. Benim düşündüğüm araba sizinki kadar dolu değil. Doğuş standart donanımı bayağı geniş tutmuş; konfor pakedin içeriği çok iyi olmuş. Bu arada ben de aynı ahşabı beğendim ve karat bejine gitmeyi düşünüyorum.

Beni düşündüren tek şey yakıt tüketimiydi. 10-12 litreler bana makul; 15-16 yüksek kaçardı ama gördüğüm kadarıyla sizin 10 litre çok başarılı.
    Açıkca ifade etmek gerekirse XC 90 dış tasarım olarak Q7'nin önünde. Fakat bir çok kişiden Volvonun elektronik ve mekanik problemleri olduğunu duydum ayrıca sürüş dinamikleride beğenilmiyor. Aracın direksiyonuna geçildiğinde de sürücüyü tatmin etmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Eminim Macan her yönüyle güzel bir araçtır fakat şase olarak bu klasmanda değil. Aile aracı olarak uzun yıllar büyük boyutlu suv'lar kullandık. Bir alt şase bizi mutlu etmeyecektir.

Senior Member
    2017 marttan sonra 2.0 dizel 240 beygir yeni kasa discovery'ler gelicek sanırım , kuvvetle ihtimal 7 koltuklu olur , eğer bekleme imkanınız varsa , değerlendirmeye alabilirsiniz.
    Eğer fiyat 115bin avro civarı olursa , X5 tarzı araçlara ciddi rakip olur.

Senior Member cankırımlı Üyenin Avatarı
    Range Sport 2.0 dizel gelicek yakın zamanda.

Senior Member frodo555 Üyenin Avatarı
    Gitgide kapanan motorin-benzin fiyat makasını ve yeni nesil turbolar sayesinde kapanan benzin-diesel tork/güç makasını düşününce 2.0 diesel motorların traktör sesini-titreşimini çekmenin anlamı kalmadı bence.. 3.0 dieseller sıralı6 veya V6 olduğu için çok daha kararlılar ama 4 silindir 2.0'lar çok boşluklu yani vuruntulu çalışıyorlar...
    2016 - A5 1.4 TFSi coupé 16 SBE 05 / 2011 - a5 1.8 Tfsi 160 bhp 16 AV 018 / 2009 a4 1.8 Tfsi 120 bhp (B8) 16 AV 398 / 2008 - a4 1.9 Tdi 105 bhp 16 AV 301 / 2006 a3 1.6 copué (8p) 16 AV 385... / 2011 renault fluence 1.5 dci 110 hp EDC privilege 16 AV 850 / 2010 opel astra II HB 1.3 cdti 95 hp easytronic 16 AV 530 / 2004 Seat İbiza 1.4 100 hp signo 16 AV 797