Senior Member Trooper Üyenin Avatarı
    XC90 almayın, ben de test sürüşüne çıktım hala eski XC90 hantal, ağır, dümenlemesi garip bir araç Q7 ve X5 sürüş anlamında daha rafine. Bunun haricinde Volvo çoğunluğu XC90 olan 130bin arabayı geri çağırdı, elektronik sistem ve sensör arızası çok fazla. İnternette 3 şeyden çok fazla yakınılmış yağmurda çarpışma önleyici "rear end collision assist" sensörlerinin gereksiz çalışıp fren yapması, araç trafikte durunca kendi kendine park frenini aktive etmesi ve de bir de klimanın kilitlenmesi, elektronik panel kilitlenip klimaya müdahale etmeye izin vermiyormuş.
    Olmasaydın...Olmazdık...1881-193∞

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Bu arızalar özellike çarpışma önleme sistemi arızası çok ciddi, bence Q7 bu sınıfta en başarılısı
    2F2F Mazisi..

Junior Member
    Bugün 2.0Tfsi Q7'yi test etme fırsatı bulduk. Kararımız kesin olarak bu araç. Aracı izmirde 250 km karma performansta kullandık yol bilgisayarında 10 litre gösterdi. İvmelenmesi ve yol tutuşu gayet tatminkar. Yönlendirilebilir arka tekerler gerçekten inanılmaz bir teknoloji.

supermen5'in söylediği gibi 2017 için Şubat'ı beklememiz gerekiyor. İlgilenenler ve merak edenler için aracın satın alma sürecini ve sunacakları yeni yıl kampanyalarını buradan tekrar paylaşacağım.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Hayirli olsun.

Senior Member
    Şubat 2017 de 2017 model Q7 araç alırken karşılaşabilecekleriniz :
    -Doğuş euro bazında araca zam yapmış olabilir.
    -Devlet ÖTV yi arttırmış olabilir.
    -Euro 3,5 ve üstü diyebilir.
    -Doğuş şu anda elinde hazır olan HESAPTA 620 TL listesi olan aracı 520 TL ye verirken, sizin 2017 model olarak sipariş vereceğiniz araçta bu kadar yüksek bir indirim yapmayabilir.
    Tabi bunların tamamı varsayım. Belkide hiçbiri olmayabilir.

Senior Member MOT Üyenin Avatarı
    Alıntı SefaDogan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bugün 2.0Tfsi Q7'yi test etme fırsatı bulduk. Kararımız kesin olarak bu araç. Aracı izmirde 250 km karma performansta kullandık yol bilgisayarında 10 litre gösterdi. İvmelenmesi ve yol tutuşu gayet tatminkar. Yönlendirilebilir arka tekerler gerçekten inanılmaz bir teknoloji.

supermen5'in söylediği gibi 2017 için Şubat'ı beklememiz gerekiyor. İlgilenenler ve merak edenler için aracın satın alma sürecini ve sunacakları yeni yıl kampanyalarını buradan tekrar paylaşacağım.
    Ben de XC90 ile Q7 arasında tercih yapmak durumunda kaldım çünkü 7 kişilik araç bakıyorum. XC90 açık ara favorimdi ancak bugün kısa bir test sürüşü yaptım ve aracın hem hissiyatını hem de kullanımını beğenmedim. Bu da beni doğrudan Q7'ye yönlendirdi. Benim düşündüğüm araba sizinki kadar dolu değil. Doğuş standart donanımı bayağı geniş tutmuş; konfor pakedin içeriği çok iyi olmuş. Bu arada ben de aynı ahşabı beğendim ve karat bejine gitmeyi düşünüyorum.

Beni düşündüren tek şey yakıt tüketimiydi. 10-12 litreler bana makul; 15-16 yüksek kaçardı ama gördüğüm kadarıyla sizin 10 litre çok başarılı.

Senior Member
    Gerçi Q7 nin alternatifi değil ama geçen senenin sonunda 2.0 Turbo 237 beygir Macan ları 260 TL lere sattılar. Şimdi de olsun 350 olsun. Hadi cok dolusu 400 olsun !! Motoru da Audi nin aynısı bu sene 252 beygir.

Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Gerçi Q7 nin alternatifi değil ama geçen senenin sonunda 2.0 Turbo 237 beygir Macan ları 260 TL lere sattılar. Şimdi de olsun 350 olsun. Hadi cok dolusu 400 olsun !! Motoru da Audi nin aynısı bu sene 252 beygir.
    Herkesin farklı ihtiyaçları var. Bana da 7 koltuk lazım. Zaten 5 koltuğa sığabilsem SUV almam.

Senior Member
    Alıntı MOT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Herkesin farklı ihtiyaçları var. Bana da 7 koltuk lazım. Zaten 5 koltuğa sığabilsem SUV almam.
    Sizin 7 koltuk araç aradığınızı zaten gördüm. Macan ı bu konuyu açan arkadaş için yazmıştım.
    Son düzenleyen supermen5, 02-Ekim-2016 saat 09:44.

Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sizin 7 koltuk araç aradığınızı zaten gördüm. Macan ı bu konuyu açan arkadaş için yazmıştım.
    Onun siparişi de sanırım 7 koltuk. Bunun 2.0 dizeli gelecek mi; o merak konusu.