Junior Member
    Arkadaşlar merhaba. Nasip olursa yeni bir SUV almayı planlıyoruz. Bildiğiniz üzere düşük vergi diliminden yararlanan 2.0 motorlu SUV'lar 2 yıldır ülkemizde satışa sunuluyor. Bizde fiyatlar 3.0 motorlara göre makul olduğu için 2.0 motora yöneldik. Seçeneklerimiz arasında Audi Q7 2.0 TFSI Quattro, BMW X5 2.5D XDrive ve Volvo XC90 4WD var. Seçenekler arasında Audi benzinli, diğerleri dizel. Gerek dış tasarımı gerek iç dizaynı gerekse teknoloj olarak Audinin önde olduğunu düşünüyoruz. Özellikle iç mekan malzeme kalitesi standartların gerçekten üzerinde. Fakat endişe duyduğumuz tek konu aracın benzinli olması. Forumda bu araca sahip bir beyefendiden istanbulda her gün köprü trafiği ile birlikte kullanımda 20 bin km ortalaması 12.5 litre olduğunu öğrendim. Şimdi soruma gelecek olursam, sizce bu fiyatlarda dizel mi yoksa benzinli mi tercih etmek gerekir?

Not: aylık ortalama 2500 km yol yapıyoruz.

Audinin fiyatı 2.99 kur kampanyası ve bir miktar indirim ile birlikte 520 bin TL'ye geliyor.

Senior Member
    Hangisinin tercih edilmesi gerektiği çok göreceli olmakla birlikte, aracın donanım seviyesini çok beğendim.

Paylaştığınız aracı alırsanız özellikle donanım anlamında çok memnun kalırsınız, üst düzey bir araç.
    2016 BMW 640d xDrive Gran Coupe
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T

Senior Member Mustafa32 Üyenin Avatarı
    Ben olsam kesinlikle dizel tercih ederim , ve bu secenekler arasinda tercihimi Volvo'dan yana kullanirim . Test surusu yapmanizi tavsiye ederim .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Ayda 2500 km ciddi rakam,dizel motor secmek daha mantıklı olur.

Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    520bin yuksek degil mi?
    Ilk fiyatlar olsaydi Q7 derdim ama bu fiyat bence yuksek. 560binlere Cayenne veriyorlar.
    Ben olsam X5 40e alirdim.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    520 bin 2.0 q7 ? Çok uçuk geldi bana da rakam. bi sene de 100 bin yer herhalde satmaya kalksanız.
    TT

Member
    Ayda 2500 km kullanılacaksa dizel öneririm.

tolgasecki06
    Guest
    İlk geldiği zaman 380-400 bandındaydı diye hatırlıyorum fiyatları.

Bana Xc90 daha cazip geldi aralarında.

Birde RR Sporta 2.0 motor geliyor belki fiyatı biraz daha yüksek olur ama beklemekte fayda var!

Senior Member
    Liste fiyatı 620 çıkan aracı 520 ye veriyorlar. Kur kampanyası, .... indirimi, bla bla indirimi vs....
    2,99 kur haziran 2015 in kuru.Üzerinden 15 ay geçmiş. Nasıl oluyorda bu kuru veriyorlar ?
    Bana kalırsa yeni otomobil satışında vergi adı altında gösterilen miktarlarda olsun, aracın ana değerinin fiyatında olsun , korkunç bir kar var . Ve pahalı araçların distribütörleri ile vergiyi alanlar devamlı paslaşıyorlar. Ve bizlerde kek gibi yolunmaya devam ediyoruz.

Arac inanilmaz dolu, fiyat o yuzden cok yukselmis sanirim.