Senior Member
    Arkadaşlar selamlar,

geçenlerde ikinci el bir araç almıştım bilenler vardır.
    150 km/h hızı geçtiğimde aşağıda şans eseri bulduğum videodakine benzer bir ses geliyor.

bu kadar yüksek olmamakla birlikte uğultuyu andıran metalik bir ses.
    dizel motor olduğu için nerede ne ses yapabileceğine de aşina değilim ama bu normal gelmedi.

benden önceki sahibi sert bir çukura girmiş ve sağ 2 jantı eğmiş.
    aracı aldığım gün rot ayarı vs yapıldı, jantlar düzeltildi. porya, bilya olabilir mi yoksa motordan mı bilemedim. vitesi boşa aldığımda da var, gaza basmadığımda da geliyor. yani motor deviri veya şanzımanla ilgisi yok gibi geldi.

Bayramda da uzun yola gidilecek. porya bilyasıysa yolda tekerlek bağımsızlığını ilan etmesin

ne olabileceği hakkında fikri olan var mı? sanayiler de tatil öncesi olduğu için aşırı yoğun. çok acilse yarın şansımı deneyeceğim fikirlerinize göre.
    teşekkürler.

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Bende sanki dagılımış porya bilyası sesine benzettim Eray,bende yaşamıştım aynı sıkıntıyı,ses benziyo,özellikle virajlı yollarda daha belirgin duyuluyodu bende,uzun yola cıkacaksan baktır bii istersen.
    Gecmiş olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Son düzenleyen ingolstadt, 08-Eylül-2016 saat 22:21.
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member Teo Üyenin Avatarı
    Benim araçta da porya bilyası dağılmıştı hiç ses duymadım ondan olmayabilir ( bilgim yok sadece bende ses gelmedi diye yazdım )

Junior Member
    Video yu ben çekmiştim ama soruna çare bulamadım bir kaç ustaya gösterdim bilyadan olur dediler ama bilyalari kontrol edip sağlam dediler sonuç öylece duruyor 160 km üstüne çıkınca ses başlıyor

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senior Member
    Selamlar tekrar,

Porya bilyalarında sorun çıkmadı bende de.

Gösterdiğim iki usta da rüzgarla alakalı dedi. Sanırım rüzgar sebep oluyor. Ama nereden kaynaklandığını bulamadık. Bayramdan sonra hava girişi olan yerleri tek tek bantlayıp deneyeceğiz.

Diferansiyel de değil sanırım. Vites ve devirden bağımsız oluyor çünkü.

Acaba bir de dyno'da mı denesem rüzgarsız ortamda tekerlekleri boşta döndürerek
    Son düzenleyen eray999, 09-Eylül-2016 saat 14:30.