Member
    Dostlarım forumda mini bölümü olmadığı için buraya yazmayı uygun buldum,1.6 a3 sportsback sahibiyim ama aracımdan yavaştan sıkılmaya başladım, mini Cooper düşünmeye başladım, a3 pek sorunlu bir araba değildi özellikle masraf olarak, ama 1.6 olması nedeniyle ciddi bir performans alamıyorum, aracımı günlük şehir içi 20-30 km civarında kullanıyorum şehir dışım nerede ise yok ve lpg'li şimdi aynı fiyatlara (50 bin tl-55 bin tl arası) mini Cooper 1.6 yı düşünmeye başladım, sizce araç içi kalitesi olarak beni sıkar mı yada masraf çıkarır mı bu fiyata bir Cooper, birde lpg taktırmayı düşünüyorum çünkü uzun zaman bineceğim Cooper'a bildiğiniz sorunlarını falan da yazar mısınız , internette araştırdım pek bir şey bulamadım R56 Cooper hakkında. Şİmdiden teşekkür ederim.

Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    Lpg takarsanız çok küçük olan bagaj iyice sıfırlanmış olur. Mini Cooper Countryman S düşünün bir de.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)

Senior Member omco Üyenin Avatarı
    Cooper'ın A3'ten performans olarak çok büyük bir farkı olmaz, almışken Cooper S veya JCW almalısınız.

Mini'de trim sesi fazla olur, sert plastik çok var. İç mekanın kalitesine önem veren birinin hoşuna gitmez.

Kronik sorun olarak ilk akla gelen termostat var. Onun dışında önceki sahibinin/sahiplerinin kullanışına ve iyi bakılıp bakılmadığına bağlı. Kötü bakılan bir Mini baş ağrıtır.

Hiçbir arabada sıcak bakmadığım için lpg konusunda bir şey diyemem ama takarsanız bagajsız bir arabanız olur

Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    Countryman a3'e yakın büyüklükte bagaja sahip. Içi de cooperdan bariz geniş. Dört kapı. Manuel kullanabilirseniz dizeli var.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)

3 kapı 8v a3 & countryman sahibi olmuş biri olarak;

Countryman bagajı Sportback A3 ile kıyaslanamaz. 3 kapı A3 ile yakın, 3 kapı A3'ün bagajı da daha kullanışlı.

Dizel cm bulmak zor. Cm'nin de arkası 2 kişilik aslında, 3 kişi uzun yola pek rahat gidemez.

Son olarak gerçekten r56 kullanmak isteyen biri r60'tan pek keyif almaz

Member
    Alıntı omco Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Cooper'ın A3'ten performans olarak çok büyük bir farkı olmaz, almışken Cooper S veya JCW almalısınız.

Mini'de trim sesi fazla olur, sert plastik çok var. İç mekanın kalitesine önem veren birinin hoşuna gitmez.

Kronik sorun olarak ilk akla gelen termostat var. Onun dışında önceki sahibinin/sahiplerinin kullanışına ve iyi bakılıp bakılmadığına bağlı. Kötü bakılan bir Mini baş ağrıtır.

Hiçbir arabada sıcak bakmadığım için lpg konusunda bir şey diyemem ama takarsanız bagajsız bir arabanız olur
    Hocam a3 102 lik olduğu için aslında 125 lik bir Cooper performans olarak tatmin eder beni diye düşünüyorum siz ne dersiniz? Tek yaşayan bekar biriyim zaten Çoğunda tek yada Max 2 kişi biniyor arabama ve bagaj da cok aman aman kullanmıyorum. Trim sesine duyarlıyım a3 den sonra rahatsız eder mi?

Alıntı omco Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    3 kapı 8v a3 & countryman sahibi olmuş biri olarak;

Countryman bagajı Sportback A3 ile kıyaslanamaz. 3 kapı A3 ile yakın, 3 kapı A3'ün bagajı da daha kullanışlı.

Dizel cm bulmak zor. Cm'nin de arkası 2 kişilik aslında, 3 kişi uzun yola pek rahat gidemez.

Son olarak gerçekten r56 kullanmak isteyen biri r60'tan pek keyif almaz

countryman düşünmüyorum aslında tipi hoşuma gitmiyor mini yi minik olduğu için seviyorum hocam r56 yı kullanmayı düşünüyorum dediğin gibi

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    bence direk al sıkıldıysan mini çok tarz ve kullanması eğlenceli bir araba. Ama alacaksan S al , normal miniyle aşağı yukarı aynı yakar ve hiç olmassa adam gibi gider. bence mininin de haşatı baş ağrıtır temizini bulup almak gerek.
    TT

Hakan abinin dediği gibi, almışken S alın en azından yaktığına değsin. Cooper, şu anki A3'ünüzden bir tık daha hızlı olabilir ama yinede atik bir araba değil.

Trim sesi sizi ne kadar rahatsız eder bilemem, gidip bir araca bakın test edin bozuk yollarda.