Senior Member EB710 Üyenin Avatarı
    Alıntı Andromeda Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Öncelikle çok geçmiş olsun Enes. Çok daha kötü sonuçlara neden olabilirmiş bence ucuz atlatmışsın. Yazılım benimde sürekli düşündüğüm bir konu. Ama farklı farklı görüşler var. Bazı görüş sahipleri araca zarar vereceğini iddia ediyor ve önermiyorken başka görüştekiler olumlu yaklaşıyorlar. Bana 170-180 HP olsa yeter. Bir de özel değilse kaça mal oldu yazılım?
    Çok teşekkür ediyorum, buna şükür diyorum ben de. O farklı görüşler her zaman varlığını sürdürecektir. Bu gibi riskli konularda fikir birliği sağlamak zor. Tabiri caizse biraz gözü karartıp hareket etmek gerekiyor. Ki benimki de aynen öyle oldu. Bir gece ansızın kendimi yola çıkmış vaziyette buldum
    Ben de başlarda aynı fikirdeydim 170-180hp yeterli diyordum. Halen daha aynı fikirdeyim. Ancak Superchips'te yazılım dosyası sabit. Adamların kendilerine göre aldığı optimum güç bu şekilde. Benim bildiğim kadarıyla o güce bir müdahale yapılamıyor. Sonuçta gelen dosya belli.
    Değerleri esnek tutanlar genelde custom yazılım yapan firmalar oluyor. Onu da ben tercih etmek istemedim, güvenemedim. Ama elbet tabii o şekilde de kullanan ve çok memnun olan birçok kullanıcı mevcut.
    Fiyat olarak da lisanslı bir yazılım olduğu için normalden biraz daha pahalı. 1550 TL gibi bir etiket fiyatı vardı o dönem. Şimdi kurdan ötürü oynamış mıdır bilemiyorum. Ben sırf bu iş için 800km yol gelince birazcık daha ikramlı bir tarife uyguladılar sağolsunlar.

Genel bir durum bildirimi de yapmış olayım şimdi. 2 ay oldu sanırım benim işlem yapılalı. Şükürler olsun bir sıkıntı yaşamadım. Sadece Sport modda kaput biraz fazla ısınıyor gibi geldi. Ama zaten bu beklenen bir durumdu. Intercooler v.b. destekleyici bir eleman kullanmadım ben.
    Yani gündelik yarı sakin yarı heyecanlı kullanımda hiçbir sorun yok.
    Daha önceden yakalayamadığımız VAG grubu araçların şimdi içinden geçiyoruz
    Ha şöyle bir durum var. Asfalt biraz eskimişse anında sarmaya başlıyor araç. Yani dip gaz gitmek mümkün değil.
    Onların haricinde yakıt konusu merak ediliyordu. Normalde deli gibi kastığım zamanlar 8,5 litrenin altını anca görürdüm. Şimdi ise 7-7,5 litre arasını rahat görüyor. Sabah trafiği çok dur kalklı oluyor bizim burda. O da olmasa 7'nin bile altı mümkün. Ama tabi bunlar extrem kasma değerleri. Biraz gaza basayım 2 atraksiyon yaşayayım dediğim an 8-9-10 litreleri görebiliyorum.

Durum şimdilik bu şekilde. Umarım faydalı olabilmişimdir
    •M. Enes Buyukkilic•

BMW F20 ///M | Audi A6 3.0 TDI Quattro | Audi Q3 2.0 TDI Quattro

Senior Member Andromeda Üyenin Avatarı
    Bilgi paylaşımı için teşekkürler. Bu durumda şöyle donanımı iyi olan bir 316 alıp bu şekilde yazılım yaptırıp keyifle binmek düşünülebilir. Çünkü anlattığınıza göre motor performansı çok tatminkar bir hale dönüşüyor.
    AUDI Q5 2.0 TDI & [BMW 116i SATILDI] Mercedes Benz C180 Coupe

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Bende x1e yaptırdım okudunuz mu bilmiyorum x1deki motor 520ide de olan N20 kodlu motor 1 ve 3ten biraz farklı bende superchips yazılımı uyguladım dyno yapmadım ama yanlaşık 200-220 hp güç olduğu söyleniyor. şuan bende 520ide var ikisi kalkış yapsa x1 arada 2-3 boy rahatlıkla alır özellikle ilk kalkışlarda. Ancak yazlım sonrası ıslak zeminde dikkali olmak lazım araç ani hızlandığı için tehlikeli durum olabilir
    2F2F Mazisi..