Senior Member
    Merhaba Arkadaşlar,
    A4 B8 1.8 TFSI aracım için "Motor Kulakçığı" nereden bulabilirim? Ankarada özel servise sorduğumda 3-4 ay önce 800 TL demişlerdi. Şuan İstanbuldayım ve bildiğim güvenebileceğim sağlam bir özel servis de yok. Parça alıp taktırmayı düşünüyorum. Bana biraz pahalı geldi. Motor Kulakçığı fiyatı bu kadar yüksek midir yoksa normal mi? Daha ucuza bu parçayı bulabileceğim bir yer veya web sayfası, internet vs bilen var mı?
    Son düzenleyen lutiun, 14-Ağustos-2016 saat 16:03.

Senior Member
    Kimseden ses seda çıkmadı ama ben sorunu hallettim. Başkalarının da başına gelebilir çözümü görsünler diye burda ayrıntısıyla anlatıyorum.

Sorun: Aracımda düşük devirlerde titreme vardı. Özellikle tam dururken ve kalkarken vardı. Kırmızı ışıkta beklerken de hissediliyordu. Biraz ani kalkış yapmak isterseniz de 3 kere üst üste vuruntu yapıyordu.

Çözüm: Ankarada Atak Otomotivde Naim usta motor kulakçıklarının değişeceğini söyledi. 3-4 ay önce 800TL parça fiyatı vermişti.
    İnternette bulduğum yedek parçacıdan fiyat sorduğumda o da 800TL fiyat verdi. Taktırdığım yerde fiyatını sorduğumda 900-1000 TL arası dendi.

Tesadüfen Kadıköyde Çilek sokağın yan tarafında Audi VW yedek parçacı gördüm. Fikir için fiyat sorduğumda uzun uğraşlar sonunda parçayı buldular, 500-TL ye aldım. Ürün Orjinal ürün bu arada. Resimleri aşağıda var. Bostancı sanayinde 2 VW servisinden sadece işçilik için fiyat sorduğumda 300-TL fiyat verdiler. Ben bu forumda ve başka forumlarda tavsiye edilen yine bostancı oto sanayinde özel bi servisten 200-TL ye taktırdım. Dizellerde Motor kulakçıklarının söküp takılması kolay olduğundan 100 TL ye falan yapıyolar ama benzinli modellerde daha zor olduğundan fazla fiyat veriyorlar. Normalde 1100 TL ye mal olacak bir işlemi 500 Parça + 200 İşçilik ile 700-TL ye halletmiş oldum. Şuan en ufak bir titreme veya vuruntu yok gayet stabil çalışıyor.

Patlayan Motor kulakçığının ve orjinal parçanın resimleri aşağıda. Bu arada 1.8 TFSI larda motor kulakçıklarından birisi (sol taraf) Elektrikli. Parça satın alırken elektrikli mi elektriksiz mi belirtmek gerekiyo. Set olarak satılıyor. İki adet motor kulakçığı ve 2 kapak şeklinde.

Başına böyle bir olay gelen olursa burdan faydalansın. Parçacı veya servis bilgisi isteyenler özelden yazabilirler.

Patlamış olan Motor Kulakçığı (Sağ taraf patlamış, sol elektrikli olan parça sağlamdı)

Bu da Orjinal Motor kulakçığı (Sol taraf)

Son düzenleyen lutiun, 14-Ağustos-2016 saat 16:01.

Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    Geçmiş olsun hocam, paylaştığınız için de çok teşekkürler.
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)

Senior Member
    Rica ederim umarim faydali olur.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    Başlığı degistirmek istedim ama becerememistim. Başlığın değiştiği iyi olmuş. Aramalarda kolay bulunur. Zira ben pek bi bilgi bulamamıştım. Teşekkürler Ümit bey.