Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Yeni Porsche Panamera’dan ilk fotoğraflar internete sızdı. Yeni model, Audi A7 ve Mercedes-Benz CLS’e rakip olacak. İkinci nesil Panamera’nın fotoğrafları resmi tanıtım öncesinde internet siteleri ve sosyal medyada görüldü.

Yeni Panamera’nın ilk kitlesel tanıtımı Ekim ayında Paris otomobil fuarında olacak. Modelden daha önce tasarım çizimleri ve videolar görmüştük. Bu fotoğraflarda ise yeni Panamera’nın önceki model ile kıyaslandığında önemli bir tasarım evriminden geçtiğini görüyoruz. Beklendiği gibi, yeni otomobilin stili 718 Boxster’dan oldukça etkilenmiş, ön spoyler ve hava girişleri benzer. Fotoğraflarda Panamera’nın iç kabinini de görebiliyoruz. Eski otomobilin yönetim panelinin yerini analog takometreyi çevreleyen iki ayrı ekran almış. Bu ekranlar sürücü tarafından ayarlanabilecek, navigasyon ve multimedya verileri görüntülenebilecek. Bir diğer fotoğrafta ise otomobilin arka koltuklarını görüyoruz. Bu koltukların da kendi multimedya ekranları var, düğme sayısı ise önceki modele göre çok azalmış.

Porsche yeni Panamera’yı MSB platformu ile üretiyor. Bu platform hem arkadan çekişli hem de dört çekişli sürüş sistemlerini destekliyor. Panamera’nın motor serisi yeni V6 ve V8 motorlardan oluşacak. Son gelen fotoğraflarda 4.0 litre turboşarjlı V8 benzinli motorun da yer alacağı kanıtlanıyor. Bir Panamera S E-Hybrid versiyon da bekleniyor.

Porsche yeni Panamera’nın ağırlığını azaltmak için oldukça zaman harcadı. Yeni otomobilin şablonu 911’in yeni 991 serisi üzerinden geliştirildi, farklı materyal tipleri kullanılarak otomobilin boş ağırlığı azaltılabiliyor. Panamera’da bu ağırlık azaltma önlemleri içerideki pek çok yeni teknolojik donanıma rağmen ağırlığı 1800 – 1900 kg arasında tutuyor. Şu anki Panamera’nın ağırlığı giriş seviyesinde 1845 kg.

Yeni Panamera’nın bu yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya çıkması bekleniyor. Fiyatlar konusunda henüz net bilgi yok ancak mevcut modelin fiyatı Avrupa pazarında 77 bin euro’dan başlıyor.

2F2F Mazisi..

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    oldum olası sevmedim şu panamerayı ama bu sefer olmuş gibi. bayıldım.
    TT

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    On numero ama benana

Sent from my iPhone using Tapatalk
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

tolgasecki06
    Guest
    Her haliyle güzel bence. Şimdi daha şık olmuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Bu panameranın güncel kasası kadar birbirinden farklı duran araçlar görmedim. Biri dünyalar güzel biri dünyanın en çirkini geliyordu gözüme. Ama genel olarak beğeniyordum.

İçi zaten güzeldi şimdi mükemmel olmuş.

Bence sınıfında şu an rakipsiz olur böyle gelirse.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Güzel de bunun neresi yeni onu çözemedim.

Member
    991 eli değmiş gibi... Çok güzel olmuş.

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    On numara olmus.
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue

Senior Member Avalon Üyenin Avatarı
    Bu arabada tek eleştirdiğim arkanın toparlak görüntüsü , arka farların yeni dizaynı ile çözümlenmiş hatta harika olmuş....

Senior Member
    4S Diesel tanitildi.

V8, 422hp.

0-100: 4.3s
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T