Member
    Herkese merhabalar,

arabamı alalı 11000 km yol yaptım. aldığım adam alırken baskı balatayı sorduğumda yeni değiştirdik demişti. ama yukarda kavrıyordu böyledir dedi. kaçırma yok, hızlanmaya etkisi yok ama yeni değil de sanki bitik debriyaj ama anlamadım yani hidrolik galiba bunlarda ve kendini ayarlaması gerekli. kendileri takmışlar tamirhanelerinde. yeni debriyaj yukarda kavraması normal midir? bu konuda tecrübesi olan var mı ?
    Saygılar...
    Audi A4 B5 1.8T Quattro 97

Junior Member
    Selam, bendede a4 var 2009 model. Benimkinide 125 binde degistirdik dediler, arac suanda 180 binde yukarda kavriyor aldigimdan beri zannimca normaldir. Her arac ayni degildir diye dusunuyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Bendede A4 eski modelinden var bende 200K de üzerindeki orjinal baskı balatayı degiştirdim,volantla beraber,eski balata varkende bende kavrama aynıydı yukarda kavrıyordu yeniyi takalı 60K km oldu hala aynı yukarda kavrıyo ilk takıldığı günde aynıydı şimdide aynı,belkide A4 de genel anlamda kavrama böyle gec kavrıyo

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Kullandığım tüm VAG grubu araçların debriyajları çok yukarda kavrıyordu. Eski Alfa kullanıcısı olarak çok yadırgamıştım. İtalyanlar çok erken kavrıyor. Bence sizinkinde bir problem yok.

Member Özberk Üyenin Avatarı
    Merhabalar. Bende de 2004 A4 var. Kışın geri geri yari debriyaj yaparken baski balatayi bitirdim. Değişirdikten sonra sertlik ve kavrama bakımindan hiçbir şey değişmedi. Hâlâ çok yukarıda kavrıyor.
    11AU557

Member
    Bu bilgilerden cikarilacak sonuc benim arac gayet normal ve kacirma yapmadikca baski balatayi yenilemeye gerek yok yani bitmeye yakin degistircem demektir. Kafam okdr cok rahatladı ki herkese cok tesekkur ederim cok sagolun

Member ÖĞRETMEN Üyenin Avatarı
    benim araçta yukarıda kavrıyor

Member
    çok teşekkür ederim hocam haftasonu denedim arabayı birazcık debriyaj konusunda ve bitik değil normal hali buymuş herkesin dediği gibi yukarda kavrıyor 2001 model seat toledo var babamda 1.9 tdi 110bg o VAG grubuna giriyor mu @summit hocam? çünkü baskı balata değiştiğinde baya aşağıda kavrama yaptı zamanla yukarılara çıktı onda.

Member
    Klasik vag grubu durumu sıkıntı yok