Senior Member EB710 Üyenin Avatarı
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yolda 4.000 devire kilitleyip giderseniz temizlenir.

BTG Superchips'in TR mümesssili olduğu için yazılım yükleme konusunda bir problem çıkacağını zannetmiyorum.

Bence daha önemli olan, yazılımın kaç oktan yakıt baz alınarak hazırlandığı.
    Avrupa yazlımlar genelde 98 oktana göre hazırlandığı için sıkıntı yaratabiliyorlar.
    Superchips'te 95 oktana göre yazılım var ise tercih edebilirsin.
    Senin makina stok olarak kaç bg?
    Hmm evet her zamanki gibi doğru bir noktaya değindiniz Levent abi. Oktan konusunu kendilerine sormakta fayda var. Ne kadar alakalıdır bilemiyorum ancak bana telefonda şöyle demişlerdi; Normalde Superchips bizim motora 230 beygire yakın güç sağlıyormuş ancak BTG modun daha safe olması adına bu değeri 210 dilimine geriletmiş. Bu oktanla alakalı bir durum olabilir mi bilmiyorum.
    En olmadı artık her depoda octane booster falan kullanırız
    Benimkinin stock fabrika verisi 136bg olarak geçmekte.
    •M. Enes Buyukkilic•

BMW F20 ///M | Audi A6 3.0 TDI Quattro | Audi Q3 2.0 TDI Quattro

Senior Member
    Alıntı EB710 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hmm evet her zamanki gibi doğru bir noktaya değindiniz Levent abi. Oktan konusunu kendilerine sormakta fayda var. Ne kadar alakalıdır bilemiyorum ancak bana telefonda şöyle demişlerdi; Normalde Superchips bizim motora 230 beygire yakın güç sağlıyormuş ancak BTG modun daha safe olması adına bu değeri 210 dilimine geriletmiş. Bu oktanla alakalı bir durum olabilir mi bilmiyorum.
    En olmadı artık her depoda octane booster falan kullanırız
    Benimkinin stock fabrika verisi 136bg olarak geçmekte.
    Superchips kendi sitesinde senin motor için +83 bhp taahüt etmiş.
    Singapur ve arab ülkeleri için düşük oktanlı setup yapıyor birçok firma, benim A180deki yazılım 93 oktan baz alınarak yapıldı.
    Konuyu BTGye spesifik olarak sormak lazım.

Her durumda senin motor yazılımla çok iyi olur.
    Son düzenleyen Monza, 05-Ağustos-2016 saat 09:15.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Superchips kendi sitesinde senin motor için +83 bhp taahüt etmiş.
    Singapur ve arab ülkeleri için düşük oktanlı setup yapıyor birçok firma, benim A180deki yazılım 93 oktan baz alınarak yapıldı.
    Konuyu BTGye spesifik olarak sormak lazım.

Her durumda senin motor yazılımla çok iyi olur.
    Evet aynen değerler o şekilde belirtiliyor. O da yaklaşık 220 beygirlere tekabül ediyor. BTG işte o değeri biraz daha kıstırdığını iddia ediyor her ihtimale karşı

Dün gece Superchips'e bir mail attım konu ile alakalı cevap bekliyorum bakalım. Ayriyeten BTG'ye de sorabilirim durumu gelecek olan cevaba göre. Ancak şunu da düşündüm. Sonuçta bu adamlar birçok arabaya yazılım yaptılar Türkiye'de her marka her modelden. Oktan sorunu olsaydı illaki patlak vermezler miydi?

Aynen dediğiniz gibi artık farz oldu bana bu yazılım işi Levent Abi. Eğer siz de uygun diyorsanız ben 2 hafta içinde İstanbul'a gelip Superchips'in marifetli ellerine bırakayım diyorum arabayı
    Ama daha iyi diyebileceğiniz başka bir firma varsa da elbette görüşmek konuşmak isterim. Ya da başka bir deyişle, siz benim yerimde olsaydınız Superchips'i tercih eder miydiniz?
    •M. Enes Buyukkilic•

Senior Member
    Evet aynen değerler o şekilde belirtiliyor. O da yaklaşık 220 beygirlere tekabül ediyor. BTG işte o değeri biraz daha kıstırdığını iddia ediyor her ihtimale karşı

Dün gece Superchips'e bir mail attım konu ile alakalı cevap bekliyorum bakalım. Ayriyeten BTG'ye de sorabilirim durumu gelecek olan cevaba göre. Ancak şunu da düşündüm. Sonuçta bu adamlar birçok arabaya yazılım yaptılar Türkiye'de her marka her modelden. Oktan sorunu olsaydı illaki patlak vermezler miydi?

Aynen dediğiniz gibi artık farz oldu bana bu yazılım işi Levent Abi. Eğer siz de uygun diyorsanız ben 2 hafta içinde İstanbul'a gelip Superchips'in marifetli ellerine bırakayım diyorum arabayı
    Ama daha iyi diyebileceğiniz başka bir firma varsa da elbette görüşmek konuşmak isterim. Ya da başka bir deyişle, siz benim yerimde olsaydınız Superchips'i tercih eder miydiniz?
    1 yıl öncesine kadar 97 oktan yakıtlarımız vardı ama artık yok.
    Yazlımın +/- kaç oktana kadar avansı ayarlayabildiğini bilmiyorum, onun için bilgi almakta fayda var.
    Ben gençken, Superchips'ten herkes uzak dururdu, çok üst kapak patlatan oluyordu.
    Alternatif olarak başka marka yazılımları da incelemekte fayda var.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

1 yıl öncesine kadar 97 oktan yakıtlarımız vardı ama artık yok.
    Yazlımın +/- kaç oktana kadar avansı ayarlayabildiğini bilmiyorum, onun için bilgi almakta fayda var.
    Ben gençken, Superchips'ten herkes uzak dururdu, çok üst kapak patlatan oluyordu.
    Alternatif olarak başka marka yazılımları da incelemekte fayda var.
    Estağfurullah siz hala gençsiniz fotoğraflardan takip ediyoruz Ama şuan gözüm korktu biraz. O zamandan bu zamana aynı sorunlar devam ediyor mudur bilemiyorum. Alternatif olabilecek nereyi önerebilirsiniz bana? Ben mi yetersiz araştırma yapıyorum bilemiyorum ama çok bir veri bulamıyorum. Herkes bir şeyler yazıyor. Ancak birkaç tane ismini duyduğum yerel girişimci firma var ve yazılımları yurtdışı kaynaklı değil diye biliyorum. Siz hepimizden çok hakimsiniz olaylara. Hani en azından bana birkaç nokta verebilirseniz ben onların üzerine yoğunlaşayım. Sonuçta taa Kayseri'den kalkıp geleceğim sırf bu iş için
    •M. Enes Buyukkilic•

Senior Member FatihDemirel Üyenin Avatarı
    Estağfurullah siz hala gençsiniz fotoğraflardan takip ediyoruz Ama şuan gözüm korktu biraz. O zamandan bu zamana aynı sorunlar devam ediyor mudur bilemiyorum. Alternatif olabilecek nereyi önerebilirsiniz bana? Ben mi yetersiz araştırma yapıyorum bilemiyorum ama çok bir veri bulamıyorum. Herkes bir şeyler yazıyor. Ancak birkaç tane ismini duyduğum yerel girişimci firma var ve yazılımları yurtdışı kaynaklı değil diye biliyorum. Siz hepimizden çok hakimsiniz olaylara. Hani en azından bana birkaç nokta verebilirseniz ben onların üzerine yoğunlaşayım. Sonuçta taa Kayseri'den kalkıp geleceğim sırf bu iş için
    Kardeşim bu yazılım işi garip bir iş sıkıntısız 10 binlerce km kullanan da var(benim gibi), 1000 km de sorun yaşayan da var. Dediğin gibi bende zamanında çok araştırmıştım şu garantidir demek imkansız. Özelden yaz bana arkadaşımın numarasını göndereyim, benim ismimi verirsin yardımcı olur sana istediğin soruyu sorarsın.
    Eski Kullanıcı adı:16BFD97

Alıntı FatihDemirel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kardeşim bu yazılım işi garip bir iş sıkıntısız 10 binlerce km kullanan da var(benim gibi), 1000 km de sorun yaşayan da var. Dediğin gibi bende zamanında çok araştırmıştım şu garantidir demek imkansız. Özelden yaz bana arkadaşımın numarasını göndereyim, benim ismimi verirsin yardımcı olur sana istediğin soruyu sorarsın.
    Evet abi aynen zaten yasal bir iş değil sonuçta kimse garanti veremez. Benim anladığım kadarıyla genelde bu işte sorun yaşamak için ya limitleri cidden zorlamak lazım beygir konusunda ya da cidden bilinçsiz kullanıcı olmak lazım. Hani soft bir yazılım yapıp dikkatli kullanan insanların sorun yaşadığını zannetmiyorum, aynı sizler gibi. Ve tabi en önemlisi de güvenilir bir yerde işlem yaptırmak. Ben de zaten limitleri zorlayacak ya da arabanın canını alacak biri olmadığıma göre tek derdim güvenilir yer kalıyor geriye.
    Mesaj atıyorum abi hemen sana.
    •M. Enes Buyukkilic•

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Evet abi aynen zaten yasal bir iş değil sonuçta kimse garanti veremez. Benim anladığım kadarıyla genelde bu işte sorun yaşamak için ya limitleri cidden zorlamak lazım beygir konusunda ya da cidden bilinçsiz kullanıcı olmak lazım. Hani soft bir yazılım yapıp dikkatli kullanan insanların sorun yaşadığını zannetmiyorum, aynı sizler gibi. Ve tabi en önemlisi de güvenilir bir yerde işlem yaptırmak. Ben de zaten limitleri zorlayacak ya da arabanın canını alacak biri olmadığıma göre tek derdim güvenilir yer kalıyor geriye.
    Mesaj atıyorum abi hemen sana.
    Ayen öyle yazılım yapıp sürekli dip gaz gidersen tabiki bazı parçalar çok daha çabuk aşınır ve bozulur birde limitleri var bu işin güç alıcam derken motorun canını almamak lazım, güzel bir yazılım ve hava filtresi işini görür, Bursaya gelirsen bekleriz burada yazılı yapan aynı zamanda bmw servsidir
    2F2F Mazisi..

Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ayen öyle yazılım yaypı sürekli dip gaz gidersen tabiki bazı parçalar çok daha çabuk aşınır ve bozulur birde limitleri var bu işin güç alıcam derken motorun canını almamak lazım, güzel bir yazılım ve hava filtresi işini görür, Bursaya gelirsen bekleriz burada yazılı yapan aynı zamanda bmw servsidir
    İskender de yiyeceksek gelirim sizin oraya Sizin yazılım orda mı yapıldı yoksa beyni İstanbul'a mı yolladınız? Ben BTG ile konuştuğumda böyle birlikte çalıştıkları yerler olduğunu ve araç gelmeden beyni yollayarak işi yaptıklarını söylemişlerdi.

Bu arada Superchips'e attığım maile Türkçe cevap geldi BTG üzerinden

Gelen mailden bir kısım paylaşayım;

"Superchips firması tabiki bizim ülke için 95 oktana göre uygulama gerçekleştirmektedir. Katkılı olan beyin tipini almanız durumunda da her türlü sorunsuz kullanım sağlayacaksınız.. "

İfade bu şekilde. Ayrıca bu motordan 90 adet civarı araç yaptıklarını da belirtmişler.

@Monza
    •M. Enes Buyukkilic•

Senior Member
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ayen öyle yazılım yaypı sürekli dip gaz gidersen tabiki bazı parçalar çok daha çabuk aşınır ve bozulur birde limitleri var bu işin güç alıcam derken motorun canını almamak lazım, güzel bir yazılım ve hava filtresi işini görür, Bursaya gelirsen bekleriz burada yazılı yapan aynı zamanda bmw servsidir
    yazılım filtre yapan zaten gazlamak için yapmıyor mu Sakin kullanacak adamın niye ihtiyacı olsun(arabanın aşırı yavaş olması hariç). Seneye belki 2. aracımda girebilirim bu işe ama hani drift vs geçtim, eğer gazlamayla sıkıntı cıkıyorsa çok cazip gelmedi bana.
    Eski kullanıcı adı: TribalEnfenksiyon