Hayır, yeni X1 'ler önden çekişli diye biliyorum.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    yeni x1 1 serisi 2 serisi hepsi önden çekişli.
    TT

Senior Member Emre52 Üyenin Avatarı
    Alıntı turboadmin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yeni X1 'lerin önden çeker olması kötü, yoksa 240hp süper.
    Ümit'in X1 yazılımla 240 hp olanı ve arkadan itişli , yeni X1 ler önden çekişli doğru ama onlar 240 Hp değil

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    1-2 aya yapıcam kısmetse şuan araştırıyorum E84 x1 arkadan itişli tüm motorları
    F48 1.5 ise önden çeker, yeni 1 seriside önden çekere geçecek dipnot bu arada.
    240 motoru çok zorlar gibime geliyor oluyorsa 200hp bandında ayarlıcam
    Bilgi için sağol Emre
    2F2F Mazisi..

Senior Member Emre52 Üyenin Avatarı
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1-2 aya yapıcam kısmetse şuan araştırıyorum E84 x1 arkadan itişli tüm motorları
    F48 1.5 ise önden çeker, yeni 1 seriside önden çekere geçecek dipnot bu arada.
    240 motoru çok zorlar gibime geliyor oluyorsa 200hp bandında ayarlıcam
    Bilgi için sağol Emre
    Zaten stage 1 240 hp, en soft en sorunsuz... Rica ederim...

Senior Member EB710 Üyenin Avatarı
    F20'lerin parça değişimi olmadan en sorunsuz şekilde sunduğu beygir dilimi hakkında bilginiz var mı acaba?
    •M. Enes Buyukkilic•

BMW F20 ///M | Audi A6 3.0 TDI Quattro | Audi Q3 2.0 TDI Quattro

tolgasecki06
    Guest
    Sdrive arkadan itiş değil mi?

Ben arkadan itişli diye biliyordum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

eski kasalarsa tüm s-drivelar arkadan itişti, ancak yeni kasa sadece 4 çeker veya önden çeker arkadan itiş maliyetten dolayı artık yok

2F2F Mazisi..

Hafta sonu aracı aldım farklı bir araçla tatile gittiğim için çok kullanmadım. Yapılanları kısaca söyleyim, aracın beyni söküldü obdden bağlantı olmadığı için beyin açıldı, beyin verileri vın kodu araç bilgileri ingiltere superchips merkezine gönderildi, oradan araca uygun yazılım yapıp gönderildi, beyne yüklenip montaj yapıldı

X1in motoru 520ide kullanılan motor iile aynı araç yaklaşık 215hp oldu ama dynoya çıkınca gerçek veriler çıkacaktır, ara hızlanmalar ilk kalkış tepkimeleri muazzam ben açıkçası aracın bu hale geleceğini hayal edemezdim, araçtan ürküp ayağımı gazdan çekiyorum. Asıl yapış amacım sollamalar ara hızlanmalardaki hantallığı almak ve sakin kullanımda tüketimi düşürmekti (x1 üst devirlerde vites attığı için tüketim yükseliyordu) ilki tam anlamıyla olmuş ama tüketimi uzun vadede göreceğiz tabi gaza gelip bazmassak

Bu süreçte Levent beye ayrıca teşekkür ederim sağolsun çok ilgilendi yönlendirdiği kişiler çok bilgili ve tecrübeli insalardı ancak bütçemi aştığı için tercih edemedim.

Yapan yer aynı zamanda bmw servisi olduğu için aracın alt yapısında olan ama yüklenmeyen Bmw navigasyon açıldı daha sonra 2016/2 Türkiye haritası yükledi, gerçekten çok iyi çalışıyor aradığım tüm sokalar var, ana ekranın yanında ayrıca açılabilmesi de ayrı bir güzellik.

EXX serisinde kodlama ile sislerin geliş ve iniş aydınlatması açıldı donukununca sinyal yanma süresi ayarlandı kapı açınca cam durması iptal edildi

2F2F Mazisi..

Senior Member FatihDemirel Üyenin Avatarı
    Hayırlı olsun abi deneyelim bir ara
    Eski Kullanıcı adı:16BFD97