Junior Member

Senior Member akın35 Üyenin Avatarı
    Alıntı emyalonso Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    valla ağzımdan almışssınız ,bu paraya bundan güzeli yok benim gözümde

Senior Member avukatyusuf Üyenin Avatarı

Member Ilhancag Üyenin Avatarı
    Konuyu bağlayayım dedim. Evet arkadaşlar kendi soruma cevap veriyorum: ALINMAZMIŞ. 2007 model bir 987 boxster aldım (47bin km'de). Haziran - Kasım 5 ay kadar bende durdu araç. 4 defa servise bırakmak zorunda kaldım. Alması kolay ama bakması gerçekten zormuş. Kasım ayında, tamiri vergisi vb. haric 30 bin tl zarar ile verdim arabayı.

Bunların altından kalkabilecek finansal güce sahip olmayan biri olarak buradaki insanları dinlemediğim için kendime çok kızıyor, bu şekilde bir harakete kalkışacak insanlara da tavsiye olmasını diliyorum.

Boxster veya Cayman alacaksanız mutlaka pdk'lı alın. 31 yaşımda böyle bir zevki tattığım için çok mutluyum ama borcumu hala ödemekteyim...

Member
    alım satımdan boxter dan zarar etmeniz çok doğal hatta cabrio araç kasım ayında satılması bile şans. onun haricinde size ne gibi büyük problem yaşattı. Tuv tarafından 987 boxter en sağlam arabalardan gösterilirdi (arıza yapmayan) Aldığınız araç 10 yaşında illaki sorunları olucaktır fakat bu kadar düşük kilometrede sizi sattırmak zorunda nasıl bıraktı şaşırdım. Birde çok rent a car aracı mevcut cayman ve boxter da.

Senior Member
    Pdk dediğinize göre şanzımanda problem çıktı galiba. Bu grup demek ki otomatik şanzıman işini beceremiyor, bu bariz belli artık. Grubun tüm otomatik araçlarında mı şanzıman sorunu olur, gerçekten sorgulanması gereken bir şey bu.
    1999 A3 1.6 102 Hp Attraction Manuel [Satıldı]
    2006 A3 2.0 FSI Ambition Tiptronic S-Line [Satıldı]
    2010 A5 2.0T Quattro S-Tronic S-Line Hidden Content [Satıldı]

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Alırken kontrolde birşey çıkmadı sonra bazı arzılar mı oluştu, daha öncede yazdığım gibi bu araçları alırken hep kenarda bakım için bütçe ayırmak gerekli. Hayırlısı olsun sizin için
    2F2F Mazisi..

Member Ilhancag Üyenin Avatarı
    Alırken birşey çıkmadı. Ben de biraz şanssızlıklar yaşadım sanırım. Yağ kütüğü patlıyor - motoru soğutan su sistemine yağ karışmaya başlıyor. ben bunu götürdüm başta servise bi gariplik var vites geçişinde etc. diye baktılar (sonradan çok da iyi bir servis olmadığını öğrendim.) "mekanik beyinde" bir sıkıntı var. seni yolda bırakmaz dediler - sıvılarını değiştirdiler - yolladılar. Ben de açıkçası çok ağladım o sıra. Param yok nolur bişi çıkarmayın bana diye. Bu sırada aracı günlük hayatta kullanıyorum tabi. Araba bikaç hafta sonra hararet yaptı. Bu arada su eksiltmeler yaşanıyor. Aldığım günün ertesi günü su ekledim araca. "Bunlar böyle abi, gülü seven dikenine katlanır" tadında yorumlar yaptı servis. Asıl soru şu, satan galeri acaba bunu biliyor muydu bana satarken. Ben onlara geri verdim bu arada aracı. Başka birine satmaya gönlüm el vermedi. Arabada sıkıntı olduğunu bilip satmak.. Bu arada öğrendim ki aracın tüm sıvılarını değiştirip expertize soksam anlamaları neredeyse imkansızmış araçta sıkıntı olduğunu. Neyse arkadaşlar uzatmayayım sonradan 3 defa da girdi servise. birçok parça değişti. En son asıl sıkıntı ortaya çıkınca (yağ kütüğünün patlaması - yağın motora karışması etc.)sağlam bir tutar ödedim. 10K'ya yakın, bu sefer de düzelmesse araç conta yakmıştır dedi usta.

Bu dönemde iş değiştirdim ve daha az kazanmaya başladım. Araba da su eksiltmeye devam edince aradım galeriyi. Yeni işe Porsche ile gidip gelemiyorum bana uygun bir araba ayarla dedim. "SAĞOLSUN" üstüne 10K verip Mercedes C serisi ve sağlam bir hayat dersi aldım.

Akıllandım mı? Hiç sanmıyorum. Bu araba çok temiz, az yakıyor, hiçbir sıkıntısı yok. boya, kaza yok. Porsche yada TT'de hayal edemeyeceğim konfor, teknoloji kullanışlılık var. ama satıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0668495/detay/

İlgilenen olursa gerçekten çok düzgün aracım. Borçlarımı kapatıp daha karakterli bir araç almak istiyorum varsa fikriniz 110 - 120 TL civarına alabileceğim araç, duymaktan memnun olurum. Belki Z4 düşürebilirsem Mart ortasına kadar, 2.3 olabilir diye düşünüyorum.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    geçmiş olsun , bu araçları iyi bir ustaya baktırmak şart. klasik ekspertize sokup aldıysan bu sorunların baş göstermesine şaşırmadım pek. Genelde 8-10 yaşındaki caymanların çoğunda yağ yakma problemi zaten var. Yağ yakan motorunda sonu malum. Şanzımanla ilgili problem çıkarmasına şaşırdım çünkü eski tip şanzımanlar gerçekten çok sağlam diye biliyordum. Aracı kimden aldıysan bayağı bir hor kullanmış. Boxter dan zarar etmen ise gayet normal, çok tutulan bir araç değil , keşke cayman alsaydın en kötü aldığın paraya satardın.

Benim sana tavsiyem o tarz keyif alacağın bir araç için z4 olur o paralara. 2.3 ün teknolojisi eskidir , çok yakar az gider ama sorunsuzdur. eğer bütçen yetiyorsa 140 liralara 2.0 motorlular satılıyor şanzımanı da yeni onlara yönelmeni öneririm.
    TT