Senior Member
    Yaya güvenliğinden puanı düşük ise eğer 5 yıldız alamıyorlar. Yıldızı düşük diye güvenliği zayıf anlamına gelmiyor. Fakat Z4 için yaya güvenliği üst düzeyken kabin içi pek güvenli sayılmıyor..

http://www.euroncap.com/tr/results/bmw/z4/22022

Junior Member
    Ncap 2009 oncesi degerlendirme kriterleri ile 2009 sonrasi farkli, "mukayese edilemez" diye kendi notlari var. Porsche modellerini ncap a zaten gondermemis.

Benim gordugum, bayagi kazali z4 oldu (bana satmaya calisilanlar dahil), o kadar zayif olabilecegini zannetmiyorum.

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Alıntı Bigwhite Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ncap 2009 oncesi degerlendirme kriterleri ile 2009 sonrasi farkli, "mukayese edilemez" diye kendi notlari var. Porsche modellerini ncap a zaten gondermemis.

Benim gordugum, bayagi kazali z4 oldu (bana satmaya calisilanlar dahil), o kadar zayif olabilecegini zannetmiyorum.
    Porschenin kafesi bir saglam bir saglam kendi gozumle gordugum icin ncap felan palavra. 200 le bariyerlere vuran turbo lastikler koptu araba paramparca ama kafese hic birsey olmadi.

Member Ilhancag Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    olmaz yigit özerden aracılıyla geldim de hallederler. Emre Levent i bulun orda
    Hocam sizlere mesaj atmak istedim ama doluymuş mesaj kutunuz, buradan yazıyorum:

Üstad selamlar,

Son yazan arkadaşlar gözümü biraz korkutmuş olsa da son odaklandığım araba ile ilgili biraz detay vereyim. Bugün göreceğim arabayı. Kendisi şehir dışındaymış haftasonu bakamadım araca.

Kazalardan çok haberi yok, doğuşta yapılmış olması lazım dedi. SS Motors'dan almış arabayı. Jantlar için bilmiyorum ama replika olması lazım Cayman'e sığmaz normal turbo jantı sonuçta dedi. Ön lastiklerin değişmesi lazım, bakıma 2 ay önce girdi araba dedi.

Artık bende de araba yok, o yüzden biran önce halletmek istiyorum. Sanırım Es Motors dışında birde 101 nokta expertize sokacağım arabayı. Dediğiniz gibi, kazası belası olmayan araba bulamayacağım (bütçem dahilinde). Es Motor bana soyler dimi bu aracı almayın, yada evet bu aracın şusu değişmiş ama bir sıkıntı yapmaz gibi. Bir de buradaki maliyet ne kadar olur bana? Her aracı da götürmenin anlamı yok sanırım.

Bugün bakarken özellikle nelere dikkat etmeliyim sizce?

Birde asıl bu araç inanılmaz temiz duruyor, ağzına kadar dolu ama ithal. Sahipleri yurtdışındaymış, 1 ay sonra gelecek dedi galerici arkadaş...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85530425/detay

Member
    son ilan gerçekten iyiymiş bu konu sayasinde cayman kafama girmeye başladı fiyatları makul

Alıntı cem.b Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    son ilan gerçekten iyiymiş bu konu sayasinde cayman kafama girmeye başladı fiyatları makul
    hocam ben bir halledeyim sonra bak sen.. Kendime rakip çıkarmıyım şimdi..

Junior Member
    Merhaba;

Ozelden veya buradan sonucu yazarsaniz en azindan caymana ilgi gosterenler olarak bir database olur.
    Eksper olarak Bavaria Yuksel ustayi oneririm, gayet iyidir; ehildir.

Umarim istediginiz arabaya kavusursunuz

Alıntı Ilhancag Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam sizlere mesaj atmak istedim ama doluymuş mesaj kutunuz, buradan yazıyorum:

Üstad selamlar,

Son yazan arkadaşlar gözümü biraz korkutmuş olsa da son odaklandığım araba ile ilgili biraz detay vereyim. Bugün göreceğim arabayı. Kendisi şehir dışındaymış haftasonu bakamadım araca.

Kazalardan çok haberi yok, doğuşta yapılmış olması lazım dedi. SS Motors'dan almış arabayı. Jantlar için bilmiyorum ama replika olması lazım Cayman'e sığmaz normal turbo jantı sonuçta dedi. Ön lastiklerin değişmesi lazım, bakıma 2 ay önce girdi araba dedi.

Artık bende de araba yok, o yüzden biran önce halletmek istiyorum. Sanırım Es Motors dışında birde 101 nokta expertize sokacağım arabayı. Dediğiniz gibi, kazası belası olmayan araba bulamayacağım (bütçem dahilinde). Es Motor bana soyler dimi bu aracı almayın, yada evet bu aracın şusu değişmiş ama bir sıkıntı yapmaz gibi. Bir de buradaki maliyet ne kadar olur bana? Her aracı da götürmenin anlamı yok sanırım.

Birde asıl bu araç inanılmaz temiz duruyor, ağzına kadar dolu ama ithal. Sahipleri yurtdışındaymış, 1 ay sonra gelecek dedi galerici arkadaş...

Member
    hocam ben bir halledeyim sonra bak sen.. Kendime rakip çıkarmıyım şimdi..
    haha yok eyvallah bnm planlar 2017 de artık 2016 yı s3 ile bitircez muhtemelen

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı

Üstad selamlar,

arac guzel ithal olmasi birtek handikap. oda zaten ustunden 10 sene gecmis birsey olmaz. jantlar replika ise fiyat dusurun kazasi varsa fiyat dusurun

esmotor da liftler doluysa gittiginizde onlar sizi yonlendirir zaten muhtemelen yan tarafa yollarlar. neyi degismis neyi degismesi gerekiyor ne var ne yok bakarlar bilgisayara baglayip son kayitlarinida alirlar. dogustada bi sase no dan sorgulama yapin. ne bakimlar gormus diye.

bi kere orginal jant almaniz lazim replika ise direk degistirin lastikleri degistirirsiniz . yag filtresi polen filtresi yag degisimi yaparsiniz. bunlar hangi arabayi alirsaniz alin banko yapacaginiz islemler. bende orginal 997 turbo janti var 19 eger olculerimiz uyuyorsa satabilirim size zaten

Üzülerek belirtiyorum ki, bütçem dahilinde içime sinen bir araç bulamadım ve sanırım 2012 A5 veya 2014-2015 3.20ied (iç-dış mpaket) alacağım.. 1 yıl kadar bu ikisinden birine biner, bir yandan da para biriktiririm diye düşünüyorum. Sonrasında umarım temiz 2010 üstü, 55-60km altı bir Cayman... Bu iki araç arasında hangisini tavsiye edersiniz? Çok çok severek kullanmayacağım için bütçeyi 135k TL olarak belirledim..

A5 http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7728429/detay/

Bmw 320 http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...60526192/detay

A5'in kazası var ön kaput ve çamurluk değişmiş. Bu arabayı geçiş amaçlı kullanacağımı varsayarsak (asıl amacım Cayman için para biriktirmek , en az hangisinden zarar ederim sizce? Hangisi daha keyifli olur?