Member Ilhancag Üyenin Avatarı
    Şanzıman direk problem olarak gösterilmedi ama, mesela arabayı 1 hariç hangi viteste kullanırsam 1500-1800 devir arası böyle bir titreme (jerking) yapıyordu araba sanki ayağını debriyajdan çekersin, stop edeyim mi gideyim mi diye titrer ya, o şekil. Buna sebep olarak "mekanik beyin" dediler. Her nedemekse. Valla başından doğuşa götürseydim belki bukadar çok deneme yanılmaya maruz kalmayacaktım. Aynı paralara çıkacaktım.

Hatırlarsanız, ben de hiç istemiyordum boxster. Cayman almak için çıkmıştım yola. Üstünü açamam diye çekiniyordum ama insan alışıyor - milletin de pek umrunda değilsiniz zaten..

Z4 konusunda aslında 3.5lar var ama çok patlak... Motor büyük olduğu için vergisi çok - yakıyordur da. O yüzden tercih edilmiyor heralde. Fiyat olarak uygunlar.. Önce benimkinin gitmesi lazım. Çok da acelem yok.

Bu arada daha önce forumdan okuduğum bir olay başıma geliyordu. Cuma günü koydum ilana aracı. Biri aradı - otelciyiz şirkete alıcaz vb hikayeler. Hemşeri çıktık! (çok sevmem zaten hemşehri muhabeetini) Akşam geldiler 3kişi baktılar araca. Alıyoruz yarın servise götürelim dediler. Okay dedim. Tipler kayık ama inanılmaz kibarlar. Laleli'de otel mi işletiyorlar - turizmcilik mi yapıyorlar tam dinlemedim. Cumartesi günü vakit yok - ben sana güvendim abi okaydir. Abim Salı günü Almanya'ya gidiyor - Pazartesi çok yoğunuz gel bi çayımızı iç, arabayı alalım dedi. Ben de burdan okuduğum dolandırıcılık hikayesinden de etkilenerek. Sen gel Levent'e bir notere vereyim satışı dedim. Israr etti biraz filan. Abin gelince satılmadıysa alırsınız dedim. Ses kesildi. Acaba alıcıyı mı kaçırdım yoksa dolandırılmaktan mı kurtuldum bilemedim 138.500'e anlaşmıştık.

Senior Member
    Geçmiş olsun, cidden çok can sıkıcı bir durum, üzüldüm. Bilindik bir arızanın üzeri örtülüp araç satılıyorsa, zaten yapacak bir şey yok, hangi bir parçasının derinine inip inceleyecekler, öyle bakılıyor iyi mi iyi, alıyoruz, sonrası malum işte.
    Kendimden biliyorum, ben de sıkıntılarla aldığım A5'e şanzıman için 11k harcadım, lastikleri yeniledim 4.5k, bakım, balata, buji, bilya vs. etti 17k hâlâ biniyorum, bu kadar para döküp de başkası hazıra konsun istemiyorum, umarım başka sorun çıkarmaz da 2 yıl daha binebilirim.
    VW grubundan bir daha da otomatik araba almam, sizin durumdan bu dersi bir kere daha aldım.
    1999 A3 1.6 102 Hp Attraction Manuel [Satıldı]
    2006 A3 2.0 FSI Ambition Tiptronic S-Line [Satıldı]
    2010 A5 2.0T Quattro S-Tronic S-Line Hidden Content [Satıldı]

Senior Member
    Alıcı kaçırmadınız, dolandırılmaktan kurtardınız.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Alıcı kaçırmadınız, dolandırılmaktan kurtardınız.
    Aynen kurtulmuşsunuz, çay içme muhabbeti varsa işin içinde zaten bit var.
    2F2F Mazisi..

Senior Member ItaLioNStaLLioN Üyenin Avatarı
    40bin km deki aracta bu kadar sorun beklemezdim acikcasi. Ama sans meselesi,sifir arabada da sorun cikabiliyor.
    Çocuklar inanın,inanın çocuklar
    Güzel günler göreceğiz güneşli günler...