Senior Member Andromeda Üyenin Avatarı
    Evet nihayet dün amazon.com dan sipariş ettiğim Micca speck G2 medya oynatıcı geldi Ancak henüz araca montaj yapmaya zamanım olmadı. Sanırım hafta sonu gündüz vakti en uygun zaman olacak bu iş için. Bu arada oynatıcının ara yüzünü ve performansını görmek için evdeki televizyona bağlayıp test ettim. Ürün gerçekten boyutundan beklenmeyecek kadar kullanışlı ve performanslı. Aşağıda fotoğraflarda da görüleceği üzere cihaz aracın anahtarı kadar boyuta sahip. Menüde ilerleme çok akıcı. 1080p DTS sesli mkv formatlı videoları hiç bir sorun olmadan oynatıyor. Altyazılarda boyut renk ve pozisyon ayarlayabiliyorsunuz. Karakter dil kodlaması seçebiliyorsunuz. Ancak bu noktada maalesef Türkçe seçmeme rağmen ğ ve ı harflerini göstermiyor. ş ve ç de ise bir sorun yok. UTF-8 ile de denedim ancak onda da olumlu sonuç alamadım. Bakalım mailime olumlu ve sorunu giderecek bir cevap gelecek mi? Firmaya Türkçe menü ve karakter kodlaması konusunda kim destek veriyorsa bu konuda epey eksiği olduğu ortada.

AUDI Q5 2.0 TDI & [BMW 116i SATILDI] Mercedes Benz C180 Coupe

Araca sistemi kurdum ama gel gör ki elimde mevcut olan Slink marka 200 Watt'lık 12v==>220v inverter işe su koyuverdi. Cihazı Slink ile besleyip HDMI ile monitöre bağladım. Ancak şebeke elektriği ile canavar gibi çalışan Micca Speck G2 Slink'in verdiği akımı beğenmemiş olsa gerek ki USB'den bağladığım harddiskleri çalıştırmadı. Güç yetersiz geliyor olabilir diyerek flashdisk ile denedim ama sonuç yine olumsuz oldu. Son olarak SD hafıza kartıyla denediğimde kartı gördü. "Nihayet oldu işte!" dedim ki bu seferde mp3 ses dosyalarını sorunsuz çalıştırırken mp4 veya mkv gibi uzantılı video dosyalarını bir kaç saniye çalıştırıp sonra kilitlendi. İnternette biraz araştırma yaptım ve sorunun inverterin tam sinus dalgası vermemesinden kaynaklandığına kanaat getirdim. Uygyn bir zamanda Ankara'da Konya sokağa gidip oradan daha kaliteli ve tam sinus dalgası verebilen bir inverter alarak çözüme kavuşacağımı ümit ediyorum. Aracın yanına uzatma kablosu ile normal şebeke elektriği çekip çalıştırdığımda sorunsuz çalışıyor. Son durum bu

Medya oynatıcının HDMI çıkışını HDMI splittera bağladım oradan da 2 HDMI kablosu ile monitörlere bağladım.

Aşağıdaki fotoğrafta gözüken 600 Wattlık inverterı alarak problemi çözdüm. Bunu da bagaja alıp oradaki çakmaklığa taktım. Oradan da koltuğun altındaki boşluğa uzatma kablosu ile elektriği çektim.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    güle güle kullanın güzel olmuş
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    Ön yolcu kotuğunun arkasındaki eşya gözü çantası orjinalmi? Bende böyle birşey almak istiyorum , hem çocuğun suluk vs'sini koymak , hemde ayakkabısıyla koltuğu arkadan kirletmesini önlemek için....

Alıntı UzTdi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ön yolcu kotuğunun arkasındaki eşya gözü çantası orjinalmi? Bende böyle birşey almak istiyorum , hem çocuğun suluk vs'sini koymak , hemde ayakkabısıyla koltuğu arkadan kirletmesini önlemek için....
    Koçtaş, Bauhaus ya da çocuk/bebek ürünleri satan mağazalarda satılıyor. En önemli faydası çocuğun ayakkabıları ile koltuğun arkasını kirletmemesi, çizmemesi.