Senior Member Andromeda Üyenin Avatarı
    Benim 2 yaşında bir oğlum var ve her çocuk gibi çizgi film meraklısı Tabii araçtayken de bizim telefondan ya da tabletten çizgi film izliyordu ama bazen şarjı bitiyordu bazen telefon çalıyordu, uygun bir yerde sabitlemek sorun oluyordu vs. Baktım böyle olmuyor ve zaten epeydir de bu konuda bir şey yapmak niyetim vardı bu saydığım durumlar da bu niyetimi hızlandırmamı sağladı. Aslında ilk düşüncem öndeki sistemi de update edip navigasyon sistemi de taktırmaktı ama bu işi yapan bir kişi sisteme yapılan müdahalenin bazen aracın arıza vermesine neden olduğunu söyledi. Ayrıca uzun sürecek bir işti ve ben o gün (5 Mart 2016 Cumartesi öğleden sonra) bu işi yaptırıp bitirme kararı aldığım için daha pratik olanı seçtim ve arka koltuklara monitör medya oynatıcı taktırmaya karar verdim. Niyetim kafalıklarda monteli sistemden yaptırmaktı. Ancak hem bej renginin benim aracın koltuklarının bejine tam uymaması hem de monitörde kullanılan plastik malzemenin kalitesiz olması nedeni ile bundan vaz geçip kafalık ayaklarına takılan sistemde karar kıldım. Üstelik kafalıklardaki monitörler 7 inch iken diğerinin 9 inch olması da bir artı ve tercih sebebi idi benim için. Bunun rengi de aracın koltuk rengi ile daha uyumlu oldu. Yaklaşık 20-25 dakika süren bir işçilik ile montajı tamamladılar.
    Cihazın markası NewFron Bu pazarda neden şöyle daha bilindik markalar kaliteli ürünler üretip piyasaya sunmuyorlar anlamıyorum. Ve halen HD diye sattıkları cihazların ekranları 800x480 çözünürlükte. Artık bu monitörlerin de gerçek HD çözünürlükte olma vakti geldi de geçiyor.
    Gelelim sistemin artıları ve eksilerine:
    ARTILARI:
    1-Her iki monitörde de diğerinden bağımsız DVD sürücü var. Bazı kafalıklı modellerde tekinde DVD sürücü bulunuyor.
    2-Her monitörde USB, SD, HDMI, AV girişleri var. Ayrıca kulaklık çıkışı ve IR (Kızılötesi) kulaklık bağlantısı (2 kanal) mevcut. Her iki monitör için birer adet uzaktan kumanda var.
    3-Bir monitördeki görüntüyü diğerinde de izlemek mümkün.
    4-Malzeme kalitesi kafalık monitörlerine göre daha iyi. (Deri görünümlü suni malzemenin kalitesi fena değil. Yeterli)
    EKSİLERİ:
    1-Yetersiz ekran çözünürlüğü (800x480) Gerçi henüz daha yüksek çözünürlüklüsüne rastlamadım.
    2-USB bağlantısında sadece FAT32 dosya sistemini görüyor. NTFS olarak formatladığım iki flashdiski görmedi.
    3-Youtube'dan download ettiğim mp4 formatındaki bazı çizgi filmleri oynatmadı (Unsuported format uyarısı verdi)
    4-Dil kodu olarak Türkçe seçilmiş olmasına rağmen harici altyazılarda Türkçe karakter sorunu var.
    5-Altyazıda renk seçeneği yok. Beyaz renk sabit. (Ben sarı rengi seçiyorum böylece beyaz sahnelerde de altyazıyı okuma problemi olmuyor)

Özellikle dosya seçmesi, NTFS sistemini görememesi ve altyazı karakter ve renk sorunları can sıkıcı. Bu nedenle bu konuyu kökten bir çözümle çözmeye karar verdim ve bütün bunları halletmek üzere Amazon'dan bir medya oynatıcı siparişi verdim. Siparişim yola çıktı ve ay sonuna doğru elime ulaşacak. Geldiğinde onunla ilgili montaj fotoğrafları ve elde ettiğim sonuçları da paylaşacağım.
    Siparişini verdiğim medya oynatıcı : http://www.amazon.com/gp/product/B00...ilpage_o00_s00

Monte edilmiş sisteme ait bir kaç görüntü:

Devam edecek ...
    AUDI Q5 2.0 TDI & [BMW 116i SATILDI] Mercedes Benz C180 Coupe

Senior Member EB710 Üyenin Avatarı
    Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde izlensin Güzel bir uygulama olmuş. TV özelliği olabiliyor mu acaba? Bir de sakıncası yoksa maliyet ne kadara geldi?
    •M. Enes Buyukkilic•

BMW F20 ///M | Audi A6 3.0 TDI Quattro | Audi Q3 2.0 TDI Quattro

Teşekkürler Enes Bey.

Cihazın dahili olarak tv tuneri yok. Zaten biliyorsunuzdur analog tv yayınları hareket halindeyken pek verimli olmuyor. Sürekli olarak görüntü bozulması oluyor. Dijital karasal yayına geçilirse bu durum ortadan kalkacak. Aslında geçtiğimiz yıl dijital karasal yayına geçilecekti ancak söylentilere göre uydu cihazı sistemleri firmalarının lobi faaliyetleri nedeni ile geçilememiş. İnşallah bir an önce geçilir de araçta net TV izleme imkanı oluşur. Ancak yine de araçlar için satılan analog portatif TV alıcıları mevcut. İstenilirse bundan alınıp monitörlere AV girişinden bağlanabilir.

Diğer sorunuzun cevabına gelirsem sistemin maliyeti 1000 TL. Amazon'dan sipariş verdiğim medya player ve HDMI Kablosunun fiyatını da üzerine eklersek yaklaşık 150 TL daha ilave etmek gerekir toplam maliyet için.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    güle güle kullanın bence çok şık ve güzel olmuş ben bmwden orjinal ipad tutucu aldım titreşim sorununu çözdüm , aracınıza alarm taktırın ve arka camlalara kesinlikle flim yaptırın

2F2F Mazisi..

Teşekkürler Ümit Bey. Ben de piyasadan bir tablet tutucu almıştım ilk olarak. Galaxy Note 10.1 var tablet olarak, onu tuttururum diye almıştım ama dandik bir şeymiş ki daha kafalık ayaklarına montaj yaparken tutma uçları kırıldı iyi mi Tabii sizinki orijinal olunca güzelce oturmuştur, güle güle kullanın.
    Bu arada ben de medya oynatıcıyı bekliyorum. O gelince elimdeki birkaç terabaytlık HD film arşivi ve konser videoları da araçta sorunsuzca izlenebilir hale gelecek inşallah (Hoş arabayı uzun yolda genellikle kullanan ben olduğum için bunun keyfini sürmek benim için pek mümkün olmayacak ama ben zaten bu sistemi kurmaktan daha fazla zevk aldım)

Bu arada araçta 1 numara 3M film var ama arka camları 2 numara ile değiştirmeyi düşünüyorum. Hem sistem açısından hem de güneşi daha fazla kesmesi açısından böyle bir değişiklik faydalı olacaktır. Satıcı sistemin faturası ile de kasko sigortasına başvurup kayıt ettirmemi belirtti onu da yaptırmakta fayda var.

kesinlikle kaydettirin derim, cam flimlerini de2 numara ieal olur, akra koltukta olanlar yaşadı
    2F2F Mazisi..

Vallahi eğer şu sipariş ettiğim medya oynatıcı da evde kullandığım gibi güzel bir şey çıkar ve format, altyazı vs gibi sorunları çözerse arka koltukta yer almak için seyahatlerde arka koltuğa geçip direksiyonu eşime satabilirim. Gerçi sağ ön koltuk yolcusu için de güneşlik şeklinde monitörler mevcut. Yıllar önce Rover 400 aracım vardı ona taktırmıştım bundan. TV Tuneri bile vardı Şöyle şeyler var: http://www.amazon.com/Tview-T1220SV-...ds=car+monitor
    İnsanın bu devirde çocuk olası geliyor. Şimdiki çocuklar çok şanslı. Klimalı araçta kurul arka koltuğa aç filmini klibini izle ya da oyun oyna. Ohh keyfe bak yaa

Member dodiribi Üyenin Avatarı
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    güle güle kullanın bence çok şık ve güzel olmuş ben bmwden orjinal ipad tutucu aldım titreşim sorununu çözdüm , aracınıza alarm taktırın ve arka camlalara kesinlikle flim yaptırın

Merhabalar,

bende düşünüyorum, fiyat ve nereden temin ettiğiniz öğrenebilirmiyim.

Tşk.ler
    A4 B7>B9 ___ Hidden Content
    X3 F25

Borusan yetkili satıcıdan aldım ama fiyatı baya tuzlu bilginiz olsun
    2F2F Mazisi..