Junior Member
    Merhaba arkadaşlar aracım seyir halindeyken akü ışığı yaktı akünün zayıfladığı ni mi gösteriyor yoksa başka bir arızaya işaretmidir?m.jpg

Senior Member
    Alıntı m.i Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar aracım seyir halindeyken akü ışığı yaktı akünün zayıfladığı ni mi gösteriyor yoksa başka bir arızaya işaretmidir?Eklenti 16576
    Şarj dinamosunda sıkıntı var
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Member OzgurTurk Üyenin Avatarı
    Şarj dinamosunun kayışıda kopmuş olabilir

Member
    sen götürme aracı hareket ettirme şarj dinamosu şarj etmemesi bitmesi durumunda araba gazdan ayağını çekince stop etme riski var başıma gelmişti bu stop etme olayı hocam riske atma canını çekici çağır alsın arabayı o götürsün. bi anda şok olursun soğukkanlı olamazsın stop edince frene basayım dersin ama kitler herşeyi eğer yavaş giderim dersen ayağın hep gazda olsun 1500 devirde git hep o şekilde stop etmez akü bitse bile ama dediğim gibi hocam tedbir olarak çekici çağır sen o götürsün arabayı servise.

birde hocam sen illa ben giderim götürürüm diyorsan hiç bir elektronik cihazı açma arabada sadece motor çalışsın (far açma, cam açma, klima açma)

hocam bir de senin araçta galiba yazılım var stage 2. normal stock haldeyken yaptı mı hiç bunu? aracın motor beyni çalışma prensibinde yüksek güç üretmek için bujilerin ısınması vs yanmanın daha çok olması için gerekli elektriği çekince akün ve şarj dinamon kaldıramamış olabilir bi noktadan sonra. ona da baktır derim bence eğer yazılımdan önce stock haldeyken böyle bişey başına gelmediyse. saygılar...

Junior Member
    geçen ay benim de yandı,bildiğin aküsü bitmiş,yeni akü ile değiştirdim hatta bir kaç binmek zorunda kaldım öylece.

Member masserata Üyenin Avatarı
    Alıntı tmcgarnett Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    sen götürme aracı hareket ettirme şarj dinamosu şarj etmemesi bitmesi durumunda araba gazdan ayağını çekince stop etme riski var başıma gelmişti bu stop etme olayı hocam riske atma canını çekici çağır alsın arabayı o götürsün. bi anda şok olursun soğukkanlı olamazsın stop edince frene basayım dersin ama kitler herşeyi eğer yavaş giderim dersen ayağın hep gazda olsun 1500 devirde git hep o şekilde stop etmez akü bitse bile ama dediğim gibi hocam tedbir olarak çekici çağır sen o götürsün arabayı servise.

birde hocam sen illa ben giderim götürürüm diyorsan hiç bir elektronik cihazı açma arabada sadece motor çalışsın (far açma, cam açma, klima açma)

hocam bir de senin araçta galiba yazılım var stage 2. normal stock haldeyken yaptı mı hiç bunu? aracın motor beyni çalışma prensibinde yüksek güç üretmek için bujilerin ısınması vs yanmanın daha çok olması için gerekli elektriği çekince akün ve şarj dinamon kaldıramamış olabilir bi noktadan sonra. ona da baktır derim bence eğer yazılımdan önce stock haldeyken böyle bişey başına gelmediyse. saygılar...
    Tavsiyeler güzel ama alternatör hiç şarj etmiyor ve sürüş sırasında akü tamamen deşarj olursa gaza basmanın bir anlamı yok. Ne yaparsan yap motor stop edecektir.
    gönül ota konmuş, bok şok!

Member
    Alıntı masserata Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tavsiyeler güzel ama alternatör hiç şarj etmiyor ve sürüş sırasında akü tamamen deşarj olursa gaza basmanın bir anlamı yok. Ne yaparsan yap motor stop edecektir.
    hocam valla benim bildiğim akünün içindekiyle biraz gidebiliyorsun ve alternatör çalışmasada arada tepkisiz olarak direk motor gücüyle aküye biraz olsun destek oluyor yani benim bildiğim böyleydi ve benim başıma gelmişti bu gazdan çekince arabadaki herşey bi anda kapandı hız devir göstergesi bile ,sonra basınca gaza tekrar geri geldi ama o an hakkaten soğukkanlı olmasam sakatlık çıkardı. ama @m.i arkadaşımız çekici çağırması en temizi. bu arada herhangi bir gelişme var @m.i ? herhangi bir işlem vs yaptın mı konu ile alakalı? rica etsem bilgi verebilir misin?
    Audi A4 B5 1.8T Quattro 97

Junior Member
    Alternator calismadigi muddetce aku bittiginde araba istop eder ve oylece kalir. Gaz basmaniz vs durumunda hic bir sekilde sarj olmaz. Zaten bu durumda arabayida bi daha calistiramazsiniz.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Member
    o zaman benim başıma gelen neydi hocam? iyice tırstım şuanda valla 2 sene de 1 akü değiştircem herhalde bu psikoloji ile. çünkü o an aklıma gelince bi ürperme geliyor bana.
    Audi A4 B5 1.8T Quattro 97