Senior Member jubahakan Üyenin Avatarı
    Bu renk ve kombinasyonla hoş duruyor sanki:

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Levent bu resim sana önceklikle gitsin

İş dolayısıyla foruma giremedim mercedesçiler üşüşmüş hemen, araç sınıf olarak glaya yakın ancak gladan daha kısa ama daha yüksek, sınıf olarak q3ün altı yani yaklaşık fiyat konumlandırması 90-120bin tl civarı olacaktır. Antın bilgilerine ek olarak ekleyim halkımız aydınlasın.

Yeni Audi Q2 markanın mini SUV segmentindeki en yeni üyesi olarak 86. Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı.

Audinin yeni tasarım detaylarından izler taşıyan Q2 crossover görüntüsü altında gerçek bir SUV karakteri taşıyor. Q2, kardeşlerine nazaran daha sportif ve keskin çizgilere sahip. Yan profilden otomobili incelediğinizde olabildiğince baby SUV diye tabir edilen otomobilleri andırıyor. Ancak yüksek omuz çizgisi ve plastik detayları Yeni Audi Q2nin neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.

Yeni Audi Q2nin arka kısmının tasarımındaki sportiflik otomobilin tüm gövdesindeki sportif detaylarla örtüşmeyi başarıyor. LED teknolojili stoplar, egzos difüzörü ve genç görüntüsü otomobili hemen fark edilir kılmış. Audi, yeni otomobili olan Q2âyi œurban-type vechile larak adlandırılıyor. Bunun anlamı aslında yarı arazi yarı asfalt yani şehirli olması demek.

Yeni Audi Q2, 5 kapılı ve dört koltuklu olarak satışa sunulacak. Otomobilin şimdilik bir coupe versiyonu yok ama bu olmayacağı anlamına da gelmiyor. 4.19 metre uzunluğa, 1.79 metre genişliğe ve 1.51 metre uzunluğa sahip olan yeni Audi Q2, 405 litrelik bagaj hacmine sahip.

Otomobilin içine bindiğinizde ise Audinin benzer kabininde olduğunuzu hemen fark ediyorsunuz. Son günlerde kullanmış olduğumuz yeni Audi A4 ile neredeyse birebir aynı olan bu kabindeki MMI navigasyon ve bilgi ekranı konsolun tam ortasına konumlandırılmış durumda, ayrıca bu ekranı hemen vites kolunun arkasında yer alan touch pad üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz.

Yeni Audi Q2nin özellikleri bunlarla sınırlı değil, Audi Virtual Cockpit uygulaması (sanal gösterge) Q2deki yerini almış. Bu ekranın okunabilirliği ve takip edilebilirliği oldukça kolay. Ayrıca Yeni Audi Q2 bunun haricinde kullanıcısına head-up displayde sunuyor.

Yeni Audi Q2nin güvenlik donanımlarına baktığınızda ise adaptif cruise kontrol, hareketli nesne algılayıcı, trafik asistanı, şerit takip asistanı, trafik levha okuma sistemi ve daha fazlasını bulabiliyorsunuz.

Yeni Audi Q2nin motor seçenekleri hakkında sizlere bilgi vermemiz gerekirse, 1.0, 1.4 ve 2.0 TFSI olarak benzinli, 1.6 ve 2.0 lt olarak da dizel motorlar seçenekler arasında
    Bu motorlardan hangileri ülkemize gelir diye sorduğunuzun farkındayız, Audi markasından bu konuyla alakalı kesin bir açıklama yok ancak bizim tahminimiz öncelikle 1.4 TFSI ve 1.6 TDI motorlar olarak şekilleniyor.

Yeni Audi Q2, 2016 yılının ortasında üretilmeye başlanacak ve bunun sonucunda da ilk teslimatlar 2016 yılının sonbahar aylarında olacak!

2F2F Mazisi..

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    umit bey hic oyle bir gla ile karsilastinizmi ?

Senior Member Omercan Üyenin Avatarı
    Yok artık boşun boşu GLA ile hiçbir zaman göremeyeceğimiz dolulukta q2 mi. Çok mantıklı bi karşılaştırma olmuş

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu arada okunmuyor sayın admin

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mercedes Benz 500SE-1987
    BMW 3.25i-1993
    Audi A3-2012

Senior Member Trooper Üyenin Avatarı
    @Ümit abi gerçekten acımasız olmuş kapak jantlı GLA Çoğu kişinin aksine ben aracı beğendim özellikle yan formunu, ama arkasında "kaslı Polo" görüntüsü olduğuna katılıyorum, biraz baktım 1.0 motor 116Ps'miş bence şehir içi gayet mantıklı, şehir içinde küçük olsun ama biraz da yüksek olsun diyenler için gayet ideal araç bence.
    Olmasaydın...Olmazdık...1881-193∞

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Ömarcan karşılaştırma yapmadım yazıyı okumadın sanırım? O resmi GLA 45 koyan Levent kardeşime kinaye olsun diye koydum zaten.
    Tapatalktan bazen okunmuyor pc üzerinden okuyabilirsiniz.

Rakip olarak ben mini olduğunu düşünüyorum. Bu aracı küçük şehir suvu olarak düşünebilirsiniz.
    2F2F Mazisi..

Senior Member Kürşat Turan Üyenin Avatarı
    Ben çok beğendim, bundan sonraki aracim olabilir çok hoşuma gitti

In God we trust...
    Senaryoyu ben yazarım, figüranlar oynar...

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    bence reno kadjara anca rakıp olur bu

Senior Member ozy Üyenin Avatarı
    Yeni q6 da geliyor, gecen hafta gormustum yeni uretim bantlari kuruluyordu brukseldeki audi fabrikasida, ve %100 elektrikli motor olacakmis...

Senior Member Andromeda Üyenin Avatarı
    Ben pek beğenmedim. İçi A3 ile aynı gibi. Kendine özgün değil. Q3 varken bence gereksiz bir ara model olmuş.
    AUDI Q5 2.0 TDI & [BMW 116i SATILDI] Mercedes Benz C180 Coupe