Junior Member
    Merhaba arkadaşlar,

Audi Q3 1.4 TFSI 2015 aracım var. Bursa'da yaşıyorum. Uludağa çıktığımda aşağı inerken 90 derecede olan motor sıcaklığı gaza basmadığımda motor hiç çalışmıyormuş gibi ilk sıcaklık değerine düştü. Aynı sorunu şehir içindede yaptı. Bununla ilgili Doğuş otoyla konuştum. İlk olarak termostat değişti. Daha sonra tekrar servise götürdüm çözülmedi. 3. ye götürdüğümde bunun normal olduğunu ACT(2 silindir modu) devreye girdiği için motorun soğuduğunu belirttiler. Tabi bu esnada kalorifer fanındanda soğuk üflemeye başladı. Yani buzlu karlı olan yolda gaza basmadan motor freniyle indiğim için defalarca aracımın içinde üşüdüm.

Sizce bunun çözümü var mı?

MMI üzerinden manuel olarak değiştirilebilen yeni yazılım yapsalar ve ACT özelliğini devredışı bırakabilsem bu sorun çözülür mü?

Bu durumla karşılaşan var mı?

tolgasecki06
    Guest
    Foruma hoş geldiniz. Öncelikle konu açmanız içiniz kendinizi tanıtmanız gerekiyor.

''Yeni Üyeler Kendini Tanıtıyor'' ( Konu Açabilmek İçin Burada Kendinizi Tanıtınız)
    http://www.turbofsi.net/forum/showthread.php?t=22612

Sorunuza gelirsek, önceki aracımız ACT A3 Sedan'dı bu tarz bir sıkıntı yasamadık. Ben sıcaklığa pek bakmazdım ama soğuk üfleme durumu yoktu.

O yazılım isi zor, ayrıca ACT'de devre dışı bırakılırsa o araç sizi üzer. Aynı motora sahip diğer araçlar gibi ekonomik degil zaten Q3. 6 ileriler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Gecmis olsun benzer sorunu q5 de yasadik.. Bizde ekstra olarak hararet ilk calistirmada 90 a geliyor ancak ikinci calistirmada 90 a bile ulasamiyor gaz verilmedikce daha da dusuyordu.. Takipteyim

eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Junior Member
    Doğuş oto merkezede ilettim bu konuyu bende onlardan cevap bekliyorum. Bakalım nasıl bir çözüm üretecekler. ACT yi manuel olarak kapatıp açabilsek böyle bir yazılım yapsalar acaba çözülür mü? Bu öneriyi ileteceğim AUDI AG yede iletecekler bu konuyu.

tolgasecki06
    Guest
    Sevkinizi kırmak istemem ama sanmıyorum öyle bir yazılım yapacaklarını

Senior Member r56s Üyenin Avatarı
    Yeni konu acmiyim dedim audi q3 1.4 tfsi da sag on den bir ses geliyor, Arkadasim servise gitmis pek anlamaz arac 2014 20 binde.Motor kulaginda sorun falan var demisler bende anlamadim varmi bilen eden ? daha once boyle sorun yasayan.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Junior Member
    Gelen sesin tam olarak nereden geldiğni tespit edebildimi? Tıkırtı gibi bir sesse torpidodan geliyor bende karşılaşmıtm. Torpitoyu boşaltım denemiştim. Ses gelmedi.

Member
    hararet sorunu vw cc 2.0 tdi aracımda vardı, bakırköy-tuzla arası 90-100 km hızla bile çeyrek onca oynuyordu çok sıkıştırınca 90 a yaklaşıyor ancak sakin kullanmaya başlayınca ise düşüyordu, bazen ise hiç birşey yokmuş gibi 90 derecede kalıyordu, aynen sizin gibi hiç ısınmadığı zaman soğuk üflüyordu kış aylarında yılbaşı gibi özel servise götürdüm benim araç için 2 tane termostat olduğunu söyledi 2 sinide değiştirdi çok şükür artık böyle bir sorunum yok, acaba sizin aracınızda da 2 termostat olabilir mi acaba ihtimali geldi aklıma

Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    Alıntı watershine Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar,

Audi Q3 1.4 TFSI 2015 aracım var. Bursa'da yaşıyorum. Uludağa çıktığımda aşağı inerken 90 derecede olan motor sıcaklığı gaza basmadığımda motor hiç çalışmıyormuş gibi ilk sıcaklık değerine düştü. Aynı sorunu şehir içindede yaptı. Bununla ilgili Doğuş otoyla konuştum. İlk olarak termostat değişti. Daha sonra tekrar servise götürdüm çözülmedi. 3. ye götürdüğümde bunun normal olduğunu ACT(2 silindir modu) devreye girdiği için motorun soğuduğunu belirttiler. Tabi bu esnada kalorifer fanındanda soğuk üflemeye başladı. Yani buzlu karlı olan yolda gaza basmadan motor freniyle indiğim için defalarca aracımın içinde üşüdüm.

Sizce bunun çözümü var mı?

MMI üzerinden manuel olarak değiştirilebilen yeni yazılım yapsalar ve ACT özelliğini devredışı bırakabilsem bu sorun çözülür mü?

Bu durumla karşılaşan var mı?
    hocam sorunu çözebildiniz mi? bir de q3'ten genel olarak memnun musunuz? Kullanışlı mı, SUV hissi veriyor mu, çok problem çıkarıyor mu, çok yakıyor mu?
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)