Senior Member Avalon Üyenin Avatarı
    Alıntı ingolstadt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tarık abii ET degeri uygun olmazsa jant yaa camurluktan dışarı taşar yada cok içerde kalır süspansiyona sürter,benim başıma geldi,yanlış ET degerli jant aldım cok içerde kaldı,siz mümkün oldugunca uygun ET degerli bulmaya calışın,küçük binek araclarda spacer ile fark kapatılıyo ama büyük araclarda basıl olur bilmem.
    Levent abinin bu konuda bilgisi vardır tahminimce.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    İsmail Bey , detaylı bilgiler için çok sağolun...

Şimdi Avek i arayıp net bilgi aldım...21" için ET değeri 31 imiş...25 ile 31 arasında ki fark kurtaracak bir farkmıdır acaba ?

@Monza Levent Bey yetişin buna heralde en iyi siz cevap verirsiniz

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Aynen abii en dogru bilgiyi servis verir,aslında aracın kullanım kitabındada takılacak jant ebatları için yazabilir ET degeri.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member
    Bu konunun 4. Sayfasında size aracınızın opsiyon fiyat listesini yollamıştım. Listenin 13. Sayfasında sah.com daki jantlar opsiyon listesinde zaten var. Bu jantlar sizin araca uygun. Sadece fabrikasyon isterseniz " Full boyalı gövde veya Dış S-line paket olması lazım " diye şart koşmuş Audi.
    Liste tekrar :
    http://www.audi.de/dam/nemo/models/m...isliste_q7.pdf

kemiksiz
    Guest
    Herkes orjinal et değerlerinden ve oldukça düz Jantlardan bahsetmiş. Yok mu q7 gibi güzel bir suv için agresif jant biraz daha? Yani şöyle çamurluk dolduran geniş geniş teker takilabilecek? Yarın ben bir el atayım bu işe

Senior Member
    Alıntı Avalon Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İsmail Bey , detaylı bilgiler için çok sağolun...

Şimdi Avek i arayıp net bilgi aldım...21" için ET değeri 31 imiş...25 ile 31 arasında ki fark kurtaracak bir farkmıdır acaba ?

@Monza Levent Bey yetişin buna heralde en iyi siz cevap verirsiniz
    İlandaki jantın ölçülerini pek seçemedim 8,5 x 21 mi, 9,5 x 21 mi?

9,5 x 21 ET 25 ise kullanabilrsiniz, 6mm daha dışarıda durması biraz da dolgunluk verir.

Orijinal ölçüler:
    Felgengröße: 9,5 J x 21
    Felgenlochkreis: 112/5
    Einpresstiefe: 31 mm
    285/40 R21 109Y XL.
    Son düzenleyen Monza, 16-Şubat-2016 saat 23:17.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İlandaki jantın ölçülerini pek seçemedim 8,5 x 21 mi, 9,5 x 21 mi?

9,5 x 21 ET 25 ise kullanabilrsiniz, 6mm daha dışarıda durması biraz da dolgunluk verir.

Orijinal ölçüler:
    Felgengröße: 9,5 J x 21
    Felgenlochkreis: 112/5
    Einpresstiefe: 31 mm
    285/40 R21 109Y XL.
    @Monza Aynen dediğiniz gibi 9,5x21 ET25....Bu durumda jantlar için pazarlık yapıp lastiklerin siparişini vermek gerek

Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu konunun 4. Sayfasında size aracınızın opsiyon fiyat listesini yollamıştım. Listenin 13. Sayfasında sah.com daki jantlar opsiyon listesinde zaten var. Bu jantlar sizin araca uygun. Sadece fabrikasyon isterseniz " Full boyalı gövde veya Dış S-line paket olması lazım " diye şart koşmuş Audi.
    Liste tekrar :
    http://www.audi.de/dam/nemo/models/m...isliste_q7.pdf
    Bu jantlar opsiyon olarak tr sitesinde de var zaten ama et değeri belirtilmediği için uygun olup olmadığını kestirememiştim , neyse ki netleşti...Yine de ilginize teşekkürler...

Alıntı kemiksiz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Herkes orjinal et değerlerinden ve oldukça düz Jantlardan bahsetmiş. Yok mu q7 gibi güzel bir suv için agresif jant biraz daha? Yani şöyle çamurluk dolduran geniş geniş teker takilabilecek? Yarın ben bir el atayım bu işe
    Daha önce belirtmiştim , suv dan spor araba yapmaya çalışır gibi aşırı agresif modeller hoşuma gitmiyor ama yine de önerilerinizi görmek isterim almadan önce

Senior Member
    Lastik olarak TR'de şuanda tek seçim var : http://www.lastikcim.com.tr/Pirelli-...,PR-15376.html

Ama Conti CSC5 SUV'nin de bu ölçüsü mevcut, yakında bize de gelebilir.

Jantları alırsanız haber verin, araştırayım. Pirelli yerine Contiyi tercih ederim ben.
    Son düzenleyen Monza, 17-Şubat-2016 saat 09:46.

Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Lastik olarak TR'de şuanda tek seçim var : http://www.lastikcim.com.tr/Pirelli-...,PR-15376.html

Ama Conti CSC5 SUV'nin de bu ölçüsü mevcut, yakında bize de gelebilir.

Jantları alırsanız haber verin, araştırayım. Pirelli yerine Contiyi tercih ederim ben.
    Tamamdır

Senior Member
    Reifendirekt.de . Almanya nın en kaplasamlı lastik sitelerinden birisidir. 285/40/21 de zaten 3 lastik üretimde : Conti, Pirelli ve Goodyear. Açıklama da hata yok ise Conti de jant koruması yok. 10 lira verip 4 jant alacasınız , kesinlikle jant koruması olan bir lastik takın. Jant koruması MFS (mit Felgenschutz) sadece Goodyear F1 de var. Üstelik Conti 74 db , goodyear ise 71 db. Artı Conti yi kullanan bir kişi gürültüsünden yakınmış. (Lautes Abrollgerausch)
    Goddyear almak isterseniz, bayi_hizmetleri@goodyear.com , Adresinden Goodyear için bilgi alabilirsiniz.

Senior Member
    Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Reifendirekt.de . Almanya nın en kaplasamlı lastik sitelerinden birisidir. 285/40/21 de zaten 3 lastik üretimde : Conti, Pirelli ve Goodyear. Açıklama da hata yok ise Conti de jant koruması yok. 10 lira verip 4 jant alacasınız , kesinlikle jant koruması olan bir lastik takın. Jant koruması MFS (mit Felgenschutz) sadece Goodyear F1 de var. Üstelik Conti 74 db , goodyear ise 71 db. Artı Conti yi kullanan bir kişi gürültüsünden yakınmış. (Lautes Abrollgerausch)
    Goddyear almak isterseniz, bayi_hizmetleri@goodyear.com , Adresinden Goodyear için bilgi alabilirsiniz.
    CSC5 SUV'da da bu ölçüde FR tanımı var.
    Pirelli'de gözükmüyor ama.

Conti pütürlü Avrupa asfaltlarında ses yapıyor ama bizim yollarda bir sıkıntı yaratmıyor. Benim arabamda da CSC5P var ve Almanya-Türkiye arası kullanıyorum.
    Daha önce PZero kullandım, ses yapmıyor ama bizim asfaltta da tutunamıyor.
    Bilginiz olsun.