kemiksiz
    Guest
    Kaçırmışım bunu Gökhan!

Eline sağlık Bir de parça no aratmasaydın yapacak olanlara çok sevaba geçerdin, yazıverseydin

Member
    Alıntı brkrdn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tofu bu modül midline ne yazıkki desteklemiyor tuş takımını cruise ve yol bilgisayarı desteği var ama direksiyon tuşunu desteklemiyor.
    Hangi modülün destekleyip desteklemediğine burdan bakabilirsin.
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...odule_Versions
    Çok teşekkürler ilginiz için modül aramaya başlasam iyi olacak çok sıkıldım boş direksiyondan

Senior Member a4udi Üyenin Avatarı
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Valla bravo eklemeler belki küçük ama baştan sona değişiyor iç mekan
    Teşekkürler Ümit abi, bu eklemeler piyasada boş Audi kalmayana kadar devam edecek
    Alıntı infectedtr Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Herzamanki gibi müthiş, eline sağlık kardeşim 🏻
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Teşekkürler Gültekin abicim
    Alıntı Tofu_xXx Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İyi forumlar arkadaşlar yeni konu açmak istemedim hazır konu mevcutken bir soru sormak istiyorum. Aracım 2010 1.4 AMBİTİON A3 VE 3 kollu direksiyon mevcut ancak direksiyonumda tuşlar mevcut değil. Takmak için tuşları satan bir arkadaşla irtibata geçtim ancak çalışması için direksiyon beyninin desteklemesi lazım dedi. Bende bugün direksiyon altındaki kapağı söktüm ve beynin üzerindeki kodu aldım. Ancak tuşları aldığımda çalıştıracak beyne sahip miyim değil miyim anlamış değilim. Bu kodlardan anlayan veya tanıdığı, yönlendirebileceği kimsesi olan varsa çok sevinirim.

KOD BU: VW 1K0 953 549 DB
    Direksiyon kontrol üniteniz sonu F yada K ile değişmesi lazım buradaki uygulamada F olanı kullandık Highline versiyon olması gerekiyor. Ancak sizinki Midline yalnızca yol bilgisayarı ve hız sabitleyici takılabilir. Geçende bir arkadaşımın 2011 A3'üne yol bilgisayarı ve hız sabitleyici taktım onunki de DB idi

Alıntı kemiksiz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kaçırmışım bunu Gökhan!

Eline sağlık Bir de parça no aratmasaydın yapacak olanlara çok sevaba geçerdin, yazıverseydin
    Teşekkürler, Sertaç abi

Junior Member
    Süper bir çalışma olmuş. Hız sabitleyici için kestiğiniz kapağı nasıl bu kadar nizami kesebildiniz? Kalıp mı kullandınız?

Senior Member 34SMT09 Üyenin Avatarı
    Tamda konuya örnek olarak daha önce konuşuldu mu bilmiyorum ama F1 kulakçık montajını yapan birisiyle tanıştım bende kendi aracıma yaptıracaktım bir kaç örnek attı ama kendi aracıma yaptıramadım Ankara'da olmadığım için direksiyonun sökülmesi gerektiği icinde bir türlü halledemedim

.

Örnek olsun diye buradan paylaşmış olayım eğer montaj yaptırmak isteyen olursa Ankara'da böyle bir imkanları mevcut

Senior Member a4udi Üyenin Avatarı
    Alıntı 34SMT09 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tamda konuya örnek olarak daha önce konuşuldu mu bilmiyorum ama F1 kulakçık montajını yapan birisiyle tanıştım bende kendi aracıma yaptıracaktım bir kaç örnek attı ama kendi aracıma yaptıramadım Ankara'da olmadığım için direksiyonun sökülmesi gerektiği icinde bir türlü halledemedim

.

Örnek olsun diye buradan paylaşmış olayım eğer montaj yaptırmak isteyen olursa Ankara'da böyle bir imkanları mevcut

Hocam bunları size yollayan benim, bu uygulama bana aittir. Adım Gökhan

Alıntı yusuf2927 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Süper bir çalışma olmuş. Hız sabitleyici için kestiğiniz kapağı nasıl bu kadar nizami kesebildiniz? Kalıp mı kullandınız?
    Tamamen el işçiliği hocam kalıp kullanmıyorum, Dremel ve ben başka kimse yok arada

Ben Özer diye biriyle irtibat kurmuştum ama yanlış mı hatırlıyorum

Junior Member
    Alıntı a4udi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam bunları size yollayan benim, bu uygulama bana aittir. Adım Gökhan

Tamamen el işçiliği hocam kalıp kullanmıyorum, Dremel ve ben başka kimse yok arada
    Tebrik ederim o halde. Elinize sağlık.

Senior Member Omercan Üyenin Avatarı
    @34smt09 abi bende Özer abiren kulakçık aldım ama ustaya götürünce direksiyona yer açılıcak vs vs derken 400 tlye falan çıkıyordum. Bende pert araçlardan direksiyon bakıyorum benimkini verip 200-300 verip değiştirmek daha kolay.

Mercedes Benz 500SE-1987
    BMW 3.25i-1993
    Audi A3-2012

Alıntı Omercan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    @34smt09 abi bende Özer abiren kulakçık aldım ama ustaya götürünce direksiyona yer açılıcak vs vs derken 400 tlye falan çıkıyordum. Bende pert araçlardan direksiyon bakıyorum benimkini verip 200-300 verip değiştirmek daha kolay.

Ömer'im Özer benim bildiğin kendi montaj kodlama dahil hepsini yapıyordu. Ayrıca ona direksiyon da düşüyormuş galiba F1li falan kısa bi konuşma yaptık ama Ankara'da olduğu icin benim isime yaramadı direksiyonu sök montaja yolla hepsi oldu hadi bende fonksiyonlu direksiyon var ama kodlamadan çalışmama ihtimali var o kodlamayı Samsun'da yapacak birisinide tanımıyorum kısacası bana zulüm olur ama kaplama icin geldigimde 3-4 saat ayırıp halledebilirim diye düşünüyorum o yüzden Ankara'da olanlar değerlendirebilir diye paylaşayım dedim
    Son düzenleyen 34SMT09, 28-Nisan-2016 saat 14:31.