Senior Member Juju Üyenin Avatarı
    Merhaba,
    Audi a1 kullanıyorum. araç 1.4tfsi 122hp caxa motor.
    Aracım 2012 model ben 2013 ortalarında teslim aldım.
    Araç sıfır yani 19km de aldım.
    Aracımda 24bin ses yaptığı için devirdaim değişti. Tabi öncesinde mekatronik dendi, mekatronik değişcek dendi sonrasında devirdaim dendi, sesin geldiği yeri bulana kadar ıvır zıvır heryer kurcalandı belki de kim bilir. Neyse ki devirdaimden geldiğini anladılar ve değiştiler. Bu arada şanzumanla devirdaim zıt köşelerde
    Neyse 29bin de bu sefer gene ses yaptığı için tekrar devirdaim değiştirdik.
    Oldu araç 32-33bin km. Tabi halen garantimiz devam ediyor, arada vızlama kuş gibi cikciklemeler falan geliyor devirdaimden, ben iyi düşünüp servisten v kayışı değişmesini istedim. 50liralık v kayışı için 50 lira işçilik alındı tabi
    Oldu araç 36bin devirdaim düdük gibi ötmeye başladı, her yola çıkışımda çevreme nereye gideceğimi söylüyordum olurda yolda kalırız, başımıza bir şey gelir kim bilir.. Neyse servise gittim tabi bu zamana kadar 10-15 tane video çektim, çekerken aracın plakasınıda alarak çekiyorum ki sonra bu araç sizin değil sizdekinde sorun yok diyip göndermesinler diye.. Usb belleğe atıp tekrar servisin yolunu tuttum, 39bin de tekrar devirdaim değiştirdik ilk 41 binde anlık ses geldi gitti aha dedim başlıyoruz gene.. Oldu araç 51bin, bugun ses gene geldi ve videoya çektim.. İlk defa değişimden sonra bu kadar uzun sürdü sesin gelmesi,bende fırsat bulup videoya çektim.
    Neyse başınızı ağrıttım, kısaca ben bu sorunu kökten çözmek istediğim için hangi yetkili kurumlar ile iletişime geçmeliyim? Cevaplar ve tavsiyeler için teşekkür ederim.
    eski kullanıcı adı Golgeoyunu03Hidden Content

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Ver bana arabayi yakayimda kurtulalim

Senior Member Cukumenjeros Üyenin Avatarı
    Ahaha Yigit yakmana gerek yok abi kendi kendine cani sikilincada yanabiliyo biliyosun @Yigit911
    Son düzenleyen Cukumenjeros, 14-Ocak-2016 saat 20:51.

Senior Member summit Üyenin Avatarı
    Kasayi yan yatirmayi denediniz mi Berke bey?

Senior Member
    Aracınızın garantisi bitti mi ? Devirdaim değişirken sistemdeki soğutma suyunun da komple değişmesi gerekiyor. Yapıldı mı ? Eğer yapılmazsa devirdaim in zarar görmesi yüksek ihtimal. Bu konuda SKF in yayınladığı bülteni inceleyebilirsiniz :
    http://ows-cdn.tecdoc.net/cis/docume...tNrz/1929058/0

Alıntı supermen5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aracınızın garantisi bitti mi ? Devirdaim değişirken sistemdeki soğutma suyunun da komple değişmesi gerekiyor. Yapıldı mı ? Eğer yapılmazsa devirdaim in zarar görmesi yüksek ihtimal. Bu konuda SKF in yayınladığı bülteni inceleyebilirsiniz :
    http://ows-cdn.tecdoc.net/cis/docume...tNrz/1929058/0
    Son devirdaim degisiminden hemen sonra garantim bitti evet ancak ben bu parcayi elbet iyi niyete sokar ucret vermeden degistiririm belki iscilik isterler onda da bir sekilde hallederiz ancak benim istedigim bu sorunu kokunden cozmek.. Antifrizin degistigini dusunuyorum cunku her seferinde haznedeki suyun seviyesi farkli olarak teslim aldim araci.
    Link calismiyor..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kasayi yan yatirmayi denediniz mi Berke bey?
    Yemin ederim bunu yazmak için girmiştim

Bu da işlemez ise montla s.çabilirsin , tüm dertleri unutturur berqecim
    TT

Junior Member
    Devirdaimi bozan bir sebep var belli ki .Normalde triger seti değirken devirdaim de değişir yani minimum 90.000 km de.Hatta kontrol edip değişmeyen usta da çoktur.Eğer devirdaim pompası hatalı üretim değilse ki kaç kere değişmiş zor ihtimal ,triger kayışı yada hareket aldığı başka bi parça varsa onun balanssız olması sebebiyle bozuluyor olabilir.Değişim yapanlar hiç mi kafa yormuyor neden sürekli arızalanıyor bu meret diye.

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Alıntı summit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    kasayi yan yatirmayi denediniz mi berke bey?
    Alıntı hakott Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yemin ederim bunu yazmak için girmiştim :d

bu da işlemez ise montla s.çabilirsin , tüm dertleri unutturur berqecim
    :d:d:d:d:d::d:d:d

Alıntı balaban75 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Devirdaimi bozan bir sebep var belli ki .Normalde triger seti değirken devirdaim de değişir yani minimum 90.000 km de.Hatta kontrol edip değişmeyen usta da çoktur.Eğer devirdaim pompası hatalı üretim değilse ki kaç kere değişmiş zor ihtimal ,triger kayışı yada hareket aldığı başka bi parça varsa onun balanssız olması sebebiyle bozuluyor olabilir.Değişim yapanlar hiç mi kafa yormuyor neden sürekli arızalanıyor bu meret diye.
    Aracta triger zincir var ve 90.000km siniri yok. Bakalim biraz daha bozulsun birakicam incelicekler mi ne yapicaklar.. Seat forumlarinda ozellikle leonlarda baya bu sorunu yasayan mevcut.

Sent from my iPhone using Tapatalk